gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Sigara Yasağı Genişletiliyor!

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bu konu; Sigara Yasağı Genişletiliyor haberi hakkında bilgiler vermektedir.
    Sevgili melekler, sigara içmeyen biri oalrak sonuna kadar desteklediğim sigara yasağının kapsamı genişletiliyor. Yakında çocuk parklarında da sigara içmek yasaklanacak ve çok da iyi olacak. İşte detaylar...

Sağlık Bakanlığı sigarayla mücadeleye devam ediyor. Sigara yasağının alanı genişliyor. Kapalı alanlarda sigara yasağının ardından çocuk parklarında sigara içmeye de yasak geliyor.

Kapalı alanlarda sigara içilmesine izin veren işletmelere hapis cezası ve kapatma da yolda.

5 MİLYON İŞLETMEDE DENETİM YAPILDI

Dünyada sigaraya bağlı hastalıklar nedeniyle her yıl 6 milyon, Türkiye'de ise 100 bin kişi hayatını kaybediyor.

İşte bu ölümlerin önüne geçmek için 2007'de 'Ulusal Tütün Kontrol Programı Eylem Planı ' başlatıldı.

Kapalı alanlarda sigara yasağı ise 2009 yılından bu yana uygulanıyor.

Yapılan denetimler çerçevesinde 31 milyon 970 bin 772 lira para cezası kesilirken, 5 milyon 70 bin 674 işletmede denetim yapıldı.

Sigara Yasağı Genişletiliyor! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. yeni sigara yasağı ve yurdum insanı :)

yeni sigara yasağı ve yurdum insanı :)

yeni yasaya karşısında yurdum insanını boş dururmu hemen çözüm üretmiş
  2. Japonlara da sigara yasağı

Japonlara da sigara yasağı

Japonya, halka açık alanlarda sigara yasağı getirmeye hazırlanıyor. Japon NHK ajansının haberinde, içmeyenleri pasif içicilikten korumak amacıyla hastaneler, hükümet binaları ve toplu taşıma araçlarında sigaranın yasaklanacağı belirtildi. Haberde, sağlık bakanlığının buna ilişkin kararını gelecek ay açıklamayı planladığı bildirildi. Yasak kararının şu an için restoranlar ve otelleri...
  3. Sigara yasağı sizi nasıl etkiledi??

Sigara yasağı sizi nasıl etkiledi??

Evet kızlar şu sıgara yasağı sizi nasıl etkiledi bu konuda ne düşünüyorsunuz??
  4. Yeni Sigara Yasağı Cezaları 2012

Yeni Sigara Yasağı Cezaları 2012

sigara yasağı cezası sigara yasağı cezaları sigara yasağı cezaları 2012 Ne yalan söyleyeyim melekler, şu haberi keyifle sindire sindire yazıyorum doğrusu :D:D Evet, 2012 yılının sigara yasağı cezalarına zam gelmiş melekler :D:D Bu da demek oluyor ki kışın soğuğunda, yağmurda, karda, kapalı mekanların önünde titreye titreye sigara içen insanları daha kalabalık olarak görmeye devam edeceğiz....
  5. Yeni Sigara Yasağı 1 Ekim'de Başlıyor! İşte Yeni Yasaklar!

Yeni Sigara Yasağı 1 Ekim'de Başlıyor! İşte Yeni Yasaklar!

yeni sigara yasakları, açık havada sigara içmek, sigara yasağı 1 ekim Sevgili melekler, sigara tiryakilerin kötü, içmeyenlere harika bir haberimiz var. Dumansız hava sahası genişliyor ve açık havada sigara içmeye yasak geliyor. Yeni yasaklar 1 Ekim'den itibaren yürürlüğe girecek. İşte detaylar... Müezzinoğlu: "Açık havada sigara yasağı 1 Ekim’de başlıyor. Sigara paketi kararacak,...

Sayfayı Paylaş