gebe
  1. sheker_shey

sheker_shey Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.367
    Ödül Puanları:
    1.230

SİGARANIN CİLDE ZARARLARI!!Mutlaka okuyun

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında sheker_shey tarafından paylaşıldı.

sigaranın cilde zararları Sigara, Cildi Yaşlandırır!
    Hayatımızda ki en kötü bağımlılık olan sigara,sadece vucudumuza değil,cildimize de düşman..Ne kadar yasaklanmış olsa da insan zihninde asla yasaklanamayan sigaranın bakın aslında dostunuz değil düşmanınız olduğunu görün.SİGARAYA HAYIR!!(Bende kullanmıyorum)Sizde kullanmayın..

Sigara, Cildi Yaşlandırır!

Cildinizde akne, sivilce, kuruluk, kızarıklık gibi sorunlar yaşıyor, bakım yapmanıza rağmen başarılı sonuç alamıyorsanız; sebebi sigara olabilir.
    Sigaranın cilt sağlığına olumsuz etkileri;
    Sigara kılcal damarları daraltır ve kan dolaşımını zorlaştırır. Bu etki sonucunda cildinizde soluk bir görüntü oluşur.
    Kandaki karbondioksit seviyesini yükseltir ve oksijeni azaltır. Cildin sağlığı için oksijene ihtiyacı vardır.
    Vücuttaki C vitaminini azaltır. Cilt ve vücut sağlığında eksikliklere yol açar. Cildin içerinden beslenmesi için ihtiyaç duyduğu temel vitaminler arasında C vitamini bulunur ve sigara içen kişilerde C vitamini eksikliği cilt sorunlarına zemin hazırlar.
    Sivilce ve aknelerin hızla iyileşmesi, cildinizin genç kalması için cilt hücrelerinin yeterli düzeyde kendini yenilemesi gerekir. Sigara içen kişilerde hücre yenilemesi yavaşlar ve cildi çabuk yaşlanır.
    Ciltte su oranı düşer, cilt kurumaya ve çatlamaya başlar. Cildin esnekliği; kırışıklığı geciktirir ancak sigara içen kişilerde cilt kırışıklığına karşı risk altındadır. Üstelik sigara içerken dudak hareketlerinden dolayı dudak üstünde erken yaşta kırışıklıklar görülebilir.
    Sigara içenlerle ilgili yapılan araştırmaya göre içmeyenlere göre ciltlerinin 5 kat daha fazla yaşlandığını görülmüştür.
    Hem güzelliğiniz hem de sağlığınız için kendinize iyilik yapın: sigarayı bırakın!

2. *Gizemli Kıs*

*Gizemli Kıs* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    265
    Ödül Puanları:
    0
    Biliyorum ama genede içiyorum :S

3. sheker_shey

Beğenilen Mesajlar:
    2.367
    Ödül Puanları:
    1.230
    Bacım valla keşke içmesen yaa.Bak eğer bırakmak istersen eşimin kullandğı bi ilaç var,160 lira falan fiyatı.Eczanelerde var yani bulabilirsin onu kullan.Eşim dr biliyosundr belki yani öle bilmeden falan kullanmaz.Acaip içerdi 2,3 paket falan biterdi .ŞUan içmiyo yani tek tük .Söleyebilirim adını sana ve isteyenlere.Yanlş anlaşılmasın yani reklam amaçlı değil,ilacı bizde üretmiyoruz ama sigaradan nefret edern biri olarak söyleme gereği duydum :D:DSİGARAYA HAYIR::D:D

4. Cennet-ul Meva

Cennet-ul Meva Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    159
    Ödül Puanları:
    63
    paylasim icin tskler.

5. sheker_shey

Beğenilen Mesajlar:
    2.367
    Ödül Puanları:
    1.230
    Rica ederimmmm datlumm

6. *Gizemli Kıs*

Beğenilen Mesajlar:
    265
    Ödül Puanları:
    0
    Valla canım çok iyi olur söyle eşimle bende içiyorum önceden çok içiyodum ama artık azalttım ama tamamen bırakmak istiyorum olmuyor bırakamıyorum bi türlü bağımlılık yaptı onsuz yaşayamıyorum :D:D :S

7. KeLeBeK's

KeLeBeK's Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    186
    Ödül Puanları:
    63
    bırakacaksın o sigarayı karşıma geçip içmeyecen artık:sinir:

8. *Gizemli Kıs*

Beğenilen Mesajlar:
    265
    Ödül Puanları:
    0

Tamam ne kızıyon el kadar bebeye :cry:

SİGARANIN CİLDE ZARARLARI!!Mutlaka okuyun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hamilelikte İçilen Sigaranın Zararları!

Hamilelikte İçilen Sigaranın Zararları!

Sigaranın zararlarını hepimiz biliyoruz artık.Hamilelik döneminde de sigara içilmesi ise tamamen akıl almaz bir konu bence.Bilerek bebeğine zarar veren hamilelere nasıl zarar verdiklerini göstermek lazım değil mi? Hamilelikte İçilen Sigaranın Zararları: Kabul edilsin veya edilmesin sigaranın sağlığımıza olan zararı aşikar. Hamilelik döneminde içilen sigara ise anneye zarar vermekle...
  2. Sigaranın Güzelliğimize Zararı var!

Sigaranın Güzelliğimize Zararı var!

Sigaranın sağlığımıza olduğu zararı olduğu gibi cildimizede zararı var melekler.. Sigara sağlık için öylesine zararlı ki..Şimdi sigaranın zararlarından bir başlasam akşama kadar yazsam yine de bitiremem..Sigaranın biz kadınlar için ayrıca zararları var. İnanın keyfi içtiğiniz o sigaralar sizin güzelliğinizi alıp götürüyor. İlerki yıllarda, sertleşmiş, kararmış bir yüz, mor gözaltları,...
  3. Sigaranın Yeni Bir Zararı

Sigaranın Yeni Bir Zararı

Sigaranın Yeni Bir Zararı Binlerce hastayı muayene eden ve birçok protez ameliyatına giren Konya Farabi Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Arazi, sigaranın yeni bir zararının daha ortaya çıktığını belirterek, protez kullananları uyardı. Sigaranın birçok zararını hemen hemen herkesin bildiğini vurgulayan Prof. Dr. Arazi, "Sigara içmek kırık, yara iyileşmesi ve...

Sayfayı Paylaş