gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Sigara İçen Kadınlar İçmeyenlere Göre 10 Yıl Erken Ölüyor !

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bu konu hakkında bilgiler vermektedir.

Sevgili melekler, sigara içmeyen biri olarak ve artık herkesin sigaranın zararları hakkında bilgisi olduğunu düşünerek, uzun uzun zararlarından bahsedecek değilim ama yapılan bir araştırmada sigara içen kadınların içmeyenlere göre 10 yıl daha az yaşadığı ortaya çıktığını da söylemek istiyorum. Eğer 10 yılımı feda etmeye hazırım diyorsanız, elinizde ki sigarayı tüttürmeye devam edin. Yok ben sevdiklerimle biraz daha fazla vakit geçirmek istiyorum diyorsanız lütfen yazımızı dikkatle okuyun...

Kadınlar sigarayı orta yaştan önce bırakırlarsa, ömürleri 10 yıl uzuyor.Sigara tiryakisi kadınların yaşam süresi, içmeyenlere göre 10 yıl kısalıyor.

İngiltere'de 1 milyon 300 bin kadın üzerinde yapılan ve 12 yıl süren araştırmaya göre, sigaranın yol açtığı kalp, kanser, felç, akciğer hastalıkları gibi nedenlerle hayatını kaybetme ihtimali, sigara alışkanlığından genç yaşta vazgeçilmesi halinde önemli ölçüde azalıyor.

Eğerki siz kadınlar Günde birkaç sigara içmeniz bile, orta yaşlarda ölüm oranınızı 2 katına çıkarıyor.Sigarayı 30 yaşında bırakmak bile, erken ölün oranını yüzde 97 aşağı çekiyor.

2. nurrrr

nurrrr Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    81
    Ödül Puanları:
    0
    daha dün akşam bi haber programında izledim,ingiliz bilim adamlarının son araştırmasına kadar.30 yaşına kadar sigarayı bırakanlar hiç içmeyenlerle aynı durumdaymış.fakat 30yaşından sonra bırakanların ömrü 10yıl azalıyomuş.içen varsada bari 30unuza kadar bırakın:melek:

Sigara İçen Kadınlar İçmeyenlere Göre 10 Yıl Erken Ölüyor ! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sigara içenin Akciğeri:(

Sigara içenin Akciğeri:(

sigara içenlerin akciğeri sigara içenlerin ciğerleri içenin akciğeri akciğerleri içen akciğer SİGARA İÇİYORSANIZ SOL TARAFTAKİ İÇMİYORSANIZ SAĞ TARAFTAKİ CİĞER SİZİN SEÇ BEĞEN AL. [/URL] ABD'nin Minnesota eyaletinde yapılan ve sonuçları İngiltere'de yayımlanan Cancer adlı tıp dergisinde açıklanan bir araştırma, akciğer filminin sonuçlarını gören sigara tiryakilerinin hiçbir destekleyici...
  2. Sigara içene ameliyat yok!

Sigara içene ameliyat yok!

Sigara içene ameliyat yok! İngiltere'de Milli Sağlık Sistemi (NHS) tarafından başlatılan uygulama gereği, operasyondan en az 4 hafta önce sigarayı bırakmayan hastaların ameliyatları ertelenecek. Doktorlar durumun takipçisi olacak ve hastanın gerçekten sigarayı bırakıp bırakmadığının tespit edilebilmesi için kan tahlili yaptırılacak. Sağlık Bakanı Patricia Hewitt'in sigara içen...
  3. İçki içenlerin zamanla kalp yetmezliğine yakalanma riski içmeyenlere göre daha fazla

İçki içenlerin zamanla kalp yetmezliğine yakalanma riski içmeyenlere göre daha fazla

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Mustafa Karaçelik, alkolün kalp kası hücrelerinde geri dönüşü olmayan hasarlara yol açarak, kalp yetmezliğine neden olduğunu söyledi.Opr. Dr. Karaçelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yüksek miktarda alkol kullananlarda kalp, damar ve kanser hastalıklarının daha sık görüldüğünü belirtti. Kalp yetmezliğinin kalbin...

Sayfayı Paylaş