gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

sigarayı bıraktıran E-sigara

Konu, 'Bilim ve Teknik' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

içkiyi bıraktıran ilaç ickiyi bıraktırma duası sigarayı bırakmak için dua sigarayı bıraktıran dua sigaradan kurtulmak için Sigaradan kurtulmak isteyen sigara tiryakileri için dumanı, tadı, ateşi olan elektronik sigara Türkiye'ye de geldi. Ruyan tarafından Türkiye'ye getirilen elektronik sigara, görünümü ile de gerçeğini aratmıyor.
    Ruyan e-sigara, sigarayı bırakmak isteyenleri, el alışkanlığı ve nikotin bağımlılığınız ile aynı anda mücadele etme zorluğundan kurtarıyor. İçindeki nikotin filtresi sayesinde tiryakilere sigara tadı veriyor. Nikotin miktarı gittikçe düşen dört adet filtresinin (16-11-6 ve 0 mg) bulunması sigara tiryakilerinin sigarayı bırakma süreçlerinde nikotin dozajını adım adım düşürülebilmelerine olanak tanıyor. Nikotin bağımlılığınız bittiğinde ise canınız pek fazla sigara içmeyi istemeyeceğinden el ve dudak alışkanlığınız da otomatik olarak gitgide azalıyor. Ruyan içilen ortamdaki diğer kişilerinde sağlığını koruyor ve onları pasif içicilikten kurtarıyor. Ruyan içtiğiniz yerlerde kokusuz olması sebebi ile rahatsızlık yaratmıyor. Çevrenizde bulunan kişiler ve ortam için kesinlikle zararsızdır. Cerrahpaşa Üniversitesi Sigara Bırakma Merkezi Ünitesi'nde Prof. Dr. Bülent Tutluoğlu'nun takibinde farklı nedenlerle sigarayı bırakmak isteyen kullanıcıların yorumları alınarak gerçekleştirilen bir çalışmada Ruyan kullanıcıları, %80'e ulaşan başarı oranı elde etmiştir. Ruyan sigara (504 YTL), Ruyan puro (300 YTL) ve Ruyan pipo (1.080 YTL)

sigarayı bıraktıran E-sigara konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sigarayı bıraktıran aşı .......

sigarayı bıraktıran aşı .......

Aşıyı geliştiren ve merkezi Stockholm'deki Karolinska Enstitüsü'nde bulunan Independent Pharmeceutica adlı özel şirket, nikotin aşısının 2. safhasını üç Kuzey ülkesinden 400 denek üzerinde deneyecekler. Aşının sigarayı bırakanlar ve yeniden başlamak istemeyenler üzerindeki etkilerini ölçecekler. Şirket yetkilileri, aşının bu aşamada sigarayı bırakanlar ve başlamak istemeyenler üzerindeki...
  2. Babaya sigarayı bıraktıran mektup

Babaya sigarayı bıraktıran mektup

sigara ile ilgili mektup sigara ile ilgili mektuplar Mersin’de bir ilköğretim okulunun öğrencileri babalarına ilginç bir mektup gönderdi. Miniklerin, “Hadi babacığım, söndür sigaranı.” cümlesi sonuç verdi. Birçok veli bu sayede sigarayı bıraktı. Sadece içeni değil, çevresindeki insanları da ölüme götüren sigaranın zararları konusunda önemli çalışmalar yapılıyor, kampanyalar düzenleniyor....
  3. Sigarayı bırakmanın 10 kolay yolu

Sigarayı bırakmanın 10 kolay yolu

Nikotinin kuvvetli fiziksel ve psikolojik bağımlılık yapıcı etkisi nedeniyle sigarayı bırakmak gerçekten zordur. Çünkü sigara içme arzusunu başlatan ve kuvvetlendiren madde nikotindir. Düşük nikotinli sigaraları tercih etmeye başlamanız yanlış bir seçimdir. Çünkü alıştığınız nikotin seviyesini sağlayabilmek için öncekinden daha fazla sigara içme tehlikesi oluşacaktır. Sigarayı bırakmayı...
  4. Sigara isteğini azaltan besinler

Sigara isteğini azaltan besinler

Sigarayı bıraktıktan sonra olsun sigarayı bırakma aşamasında olsun kişi sürekli sigara içmeye meyillidir. Bunun nedeni ise vücudun nikotin istemesidir. Bu yüzden vücudun nikotin isteğini kırmak çok önemlidir. Basın besin maddelerini tüketerek vücudun bu isteğini önleyebilir ve sigara içme isteğini de azaltabilirsiniz. Sigara bağımlılığına son vermeden geliştirilen ve tek seansta sigarayı...
  5. Elektronik sigaranın zararları sigara mı zararlı e sigara mı ?

Elektronik sigaranın zararları sigara mı zararlı e sigara mı ?

Bugünlerde kapalı facebook gruplarında görmüştüm bi abimde kullanlıyor. Elektronik sigara içiyor birde duman çıkıyor ki sormayın sanırsınız yangın var. Şimdi ben kendisine söyledim bu haberlerde elektronik sigaraların patlağıdı ve daha fazla zararlı olduğunu söyledim ama beni dinlemedi. Acaba merak ediyorum bu internet sitelerinde de net olarak bi bilgi yok nihayetinde sigara üreticisi olan...

Sayfayı Paylaş