gebe
  1. gurbet kuşu

gurbet kuşu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

'silâhını teslim et ona!'

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında gurbet kuşu tarafından paylaşıldı.

Ahzab Harbi'nde, hendek kazmaktan yorulan Sa'd bin Muaz (r.a.), Peygamberimiz (s.a.v.) Efendimiz'in yanında oturmuş dinleniyordu. Bu esnada, toprak taşıyan Zeyd bin Sâbit (r.a.)'in çalıştığını görünce, ona işaret ederek; -Yâ Resûlellah, dedi, Allâh'a hamd olsun ki, bunun babası beni sağ bıraktı da, sana îmân etmek şerefini bana nasip eyledi. Buas günü, ben bunun babası Sâbit bin Dahhâk ile boğaz boğaza boğuşmuştum! Bunun üzerine Peygamberimiz (s.a.v.) Efendimiz,
    -Fakat, onun bu oğlu, ne iyi çocuktur', buyurdu.

Zeyd bin Sâbit (r.a.)'in bir ara gözlerini uyku bürüyüp kendisi uyuyakalmıştı. Kalkanı, oku, yayı ve kılıcı yanında olduğu halde, orada çalışmakta olan diğer Müslümanlar, onu hendeğin kenarında uyur bir halde bırakarak etrafı dolaşmaya gitmişlerdi. Bu esnada onun yanına gelen Umâre bin Hazm, şaka için, silâhını alıp saklamış, Zeyd bin Sâbit'in de bundan hiç haberi olmamıştı... Uyanıp silâhını bulamayınca da, heyecanlanmış ve korkmuştu! Resûlüllah Efendimiz bunu işitince, Zeyd'i çağırttı. Ona,
    -Ey uykucu! Sen uykuya daldın, nihâyet silâhın da kaybolup gitti' buyurduktan sonra, 'Bu çocuğun silâhının nerede olduğunu kim biliyor?' diye sordu.
    Umâre bin Hazm,
    -Yâ Resûlellah, ben biliyorum. Silah benim yanımdadır, dedi.
    Peygamberimiz (s.a.v.) Efendimiz,
    - Silâhını teslim et ona! buyurdu ve şaka yollu da olsa, Müslümanları korkutmayı veya onların herhangi bir şeyini alıp saklamayı yasakladı.

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: 'silâhını teslim et ona!'
    emeğine sağlık

3. gurbet kuşu

gurbet kuşu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: 'silâhını teslim et ona!'

sağol canım...

'silâhını teslim et ona!' konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sagopa Kajmer - Geçmişi Gölgeye Teslim Ettim

Sagopa Kajmer - Geçmişi Gölgeye Teslim Ettim

VERSE 1 Yapılan her savaşta bir çıkar ve de imzalanan her barışta bir zarar var biz, varımızı ortaya koysak yoğumuzla utanırız. Elimizdekini cebimize tıksak, “tırsak kısrak savaşa havlu attı” der ve sırıtırlar. Dalga bu devrin baş motivesi. Ne kadar güler ise düşman o kadar ağlatır seni, kendini geçmişteki geri adımlarından kurtar, ışık ileride parlar ve yamyamlar var burası dar. Her an...
  2. çocuk Teslimi:

çocuk Teslimi:

çocuk teslimi Madde 25 - (Değişik madde: 03/07/1940 - 3890/1 md.) Çocuk teslimine dair olan ilam icra dairesine verilince icra memuru 24 üncü maddede yazılı şekilde bir icra emri tebliği suretiyle borçluya yedi gün içinde çocuğun teslimini emreder. Borçlu bu emri tutmazsa çocuk nerede bulunursa bulunsun ilam hükmü zorla icra olunur. Çocuk teslim edildikten sonra diğer taraf haklı bir...
  3. Esinden nefret etti ondan olan cocugunu öldürdü...

Esinden nefret etti ondan olan cocugunu öldürdü...

Eski karısından nefret eden bir şahıs, bu eşinden doğan çocuğunu boğarak öldürdü AVUSTURYA’da 10 yaşındaki oğlunu uykusunda boğarak öldüren babaya ömür boyu hapis cezası verildi. Avusturya Haber Ajansı (APA), 41 yaşındaki babanın, "çocuğunun annesine duyduğu nefret nedeniyle" bu cinayeti işlediğini itiraf ettiğini duyurdu. Ajansın haberinde, babanın geçen Ocak ayında Graz...
  4. çocukları sporla uğraşan aileler onların beslenmesine dikkat etsin

çocukları sporla uğraşan aileler onların beslenmesine dikkat etsin

Ayşe Cengiz Beslenme Uzmanı, Tüder Gıda Komisyonu Başkanı Çocukların daha iyi büyüme ve gelişmeleri için, küçük yaşlardan itibaren düzenli olarak sportif bir aktivitenin içinde yer almaları oldukça yararlıdır. Spor aktiviteleri, eğlenceli ve sosyal bir ortam yarattığı için, bu yaş grubunda sosyal kişilik ve öz güven erken oluşur. Bundan dolayı özellikle gelişmiş ülkelerde her türlü alt...

Sayfayı Paylaş