gebe
  1. laetitia

laetitia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Sigara Zammı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında laetitia tarafından paylaşıldı.

bugünkü sigara fiyatları
    Şahsen sigara kullanmıyorum,kullanmam ve tavsiye etmem ama kullanan ve bırakamayanlar artık hepiniz maddi durumunuz ne kadar elverir bilemem ki epey zorlar böylece bırakmanıza vesile olacak haberi veriyorum sizlere...
    Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, şartlara göre yeni vergi ya da vergi oranlarında artışın söz konusu olabileceğini belirtti. Şimşek, bu yıl için ödeneklerde kesintinin ise söz olmadığını kaydetti.
    Sigara 8-9 liraya çıkacak
    Madde üzerinde CHP Grubu adına konuşan İzmir Milletvekili Oğuz Oyan, Türkiye'de 20 yıldır ''dışa kanayan ve dıştan beslenen'' çarpık bir büyüme modelinin götürülmeye çalışıldığını öne sürdü.

''Dışa kanama AKP döneminde büyüyor'' diyen Oyan, dış borç miktarının arttığını, ''Türkiye'nin yoksullaştırıcı bir büyüme modelinden geçtiğini'' söyledi.

Oyan, Tekel işçilerinin istihdamına yönelik önergelerinin reddedilmesini de eleştirdi. Oyan, ''Keşke tekel işçileri işletmeleri özelleştirilirken de bu kadar cevval olabilselerdi, bugünkü kadar dirençli olabilselerdi. Fakat yine de onları kutluyorum ve onlara yardım eleni uzatmamız lazım. İktidar biraz da emekten yana yüz göstersin'' diye konuştu.

MHP Grubu adına konuşan Manisa Milletvekili Erkan Akçay ise 2009 bütçesini ''Cumhuriyet tarihinin en kötü bütçesi olarak'' niteleyerek, 2010 bütçesinin de aynı akıbetten kurtulamayacağını ileri sürdü.

Mevcut iktidar döneminde ekonominin bütün temel sorunlarının derinleştiğini belirten Akçay, 2010 bütçesinde öngörülen açığın 65-70 milyar TL'yi bulabileceğini öne sürdü.

''Bu bütçeyle hiçbir sorun çözülmez'' diyen Akçay, tütün mamulleri için öngörülen vergi artışları ile 6 TL'lik sigaranın 8.5-9 TL'ye yükseleceğini iddia etti. Akçay, ''Sigara tiryakilerine duyurulur'' diye konuştu.

2. Gül Hanım

Gül Hanım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0
  3. laetitia

laetitia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Bırakır abla inşallah çocuğunun rıskını veriyolar işte benim sevgilim ve arkadaşlarım yılbaşında bırakacaklarını söylüyorlar bakalım becerebileceklermi?

4. Vijdan

Vijdan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    of yaaaaaaaa.....İnşallahhhhhh bırakırız..Bırakamazsak tütün sararız diyor eşim..:piha:

5. laetitia

laetitia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Hay Allah napmasın sizi bizim orda tütün yapıolar çok dizdim küçükken o geldi aklıma

Sigara Zammı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sigara:)

sigara:)

Sigaranın Sağlığa Zararları Günümüzde her yıl 3.5-4 milyon insan ve her gün 10.000'nin üzerinde kişi sigaradan hayatını kaybediyor. Eğer gerekli önlemler alınmazsa bu sayının yılda 10 milyonlu rakamlara çıkması olası görünmektedir. Yakın bir zaman içerisinde sigaranın AIDS, tüberküloz, trafik kazası, anne ölümleri, intihar ve cinayetlerin toplamından daha fazla insan öldüreceği...
  2. Akaryakıt, sigara ve alkole ÖTV zammı yolda

Akaryakıt, sigara ve alkole ÖTV zammı yolda

Vergi gelirlerine ilişkin gerçekleşmelerin beklentinin altında kalması nedeniyle sıkıntı yaşayan hükümet, yılın son çeyreğine yönelik Eylem Planı kapsamında vergileri artırmayı planlıyor. Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren tarafından bugün açıklanması beklenen Eylem Planı'na göre, akaryakıt ürünleri ve alkollü içecekler üzerindeki Özel Tüketim Vergisi'nin (ÖTV) 1 puan artırılması, sigara...
  3. Sigara

Sigara

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. 2011 işsizlik maaşı zammı

2011 işsizlik maaşı zammı

işsizlik maaşı zammı 2011 yılıda işsizlere nekadar zam yapıldı tam olarak bir tutar var mı
  5. İntibak zammı sorgulama 2013

İntibak zammı sorgulama 2013

Tc kimlik numarası ile intibak zammı hesaplama, tc kimlik ile ne kadar intibak zammı alacağım nasıl öğrenebilirim ? Sosyal Güvenlik Kurumu SGK, 17 Ocak’tan itibaren zamlı aylıklarını alacak emeklilerin kafasının karışmaması için özel program hazırladı. Yapılacak olan özel uygulama ile siz emekliler öncelikle tc kimlik numaralırınızı sisteme girip alacağınız zammı göreceksiniz. Daha sonra bu...

Sayfayı Paylaş