Sıkıntılı ve Zor Zamanlar da Hangi Dualar Okunur?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Sıkıntılı ve Zor Zamanlar da Hangi Dualar Okunur?
bu konu sıkıntılı anlarda okunması gereken dualara yer vermektedir.

Hepimizin zaman zaman bunaldığı ve sıkıntıya düştüğü anlar vardır. Bazen bu sıkıntılı anlarda ruhumuz daralık ve nefes alamaz duruma geliriz.

Yer gök dua üzerine olduğunu hatırlatarak sizlere tüm sıkıntılı ve darda kalanların okuyup ferahlık bulacağı duaları paylaşıyoruz.

dua-3e4.jpg

Lâ ilahe illallahu Alîmül Hakim, lâ ilâhe illallâhu Rabbül arşil azîm. Yâ Hayyü ya Kayyûmu birahmetike esteğîšü.

Allah’tan başka ilah yok. Ancak Alîm ve Hakîm O’dur. O’ndan başka ilâh yoktur, ancak arşı azîmin sahibi O’dur. Ey Hay ve Kayyûm olan, rahmetinle bizi yarlığa.

Allah Teala ona muhakkak bir çıkış yolu açar. Bu, Kardeşim Yûnusun sözüdür o, karanlık içinde (balığın karnında) kaldığı vakit, lâ ilâhe illâ ente sübhâneke innî küntü minezzalimîn

Senden başka ilâh yoktur. Seni bütün noksanlıklardan tenzih ederim, muhakkak ki ben zalimlerden oldum demişti. (Süyûtî).

Lâ ilahe illâ ente sübhâneke innî küntü mine'z-zâlimîn Birde en çok sıkıntılı anlarda okunması gereken salavatlardan biride La havle vela kuvvete illa billahıl aliyyül azim...

Geri