gebe
  1. elifnazbircan

elifnazbircan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Sigara ve Zararları

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında elifnazbircan tarafından paylaşıldı.

1. Sigara tüketiminden en çok zarar görenler anneler ve karnındaki bebeklerdir. Sigara tiryakisi annelerin dünyaya getirdiği 100 çocuktan 65'i özürlü doğmakta olduğunu biliyormusunuz?

2. Gelişmiş ülkelerde sigara tüketimi azalmaktadır geri kalmış ülkelerde ise bu oran sürekli artmaktadır.

3. Türkiye dünyada sigara için malesef 7. pazardır.
    4. Dünyada ikinci ve İngiltirenin ise en büyük sigara şirketi BRITTISH AMERICAN TABACCO' nun (BAT) patronu Martin Broughton sigara içmiyor ve sigaranın zararlı olduğunu itiraf etmektedir. Ama insanlara satmaktadır.

5. Devamlı sigara içenlerin % 55'i 30-38 yaşları arasında büyük risk altında bulunmakta. Bunun örnekleri kanser, solunum yetmezliği v.b

6. Sigara içen annelerde; düşük oranı yüksektir. Ayrıca bebeğin engelli doğma riskide bulunmaktadır.

7. Sigaranın sebep olduğu ölümler, diğer uyuşturucularınkinden 13 kat daha fazladır.

8. Sigara içenlerde ani ölüm, içmeyenlere oranlara 10 kat daha fazladır.

9. Bacak damarı tıkanıklarının %95'ı sigaradan kaynaklanır.

10. Sigara içen kadınlar, içmeyen kadınlardan 10 yaş daha fazla ihtiyarlamaktadır.

11. Sigara içen kadınlarda kısırlık 10 kat daha fazladır.

12. İnsan beynine en çok zarar veren şey sigara dumanıdır.

13. Günde iki paket sigara içen bir kişi Hiroşima'ya atılan atom bombasının öldürücü dozuna eş değer radyoaktivite etkisi altında kalmaktadır. (Türkiye Atom Enerjisi Kurumu)
    Hamile kalınca sigarayı bıraktım. Bunu gururla söylüyorum. Kendimi zehirliyebilirim ama bebeğimi asla!

Sigara ve Zararları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hamileyim ve sigara tiryakisiyim bebeğime % kaç zararı olur

hamileyim ve sigara tiryakisiyim bebeğime % kaç zararı olur

hamilelikte kaç sigara içilebilir hamileyken günde kaç sigara içilebilir hamilelikte tane hamileler günde içebilir Sigaranın genel olarak sağlık üzerindeki olumsuz etkileri iyi bilinmektedir. Sigara kullanımı ile akciğer kanseri, kalp-damar hastalıkları, kronik akciğer hastalıkları, mesane kanseri, mide-barsak kanserleri ve rahim...
  2. sigara yumurtalıklara zarar veriyor!

sigara yumurtalıklara zarar veriyor!

Sigaranın zararları sigara bırakma teknikleri Merhaba kızlar Hayatımda hiç sigara içmedim ve aslada içmeyi düşünmem sigaranın Her aşamada zararı olduğu gibi anne lik yolundada zararları var Sigaranın gebe kalma şansınıazaltmasının yanı sıra tüp bebek tedavisinide olumsuz etkilediğinin altını çizen Eurofertil Medikal Direktörü Dr. Hakan Özörnek, “Tüp bebek tedavisisırasında kadınların...
  3. alkol ve sigara zararlarını anlatan sloganlar bulabilirmisiniz

alkol ve sigara zararlarını anlatan sloganlar bulabilirmisiniz

Melekler, haydi beyin fırtınası yapalım ve alkolün zararlarını sigaranın zararlarını anlatan sloganlar bulalım.Hem oyun gibi hem de benim ödevimi yapmış oluruz, hadi lütfen :)
  4. Gebelikte Sigara İçmenin Bebeğe Zararları

Gebelikte Sigara İçmenin Bebeğe Zararları

"25 yıldır sigara içiyorum. Bu durumun gebelikte bebeğime zararı olur mu?" Gebelikten önce sigara içmenin gelişmekte olan bebeğe zarar verdiğine dair bir kanıt yoktur.Ancak gebelik süresince özellikle gebeliğin dördüncü ayından itibaren sigara içmenin bebeğe verdiği zararlar kanıtlanmıştır.Dünyada gebeliği esnasında sigara içen kadınlar arasında 115000 düşük, ve 5600 bebek ölümü...
  5. Hamileyim sigara içiyorum bebeğime zararı olurmu?

Hamileyim sigara içiyorum bebeğime zararı olurmu?

Gebelikte sigara tüketimi bebek ve gebelik üzerine son derecede olumsuz etkilere sahiptir. Gebeliklerinde sigara içen gebelerde; Eken doğum eylemi Amnion suyunun erken gelmesi (erken membran ruptürü) Bebeğin rahim içinde gelişme geriliği (intrauterin gelişme geriliği) Bebeğin anne rahminde ani ölümü (intrauterin exitus) Gebelik zehirlenmesi (preeklampsi) Hipertansiyon Plasentanın doğum...

Sayfayı Paylaş