gebe
  1. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

Sigortanız hiç yoksa neler yapabilirsiniz?

Konu, 'Yeni Ssk Yasaları' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

Ben buradaki meleklerimize yardımcı olmak amacı ile bu bilgiyi ekledim. Diğelimki hiçbiryerde sigortanız yok. Nede Bağkur'unuz var. Peki sizde emekli olmak maaşa bağlanmak istemezmisiniz?
    Ozaman size yapacaklarınızı yazayım.
    -Öncelikle sosyal güvenlik kapsamına girebilmek için herhangi bir toplu para ödemenize gerek yoktur.
    1) İster bir işyerinde çalışmaya başlayarak,
    2) isterseniz de isteğe bağlı olarak sigortalı olabilirsiniz.
    - İsteğe bağlı sigortaya başlarsanız, sağlık primi de dahil olmak üzere aylık 222 TL ödersiniz.
    -Her iki durumda da 15 yıl (5400 gün) prim ödedikten sonra 58 yaşınızı doldurduğunuz tarihte yaştan (kısmi) emekli olabilirsiniz.
    -Kısmi değil de normal emekli olmak isterseniz, çalışarak 7200 gün, isteğe bağlıya da 9000 gün prim ödemeniz gerekir. Normal emeklilikte de yine 58 yaşı beklemeniz gerekecek. Tercih sizin.

Sigortanız hiç yoksa neler yapabilirsiniz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hiç Zanmanı Yok

Hiç Zanmanı Yok

çekimlerden konserlerden tanıtımlardan nefes alamayan Hadise biçok teklifide yetişemediği için kabul edemedi.... HADİSE SERT ÇIKTI! HADİSE, YARIŞMA YAKLAŞTIKÇA DİKKAT VE ÇABALARINI BU YARIŞMAYA YOĞUNLAŞTIRDIKLARINI, ADETA ZAMANLA YARIŞTIKLARINI, DOLAYISIYLA BAZI SÖYLEŞİ VE GÖRÜŞME İSTEKLERİNİ ZAMAN YETERSİZLİĞİ YÜZÜNDEN KABUL EDEMEDİĞİNİ BELİRTTİ.... Hakkında yazılan 'ödül törenine...
  2. polemiğe hiç gerek yok

polemiğe hiç gerek yok

arkadaşlar olan olmuş bırakında taraflar kendisi konuyu çözsün üçüğncü bir ağıza ne gerek var ahh Tuğba Ünsal canlı yayında ortalığı karıştırmay ne gerek vardı..... CANLI YAYINDA ATIŞTILAR! OKAN BAYÜLGEN İLE SEMA ÖZTÜRK ARASINDA YAŞANAN GERGİNLİK, TUBA ÜNSAL'A DERT OLDU. ÜNSAL VE BAYÜLGEN BAKIN CANLI YAYINDA NASIL ATIŞTI. Okan Bayülgen, yarışma programı sunan ve aynı zamanda...
  3. Cibinlikli yatağınız yoksa yapabilirsiniz meleklerim

Cibinlikli yatağınız yoksa yapabilirsiniz meleklerim

cibinlikli yatak örnekleri cibilikli yatak yapımı Eğer tüller eşliğinde prensesler gibi uyuyuo uynamak istiyorsanız, bu cibinlikli yatak modeli sizde evinizde uygulayabilirsin meleklerim. Tavana monte edilen ahşap ile yatağınızı tülelrle donatabilir, hoş bir yatak odası dekorasyonu sağlayabilirsiniz.
  4. Eşimde sperm hiç yok hamile kalma olasılığım nedir?

Eşimde sperm hiç yok hamile kalma olasılığım nedir?

spermi olmayan erkek baba olurmu,sperm yokluğu,erkeğe bağlı kısırlık,sperme bağlı kısırlık sorunları hakkında bilgiler Genetik yapı bozukluklarından ‘Klinefelter Sendromu’ adı en sık görülen kromozom bozukluğudur. Peki hangi durumlarda erkek kısırlığında ilaç tedavisi mümkün? Kısırlık problemi olan erkeklerin yalnızca bir kısmını oluşturan ve ‘Hipogonadism’ olarak adlandırılan beyinden...
  5. Ne yapabilirim ?

Ne yapabilirim ?

Kızlar merhaba beni tanıyorsunuz çoğunuz ben 52 gün önce doğum yaptım… Kontrol herşey sorunsuz dedi çok iyi dedi… Doktrum iğneler süte geçiyormuş dedi,haplarda aynen öyle tek çare spiral dedi ama kayma yapınca kanama yapıyormuş,adetler daha yoğun ve ağrılı geçiyormuş bize de tek çare prez.düşüyor ondada belli bir süre sonra "bana güvenmiyormusun?" Diyoloğu başlıycak napabilirim :( ??

Sayfayı Paylaş