gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

sigaraya başlama yaşı 11 e kadar düştü:(

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Sigarayla Savaşanlar Vakfı Başkanı Ubeyd Korbey, son araştırmalara göre, sigaraya başlama yaşının 11'e kadar düştüğünü bildirdi. En büyük nedenin, sigaranın zararlarının çocuklara yeterince anlatılmaması olduğunu belirten Korbey, 1997 yılında yürüttükleri bir çalışmayı buna örnek gösterdi.

Korbey, şunları kaydetti: "Bir yıl içinde yaklaşık 50 bin ilköğretim öğrencisine sigarayı anlattık. Broşürler ve filmlerle çocuklara bilgiler verdik. Bu çocuklar sigaranın zararları konusunda her türlü bilgiye sahip oldu. 50 bin öğrenciyi lise yıllarına kadar izledik. Bilinçlendirilen 50 bin çocuğun yüzde 95'i, büyüdüklerinde sigara kullanmadı. Çalışmamızdaki yüzde 95'lik oran çok büyük bir başarıdır.''

Korbey, sigarayla mücadelenin artık lise değil, ilköğretim çağında başlaması gerektiğini vurgulayarak, konunun sağlık dersleri kapsamında işlenmesini istedi.

sigaraya başlama yaşı 11 e kadar düştü:( konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sigarayı bıraktıran E-sigara

sigarayı bıraktıran E-sigara

içkiyi bıraktıran ilaç ickiyi bıraktırma duası sigarayı bırakmak için dua sigarayı bıraktıran dua sigaradan kurtulmak için Sigaradan kurtulmak isteyen sigara tiryakileri için dumanı, tadı, ateşi olan elektronik sigara Türkiye'ye de geldi. Ruyan tarafından Türkiye'ye getirilen elektronik sigara, görünümü ile de gerçeğini aratmıyor. Ruyan e-sigara, sigarayı bırakmak isteyenleri, el alışkanlığı...
  2. Sosyal Fobi Başlama Yaşı

Sosyal Fobi Başlama Yaşı

Sosyal Fobi Başlama Yaşı Sosyal fobinin başlama yaşının erken olması ciddi sorunlar doğurur. Okul başarısı etkilenir. Bazıları okulu bırakmak zorunda kalır. Sosyal fobinin başlama yaşının erken olması yine bir çok psikiyatrik rahatsızlığın ortaya çıkmasına da yol açabilir. Bunların içinde en önemlisi depresyon, alkol bağımlılığı ve ilaç bağımlılığıdır. Özellikle batılı ülkelerde yapılan...
  3. Sosyal Fobinin Başlama Yaşı

Sosyal Fobinin Başlama Yaşı

Sosyal fobinin başlama yaşının erken olması ciddi sorunlar doğurur. Okul başarısı etkilenir. Bazıları okulu bırakmak zorunda kalır. Sosyal fobinin başlama yaşının erken olması yine bir çok psikiyatrik rahatsızlığın ortaya çıkmasına da yol açabilir. Bunların içinde en önemlisi depresyon, alkol bağımlılığı ve ilaç bağımlılığıdır. Özellikle batılı ülkelerde yapılan çalışmalarda sosyal fobide...
  4. Okula Başlama Yaşı Kaç

Okula Başlama Yaşı Kaç

Okula Başlama Yaşı Kaç oldu? arkadaşlar duydunuz mu haberiniz var mı okula başlama yaşı düştü ama kaç oldu onu unuttum işte :S
  5. Okula Başlama Yaşı 5e Düştü

Okula Başlama Yaşı 5e Düştü

Okula Başlama Yaşı Kaç Okula Başlama Yaşı 5e Düştü Yanılmıyorsam şayet, benim zamanımda okula başlama yaşı 7 ila 8 di. Lakin şimdi okula başlama yaşı değişti 5'e düştü Melek'lerim. Biz de bu konuyu sizlere aktarmak için bu sayfamızda ilgili haberi yayınlıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı’nın zorunlu okul öncesi eğitime başlama kararının ardından pilot iller belirlendi Karar doğrultusunda...

Sayfayı Paylaş