Sıkıntı Ve Kederli Zamanlarda Okunacak Dua

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Sıkıntı Ve Kederli Zamanlarda Okunacak Dua
Sıkıntı Ve Kederli Zamanlarda Okunacak Dua hangi duaydı lütfen o duayı bilen varsa acil yazsın bana

muslim-prayer-crying.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sıkıntı Ve Kederli Zamanlarda Okunacak Dualar

Sıkıntı Ve Kederli Zamanlarda Okunacak Dua Hangisi

La ilahe illallahül azıymül haliym. La ilahe illallâhü rabbül arşil azıym. La ilahe illallahü rabbüs semavati ve rabbül ardı ve rabbül arşil keriym.

Peygamber Efendimiz sıkıntılı zamanlarında bu duayı okurlardı.

Allahü Allahü rabbi la üşrikü bihi şey'a.

Bütün işlerde Allah'a sığınır ve O'na hiçbir şeyi eş koşmam.

Efendimiz Muhammed (s.a.v.) şöyle buyurdu

Sıkıntılı zamanlarınızda bu duayı okursunuz.
Kederli ve sıkıntılı zamanlarında Ayet'el-Kürsi ve Sure-i Bakara'nın son iki ayetini kim okursa, Allah Teala ona yardım eder, sıkıntıdan kurtarır.

La ilahe illâ ente sübhaneke innî küntü minezzalimiyn.

Sa'd b. Ebi Vakkas (r.a.) anlatıyor,Ben Resulüllah'tan işittim.Öyle bir dua biliyorum ki, kim onu sıkıntılı zamanlarında okursa, sıkıntı ve keder ondan kalkar. O da kardeşim Yunus'un, balığın karnında okuduğu bu duadır.

Ene abdükebnü abdikebnü emetike fî kabdatik, nasıyeti bi yedike mâdın, fîyye hukmüke adlün, fiyye kadaüke, es'elüke bi küllisinin hûve leke semmeyte bihi nefseke ev enzeltehû fî kitâbike ev allemtehü ehaden min halkıke eviste'serte bihi fi ılmil ğaybi ındeke en tec'alel kur'ane nura sadrî ve rabiy'a kalbî ve cilâe huzün ve zehâbe hemmi.

Manası

Allah'ıml Ben senin kulunum ve kulunun oğlu ve cariyenin oğluyum. Nasiyem yed-i kudretindedir.
Hükmün bende caridir. Kazan hakkımda adalettir. Senin olan, senin kendine tesmiye ettiğin veya kitabında inzal buyurduğun veya kullarından birine bildirdiğin veya kendi ilminde veya ilmi gaybında Zat-ı Ecelli Ala'na tahsis buyurduğun her isim ile senden dilerim ki, Kur'an'ı göğsümün nuru, kalbimin baharı, hüznümün cilası, sıkıntı ve kederimin zehabı Masın.

Peygamber Efendimiz (s.a.v.) buyurdu

Kime bir merak veya bir hüzün isabet eder de bu duayı okursa, Allah Teala onun merakını giderir, sıkıntısının yerine ferahlık verir.

Ashab
Ya Resulallah, bu kelimeleri öğrenmeli mi? deyince,
Resulüllah (s.a.v.)
Evet, bunları işiten herkesin öğrenmesi lazımdır.buyurdular.

Bismillahil kebiyri neûzü billâhil azıymi min şerri ırkın ne'ârin ve min şerri harrin nar.

Benzer Diğer Konularımız !

K
Cevaplar
1
Görüntüleme
7K
Misafir
M
K
Cevaplar
1
Görüntüleme