gebe
  1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Sigarayı bırakan kişide oluşacak değişiklikler şunlardır:

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

Son sigaradan 20 dakika sonra; kan basıncı ve nabız normale döner.Eller ve ayaklardaki soğukluk normalleşir. 8 saat sonra; kandaki karbon monoksit düzeyi ve kanın taşıdığı oksijen miktarı normale döner.
    1. gün; kalp krizi riski azalır.
    2. gün; koku alma ve tat almaduyuları düzelmeye başlar.
    3. gün; solunum yolları gevşer, akciğer kapasitesi gelişir.
    7-10 gün; fiziksel bağımlılık belirtileri kaybolur.
    2 hafta-3 ay; arası dolaşım düzelir, yürümek kolaylaşır, akciğer fonksiyonları %30 artar.
    1-9 ay; öksürük, sinüslerde tıkanıklık, yorgunluk, kısa kısa soluk alma şikayetleri azalır. Solunum yolundaki tüycükler yenilendiği için mukusu atabilme ve yabancı parçacıkları tutabilme kapasitesi artar. Vücudun enerji düzeyi yükselir.
    5. yıl; akciğer kanseri ya da koroner arter hastalığı oluşma riski fark edilir biçimde azalır.
    10.yıl; oluşmuş kanser öncüsü hücreler kaybolur. Akciğer kanseri riski hemen hemen sigara içmeyen biri kadardır.

Sigarayı bırakan kişide oluşacak değişiklikler şunlardır: konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. şunlara bakın

şunlara bakın

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. sigarayı bırakan adamın günlüğü

sigarayı bırakan adamın günlüğü

Tiryakinin Sigara Bırakma Günlüğü Sevgili günlük, Bu sabah Hürriyet'in Kelebek ekinde sigarayı bırakmanın vücuda yaptığı olumlu etkileri anlatan bir haber okudum. Bu tarz haberlerden oldum olası tiksinmeme rağmen nedense coşup sigarayı bırakmaya karar verdim. Kararım kesin, sigarayı bırakıyorum. Bu kararımın vücuduma etkilerini gösteren tabloyu başucuma astım. İçimin zehirden temizlenmesini...
  3. ::allah  aşkına şunlara bakın::

::allah aşkına şunlara bakın::

bakın şunlara dayak yıyen kadınlarımızın goruntulerıı.bnları yapan ınsan mı acaba... kadınlarımıza kalkan eller kırılsınnnnnnnnnnnnnnnnn Bu Resim küçültülmüştür..!! Orjinal Boyut için TIKLAYIN... Orjinal Büyüklük: 740x999 ve boyutu 127KB. Bu Resim küçültülmüştür..!! Orjinal Boyut için TIKLAYIN... Orjinal Büyüklük: 740x998 ve boyutu 124KB. Bu Resim küçültülmüştür..!! Orjinal...
  4. İz Bırakan Kadınlar

İz Bırakan Kadınlar

hindistan dansözleri Simone de Beauvoir Simone Lucie-Ernestine-Marie-Bertrand de Beauvoir (9 Haziran , 1908 – 14 Nisan, 1986) Fransız yazar ve filozof. Roman, felsefe politik ve sosyal deneme, biyografi ve otobiyografi yazarı, gazeteci. En önemli eseri 1949’da yazdığı, kadınların gördüğü baskıların bilimsel incelenmesini yaptığı ve modern feminizmin temellerini kurduğu İkinci Cins (Le...

Sayfayı Paylaş