gebe
  1. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0

Sık sık yatak ıslatma

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

yatak ıslatmaya son Çocukların neredeyse yarısı üç yaşında hala yataklarını ıslatırlar. Pek çok çocuk gelişimi uzmanı 6 yaş dönemine kadar yatak ıslatmayı normal bulurlar ki çocukların sadece % 12 si bu dönemde hala yataklarını ıslatırlar. Yatak ıslatma konusunda güçlü bir aile geçmişi etkisi vardır. Ebeveynlerin ikisindede çocuklukta yatak ıslatma geçmişi varsa %77 ihtimalle çocukta aynı şeyi yapacaktır. Ebeveynlerin biri çocuklukta yatak ıslatma geçmişi varsa %43 ihtimalle, ikisindede böyle bir durum yoksa % 15 ihtimalle yatak ıslatma problemi görülecektir.
    Nasıl ilerliyor olursanız olun, çocuğunuza baskı uygulamaktan kaçının ve onu cezalandırmayın. O kötü değil. Çocuğunuz bütün gece altını ıslatmadan uyusa veya tuvaleti kullanmak için uyansa bile, bütün gece kuru kalmak her çocuğun zaman içinde başarması gereken gelişimsel bir beceridir.

Çocuğunuzun yatak ıslatmaktan vazgeçmesini beklerken; şiltesinin iyi bir koruyucu örtü ile uygun şekilde korunduğundan emin olun, alıştırma giysileri gibi emici giysiler giymesi için cesaretlendirin ve yatağının ıslak olduğunu hissettiği anda kalkması için teşvik edin.

Tipik olarak, gecede bir defadan fazla yatağını ıslatan çocuklar, bir süre sonra daha az ıslatmaya başlayacaktır. Daha sonra her hafta ileri geri dalgalanmalarla daha az gece ıslak olmaya başlayacak ve sonunda yatak ıslatmadan tamamen vazgeçecektir. Fakat tüm bu süreç bir kaç yıl alabilir.

kaynak:frmtr

2. necla

necla Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Sık sık yatak ıslatma
    emegine saglik

Sık sık yatak ıslatma konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sıkı diyet!

sıkı diyet!

1.Gün Kahvaltı Bir fincan yağsız sütlü kahve Öğle Domatesli hamburger, tencerede yeşil biber, 50 gr. kepek ekmeği. Ara Atıştırma 140 gr. portakal Akşam Domatesli tas kebebı, fırında patates, enginar salatası 2.Gün Kahvaltı Bir fincan çay Öğle Fırında dana, yeşil salata Ara Atıştırma 120 gr. üzüm Akşam 60 gr. ton balığı, mısır salatası, rezene salatası 3.Gün Kahvaltı Bir fincan çay Öğle...
  2. Cengiz Kurtoğlu - Sıkı Sıkı

Cengiz Kurtoğlu - Sıkı Sıkı

Görmedi şu deli gönlüm Görmedi hiç böyle güzel Sana öyle bir yandı ki Yangınlardan daha beter Feda olsun (kurban olsun) canım sana Yeterki gel kollarıma Bırakma hiç ellerimi Sıkı sıkı sarıl bana İstiyorsan yıldızlardan Taç yapayım saçlarına Al kalbini gel yeterki Gül dökeyim yollarına Feda olsun (kurban olsun) canım sana Yeterki gel kollarıma Bırakma hiç ellerimi Sıkı sıkı sarıl bana
  3. Seda Sayan - Sıkı Sıkı

Seda Sayan - Sıkı Sıkı

Güneşten sıcak ateşim benim Yağmurlar gibi serinim benim Gözleri derin Sözleri bazen Yanılırsam, Kırılırsam Uyanınca ben olmazsam Yanılırsam Ya kaçarsam Uyanınca ben olmazsam Beni sıkı sıkı sar O zaman kaçamam Beni sıkı sıkı sıkı sar Sözümden cayamam
  4. Sık sık idrara çıkma

Sık sık idrara çıkma

sık tuvalete gitmenin sebepleri sık sık idrara çıkma, sebepleri, ve yanma, hissi, tedavisi, gitme Sık sık idrara çıkmanın sebeplerini ve bu sağlık sorununun sebeplerine göre tedavi yöntemlerini ele alıyoruz bu yazımızda Melek'ler. Sık idrar çıkmada, kişinin ağrısız bir şekilde ama sık sık idrara çıkması kastedilir. İsrar sıkışmada, kişi aniden sıkıştıran bie idrar yapma hisis ve...
  5. Sizde sık sık terliyormusunuz?

Sizde sık sık terliyormusunuz?

Terleme sorunu Terlemeyi önleyici Kızlar ben pek terleme yaşamamışım .belkide kışa geldiği için rakat geçti hamileliğm bu artan sıcaklarla beraber sık terleyen varmı?

Sayfayı Paylaş