gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    961
    Ödül Puanları:
    113

Silah Ruhsatı Yenileme işlemleri

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

ruhsat yenileme ücreti 2011 silah ruhsatı yenileme silah ruhsat yenileme, silah ruhsatı yenileme işlemleri, silah ruhsatı yenileme evrakları
    Bizler site olarak silaha karşıyız bunu baştan söyleyelim. Ama diyelim ki silahınız var ve ruhsat süresi bitti ve yenileme yapmanız gerekiyor. Peki tam olarak neler yapmanız gerekiyor biliyor musunuz ?

Silah ruhsatları (tabanca ve yivli av tüfeği) 1953 tarihli 6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar Hakkındaki Kanun ve bu kanunun uygulamasına yönelik olarak çıkarılan 1991 tarih ve 91/1779 karar sayılı Ateşli Silah Yönetmeliğine göre verilmektedir. Buna göre 21 yaşını doldurmuş ve mani hali bulunmayan herkes silah ruhsatı alabilir.

Öncelikle almanız gereken bir sağlık raporu. Bunu herhangi bir devlet hastanesinden alabiliyorsunuz. 150 Tl. yi vezneye yatırıyorsunuz ve dahiliye, göz, KBB,nöroloji,ortopedi ve psikiyatri bölümlerinden sağlıklıdır onayını alıyorsunuz. Bu arada rapor için yanınızda 3 adet vesikalık resim ile nüfus cüzdanı fotokopisini bulundurmayı unutmayın. Sağlık raporunuz heyet tarafından onaylandıktan sonra size veriliyor.

Sabıka kaydınızı da almanız gerekli tabi. Savcılıktan adli sicil ve arşiv sicil kaydınız olmadığını belgeleyen sabıka kaydı belgesini alıyorsunuz. En fazla 5 dakikada işiniz bitiyor.

Nüfus cüzdanı fotokopisi, 3 resimve diğer evraklarınızla silah bulundurma rauhsatınızı yenilemek için artık müracaat edebilirsiniz. Tabi bu arada maliyeye yatırılacak harcı atlamamak gerekli. Evraklarınızla müracaat ettikten sonra size verilecek belge ile bu harcı da yatırıyorsunuz.

Silah Ruhsatı Yenileme işlemleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Koltuk yenileme

Koltuk yenileme

eski koltukları yenileme eski koltuk yenileme koltuk takımları,koltuk modelleri,koltuk kaplama,koltuk yenileme,koltuk örtüleri Eski püskü bi koltuğunuzu çok şirin ve cıvıl cıvıl seçtiğiniz bir kumaşla bu şekilde renklendirebilirsiniz:D:D
  2. 2012 Açık İlköğretim II. Dönem Kayıt Yenileme İşlemleri

2012 Açık İlköğretim II. Dönem Kayıt Yenileme İşlemleri

Arkadaşlar 2012 Açık İlköğretim II. Dönem Kayıt Yenileme İşlemleri hakkında bilgi istiyorum
  3. Açık İlköğretim 2. Dönem Kayıt Yenileme İşlemleri 2012

Açık İlköğretim 2. Dönem Kayıt Yenileme İşlemleri 2012

2012 Açık İlköğretim 2. Dönem Kayıt Yenileme İşlemleri Açık Öğretim 2. dönem kayıt yenileme işlemleri hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri, sizler için araştırdık ve bu sayfamızda paylaşıma sunuyoruz Melek'ler. 2011-2012 Öğretim Yılı II. Dönem Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme işlemleri 9 Ocak - 2 Mart 2012 tarihleri arasında yapılacak. Açık İlköğretim II. Dönem Kayıt Yenileme hakkında bilgi...
  4. işlemler

işlemler

çok zor değil işlemler
  5. Silah ruhsatı verilmesini engelleyen haller

Silah ruhsatı verilmesini engelleyen haller

Aşağıda belirtilen hallerden birine giren kimselere hiçbir şekilde ateşli silah ve mermilerini taşıma ya da bulundurma izni verilmez, verilmiş ruhsatlar iptal edilir. a) Ateşli silahla işlenen cürümlerden hükümlü bulunanlar, b) Ruhsatlı silahıyla suç işleyenler veya silahın muhafazasındaki ihmal ve kusuru neticesi başkaları tarafından bir suç işlenmesine veya intihar ya da...

Sayfayı Paylaş