gebe
  1. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38

Sigarayı bırakmak için karabaş otu!!!!

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında »| HeRCai |« tarafından paylaşıldı.

karabaş otu nasıl içilir karabas otu karabaş sigara otunun kullanım şekli Sigarayı bırakmak isteyen meleklerimiz için bilgi olması açısından karabaş otunu ve faydalarını sunmak istiyorum.

Tellendirmesi güzel ama zararları da bir okadar çok. Neden mi bahsediyoruz ? Tabiki sigaradan. İnsanın kendine verebileceği en büyük zararlardan bir tanesi sigara içmek. çoğu zaman sigara içenlerin bahanesidir birtürlü bırakamıyorum demek .
    Eğer gerçekten bırakmak istiyorlarsa işte onlara kolayca uygulayabilecekleri bir tarif: Karabaş bitkisi: Osmanlı padişahının ferman çıkarttırdığı bir bitkidir.Bu bitkiden en iyi şekilde faydalana bilmek için doktor İbrahim Saraçoğlunun tarifi şöyle: 1 tatlı kaşığı karabaş otu 1 su bardağı su 3-4 dakika kadar kaynatılır ve iki günde bir içilir. Herdefasında yeniden taze olarak hazırlanıp içilmesi lazım.

NOT:Hamileler kullanamaz..Doz aşımı kusturucudur

DİGER BİLGİLERİ:
    Diğer İsimleri : Karabaş lavanta, Fırkan çiçeği, Keşiş otu, Lavandula stoechas, French lavender, LavendeBotanik Bilgi : 45 - 50 cm boyunda, çalımsı, çok yıllık, tüylü bir bitkidir. Kenarları hafifçe alta doğru kıvrık, dar ve uzun yapraklıdır. Çiçekleri siyahimsi, mor renkli olup dallarının ucunda toplanmıştır. Çiçek sapları 2,5 mm den kısa olanlara stoechas, 5 - 20 mm arası olanlara da cariensiz tipi denir.
    Bilinen Bileşimi : peril alkol, geraniolmaddesi, rosmarinik asit, cineole , antibakteriyel özellik

Faydaları

Balgam söktürücüdür.

İdrar yolları iltihaplarını giderir.

Antiseptik ve yara iyileştiricidir.

Ağrı kesicidir. Sinirsel bas ağrısı ve uykusuzluğa iyi gelir.

Sara ve astımda yatıştırıcı bir etkisi vardır.

Egzama yaralarına iyi gelir.

Sinir ve kalp kuvvetlendiricidir.

Ses telleri enfeksiyonları ve tansiyon düşürücü etkileri vardır.

Kan dolaşımını düzenleyici, kan sulandırıcı ve damar genişletici özelliklere sahiptir.

İçeriğindeki hücre bölünmelerini engelleyen peril alkol ile kansere karşı koruyucu ve tümör yok edici özelliklere sahiptir. Akciğer ve kan kanseri ve beyin tümörlerinin ilerlemesinde geciktirir; prostat, pankreas, barsak ve meme tümörlerine karşı da iyi gelir.

Kullanım Şekli : 1 litre kaynar suya 20 gr. kurutulmuş karabaş lavantası yaprak ve çiçek karışımı hesabıyla ve kaynar suyun içinde 10-15 dakikalık demlendirmeyle bir infüzyon hazırlanır. Bu infüzyon, günde iki-üç kez birer bardak içilir.

2. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    Bu otu daha önce duymuştum ve ablam için almıştım... cıxx azim olmadıkca ne ot ne ..... hiç bir şey fayda etmiyorr tiryakilere.. Allahım şu mubarek ayın hürmetinee mümin kullarını sigaradan kurtar... amin

3. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

herşey iradede bitiyor bırak karabaş otunu felan bu akşam bırakıyorum ve yarın akşam yine bu siteye giricem

4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

5. palet

palet Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    karabaş otunu bilmem ama hiç bir şeyden görmediğim destek bırakma yöntemini [FONT=&quot]nikotin pastilde gördüm yaşasın sigarasız hayat[/FONT]

6. sadiye_mustafa

sadiye_mustafa Forum Okuru

sigara gibi sarıp iç dediler sigarayı bırakmak için o şekilde kullansam bi zarzrı olurmu?

Sigarayı bırakmak için karabaş otu!!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sigarayı bırakmak ve Kilo

Sigarayı bırakmak ve Kilo

zyban kilo aldırırmı Kognitif Davranış Terapisi en etkili müdahale Sigara bırakma kararı verirken özellikle kadınların önüne çıkan en büyük engel kilo alma korkusudur. Yapılan bir araştırma, bu engeli aşmada davranış değişikliği tedavisinin rejim yapmaktan daha etkili olduğunu gösteriyor. Sigarayı bıraktıktan bir yıl sonra rejim yapan ve yapmayanlar arasında anlamlı bir fark gözlenmezken,...
  2. Sigarayı bırakmak

Sigarayı bırakmak

BİRİNCİ DAKİKA Sevgili günlük, Bu sabah Hürriyet'in Kelebek ekinde sigarayı bırakmanın vücuda yaptığı olumlu etkileri anlatan bir haber okudum. Bu tarz haberlerden oldum olası tiksinmeme rağmen nedense coşup sigarayı bırakmaya karar verdim. Kararım kesin, sigarayı bırakıyorum. Bu kararımın vücuduma etkilerini gösteren tabloyu başucuma astım. İçimin zehirden temizlenmesini tabloya...
  3. Sigarayı Bırakmak İsteyenler İçin Bıktım Tozu

Sigarayı Bırakmak İsteyenler İçin Bıktım Tozu

bıktım tozu bıktım tozu forum yorumları yorumları forum Artık sigara bağımlılığından kurtulmak ve sigarayı bırakmak istiyorsanız sizlere sigara bırakmanıza yardımcı olacak bitkisel bir karışım olan bıktım tozunu öneriyorum ve Bıktım tozu genel bilgileri sizlerle paylaşıyorum. Bıktım tozu, sigarayı bırakmak isteyen kişilerin şu günlerde yakından takip ettiği şifalı bir karışım. Tarım ve...
  4. Karabaş otu reçeli

Karabaş otu reçeli

karabaş otu reçeli karabaş otu reçeli tarifi bu yazımızda arkadaşlar. İşte size reçel tarifleriniz arasına katacağınız yeni bir reçel daha Melek'ler:) Karabaş otu reçeli... Malzemeler: 2 S Bardağı Karabaşotu Çiçeği 7 S Bardağı Şeker 4 S Bardağı Su 1 T Kaşığı Limon Tuzu Yapılışı: Bakır tencere olursa daha iyi olur yok ise çelik tencerede yapın Melek'ler. Tencerede şeker ve su 10 dk...
  5. Sigarayı azaltarak bırakmak

Sigarayı azaltarak bırakmak

sigarayı azaltmak azaltmanın yolları az içmek azaltmanın faydaları bırakmak bırakmanın yolları bıraktıktan sonra bıraktım bırakma yöntemleri bırakmanın kolay yolu bırakma yolları neler ve dahası burada arkadaşlar Ne yazık ki bilinçli tiryakiler arasında yer alan biriyim. Yani Sigara içenlerdenim. Son dönemlerde sigara olayını abarttım Melek'lerim. Neredeyse günde 2 paket içer oldum, üst üstte...

Sayfayı Paylaş