Sigara pasif içicileri de kısır ediyor

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Sigara pasif içicileri de kısır ediyor
sigaranın pasif içicileri de çok etkilediğini biliyorsunuz içen kişiye olumsuz etkilerinin aynısı içmeyen pasif kişiyede olabiliyor Uzmanların yaptığı açıklamaya göre içmeyen bir kişi eğer pasif bir içiciyse de kısır yapabiliyor

Şimdi uzmanların yapmış olduğu açıklamaların detaylarına geçiyorum
kisirlik-tedavisi3-3449.jpg

Gençliğinde pasif içici olan kadınların kısırlık ya da düşük yapma ihtimallerinin yüksek olduğu açıklandı. ABD’de yapılan bir araştırma, çocukluğunda ya da gençliğinde pasif içici olan kadınların kısırlık sorunu yaşama ya da düşük yapma ihtimallerinin oldukça yüksek olduğunu ortaya koydu.

Araştırmaya göre, sigarada bulunan toksinler, üremeyle ilgili hormon faaliyetlerini etkileyerek, kadınların bünyelerinde kalıcı hasara yol açabiliyor.

New York’ta bulunan Rochester Üniversitesinin öğretim üyesi Luke Peppone ve Roswell Park Kanser Enstitüsünde görevli Dr. Kenneth Piazza’nın öncülüğünde yapılan, 4 bin 800 kadının durumunun incelendiği çalışmada, sigara içen ya da pasif içici olan kadınlara, hamileliklerinin detayları, hamile kalma girişimleri ve yaptıkları düşüklerle ilgili sorular soruldu.

Sonuçları ”Tobacco Control” dergisinde yer alan çalışmada, denek kadınların yüzde 11′inin hamile kalmakta zorlandığı, üçte birinin ise en az bir düşük yaptığı belirlendi.

Araştırmaya göre, ebeveynleri sigara içen kadınlar, sigarasız ortamda büyüyen kadınlara göre yüzde 26 oranında daha zor hamile kalıyor ve düşük yapma oranları da söz konusu kadınlara kıyasla yüzde 39 daha fazla.

Vayy bee demek ki sigara içen birinin yanında durmamak gerekiyor.O duman bile bizi ne akdar çok etkiliyormuş.Güzel pyalaşım için teşekkürler adminim:)

Geri