gebe
  1. *LavinyA*

*LavinyA* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Güvercinler ülkesinden!!! Uzak çookkk uzak yerler!

sıkıntılı zamnalarınızda okuyabileceğiniz bi kaç dua..

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında *LavinyA* tarafından paylaşıldı.

sıkıldığınızda yada üzüntülü zamnlarınızda okyabileceğiniz bi kaç dua..
    -Ben bir söz bilirim ki, büyük bir üzüntüye, sıkıntıya düşmüş bir kul söylerse, Allah Teâlâ ona muhakkak bir çıkış yolu açar. Bu, kardeşim Yûnus'un sözüdür: Karanlık içinde kaldığı vakit:

"Senden başka ilâh yokdur. Seni tenzih ederim, muhakkak ki ben zâlimlerden oldum." demişti. (25)
    Resûlullah -sallallahu aleyhi ve sellem-i gam ve sıkıntı basınca şöyle derlerdi:

"Kullara karşı Allah bana yeter, mahlûklara karşı Hâlik bana yeter, rızk yeyenlere karşı rızık veren bana yeter. Bana O yeter ki ancak o yeter. Bana Allah yeter, O ne güzel bir vekîldir. Bana Allah yeter, O'ndan başka ilâh yoktur. O'na tevekkül etdim. O yüce Arşın sahibidir." (26)
    -"Bir belâya dûçar olmuş bir kimseyi görünce -kendi hâline şükrederek-:

.
    Seni mübtelâ kıldığı şeyden beni âfiyetde kılıp, yarattıklarından pek çoğuna beni tafdîl eden Allah'a hamd ederim" derse bu belâ ne olursa olsun bundan afiyette kılınır." (27)

(25) Tirmizî, Deavât, 81. Enbiya Sûresi, 87.
    (26) bk. el-Câmiu's-Sağîr.
    (27) bk. İbn Mace, Dua, 22; Tirmizî, Deavât, 37; Tuhfetü'z- zâkirîn, 198 vd.

(alıntı)

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: sıkıntılı zamnalarınızda okuyabileceğiniz bi kaç dua..
    emeğine sağlık

sıkıntılı zamnalarınızda okuyabileceğiniz bi kaç dua.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sabah Kalktığınızda Okuyabileceğiniz Dualar

Sabah Kalktığınızda Okuyabileceğiniz Dualar

Sabahları Okunacak dua Sabahları okunması gereken dualar Sabahları kalktığımızda ve evden çıkarken o gün işlerimizin yolunda gitmesi ve kötülüklerden korunmak için dua ederiz. İşte bu dualardan ikisini de biz sizlerle paylaşıyoruz melekler :) Okunuşu: "Allahümme bike asbahna ve bike emseyna ve bike nehya ve bike nemutu ve ileykennuşur" Anlamı: "Allahım! Senin yardımınla...
  2. Yolculuğa Çıkacak Kişininin Okuyabileceği Dua

Yolculuğa Çıkacak Kişininin Okuyabileceği Dua

Yolculuğa Çıkacak Kişinin Okuyacağı Dua Yolculuğa Çıkanın Okuyacağı Okuyacağı Dua Sevgili melekler, bu yazımızda yolculuğa çıkacak kişilerin okuyacağı dua ile ilgili bilgiler vereceğiz sizlere :) Yolculuk karan kesinleşince bazı hususları yerine getirmeye çalışmalıdır. Bunlardan olmak üzere, muhtaç olduğu şeyleri vasıyyet etmeli ve buna şahid tutmalıdır. Aralarında muamele veya...
  3. Huzursuz Olduğunuzda Okuyabileceğiniz Dua

Huzursuz Olduğunuzda Okuyabileceğiniz Dua

huzursuzluk için okunacak dua Huzursuzluğa Karşı Dua, Icim daraldiginda, bunaldigimda, kendimi huzursuz hissetigimde hep bu duayi okuyorum meleklerim. O zaman icime Allahim huzur veriyor, benim yalniz olmadigimi hissetiriyor. Bunu sizinle paylasmak istedim. Rabbim zor durumda olanlarimiza her daim yardim etsin ... Amin KORKU VE HUZURSUZLUĞA KARŞI DUA Eûzü bi kelimâtillâhit tâmmâti min...
  4. Zekanızı Kuvvetlendirmek İçin Okuyabileceğiniz Dua

Zekanızı Kuvvetlendirmek İçin Okuyabileceğiniz Dua

Bu konu; zekanın kuvvetlenmesi için okunacak dua ile ilgili bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, zeka Allahü Teala'nın biz insanlara verdiği en büyük nimetlerden biri. Hayvanlardan farkımızı ortaya koyan zekamızı en iyi şekilde kullanmamız gerekiyor. Tabi maneviyat hayatımızın her döneminde rol oynamalı. Bunun için de sık sık dua etmeli, Allah'tan yardım dilemeli, şükretmeliyiz. Şimdi...
  5. Bi Dua....

Bi Dua....

uzun zaman önce bu duayi internette bulmustum, caresiz kaldigim bir anda.. hemen dua defterime yazmistim.. bugün sabah namazindan sonra okurken sizlerle paylasmak istedim. bazen dua etmek istiyoruz ama aklimiza etmek istedigimiz gibi kelimeler gelmiyor. O anki piskolojimiz buna engel oluyor. Benim suanki hisslerimi cok güzel anlatiyor bu dua.. o yüzden sizlerle paylasmak istedim. Rabbim tüm...

Sayfayı Paylaş