Şiir diye yüreğimi sunuyorum yüreğine…

FiRaRi_MeLeK

Daimi Üye
Üye
Ey can özüm!
Ey gönül gözüm!
Ey söylenmemiş sözüm!
Nasılsın?
Bak her zamanki gibi sıradan basit bir nasılsın sorusunun ardına gizliyorum aşkımı hasretimi ve o koca sevdamı.

Sensizliğin katran karası vakitlerinde yokluğunun öldürücü suskunluğunda; kat kat ve rengârenk perdelerle örttüğün gönlünden gönlüme düşen ışıkla aydınlanan bir vakitte gene sana sesleniyorum. Bilesin!

Tarihin talihsiz sevdalarında figüran olmak yerine; tarihin mirasını da talihin yükünü de omuzlayıp sevda yorgunu gönlüne derman olayım diye sesleniyorum. Bilesin!
Ama sevda cümlelerimin gizli öznesi olan can özüm olduğunu bir ben bileceğim bir de sen. Bilesin!

İki günlük nefsanî arzularına aşk adını verip AŞK’ın adını kirletenlere inat onca hasrete onca sevdaya rağmen yan yana gelince birbirinin gözlerine bakmaktan ellerini tutmaktan hayâ eden edepli nezih sevdaların bu çağda da var olduğu bilinsin diye sana sesleniyorum. Bembeyaz bir sevda benimkisi arabesk şairlere siyah-beyaz Türk filmlerine 21. y.y’ın gündelik sevdalarına inat bembeyaz bir isyandır bu. Bilesin!

Gözlerinin içine bakarak şimdiki zaman çekiminde senli cümleler kurmak dururken boğazımın dokuz boğumuna dizilen sevda sözleri yerine havadan sudan konuşmak ölümün diğer adıdır. Sensiz cümlelerim yetim kaldı suskunluğa vurdum kendimi terk ettim cümlelerin cümlesini… Bilesin!

Keşkeler sarıldı boğazıma nefes alamıyorum ne beni sana ne seni sana anlatamıyorum diye çırpınırken ve yokluğunun hüznüyle biten gün hayalinle aydınlanan geceye devrederken kendini bir türkü çalınır kulağıma.

“Ellerini çekip benden /
Yârim bu Gün gider oldu. /
Hem sever hem sevilirken /
Bu ayrılık neden oldu”
“Ama senden ayrı gezen. /
Yürek değil beden oldu.”
Bilesin!

Şimdi;
Sensizim sessizim kimsesizim.
Gözlerinin
Sözlerinin
Gönlünün
Hatırına
Ya bırak beni düşeyim uçuruma
Ya da çekiver yanına…
Ben her şeye rağmen sana geliyorum…
Tüm zamanlar boyu sevgili için yazılmış en güzel şiirleri ve sözleri bilirim ama ben gene ve sadece;
Bir seni hep seni tek seni sevdiğimi
Bir sana hep sana tek sana seslenerek;
Bilesin!

( bu yazım sana yeşil gözlüm kardelenlnden beni unutma ben unutamadım)

Son düzenleme:
Geri