gebe
  1. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0

şilide atatürk sözü

Konu, 'Mustafa Kemal Atatürk' kısmında juju tarafından paylaşıldı.

Şili'nin başkenti Santiago'da belediye, kentte yaşayan kişilerin örnek alması için bir parka, Atatürk'ün sözlerinin yer aldığı rölyefini yaptırdığı bildirildi. "Şili'nin başkenti Santiago kentinin Belediye Başkanının, kentte yaşayan kişilerin örnek alması için Apoguindo Caddesi'ndeki Novigod Parkı'na, Atatürk'ün, üzeri...nde bazı sözlerin de yer aldığı rölyefini yaptırdığını fark ettim. O an kendim ve Türklüğümle gurur duydum. O anı kelimelere dökmem imkansız. Zamanım kısıtlı olduğu için Belediye Başkanı ile görüşemedim. Ancak tercümanım aracıyla yetkililere sorduğumda, Atatürk'ün kentte örnek alındığı, herkesin örnek alması için de bir parka Atatürk rölyefinin konulduğunu öğrendim." YAZININ TERCÜMESİ Rölyef ve rölyefin bulunduğu anıt duvarın üzerindeki yazının ise kendisini daha da şaşırttığını ifade eden Kasabalı, yazıda İspanyolca, "Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, vatanının fedakar ve sadık hizmetkarı, benzeri olmayan kahraman, insanlık idealinin canlı emsali... Bütün hayatını Türk Milletine vakfetmiş, milletine kendi ruhunu, ateşini vermiştir. Hatırası milletinin ruhunu ateşli tutan sönmez bir meşale olarak yaşamaktadır" sözlerinin yazılı olduğunu belirtti

şilide atatürk sözü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. atatürk ten sözler

atatürk ten sözler

ATATÜRK'ün SÖZLERİ ● Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir. ● Türk Milleti yeni bir iman ve kesin bir milli azim ile yeni bir devlet kurmuştur bu devletin dayandığı esaslar "Tam Bağımsızlık" ve "Kayıtsız Şartsız Milli Egemenlik"ten ibarettir. Yeni Türkiye devletinin yapısının ruhu Milli Egemenliktir. Milletin Kayıtsız Şartsız Egemenliğidir... ● Bütün ümidim gençliktedir....
  2. Atatürkün Söylediği Sözler

Atatürkün Söylediği Sözler

atatürkün sözleri ve anlamları atatürk sözleri ve anlamları atatürkün söylediği sözler sözlerinin anlamı sözlerinin BİRLİK - BERABERLİK Birlik ve beraberlik; ölümden başka her şeyi yener. Bir ulus, sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez. Bugün vatanımızda bir milli kudret varsa, o cereyan, felaketlerden ders alan ulusun kalp ve dimağından...
  3. Resimli Atatürk Sözleri

Resimli Atatürk Sözleri

resimli atatürk sözleri atatürk resimli sözleri atatürkün bilinmeyen özdeyişleri
  4. Atatürkün spor hakkında sözleri

Atatürkün spor hakkında sözleri

slm arkadaşlar Atatürk ün spor hakkında söylediği sözler arıyorum yardımcı olurmusunuz
  5. En Güzel Atatürk Sözleri

En Güzel Atatürk Sözleri

Atatürk sözleri, Atatürk mesajları, anlamlı Atatürk sözleri, Atatürkün söylediği sözler Mustafa Kemal Atatürk'ün söylemiş olduğu anlamlı güzel sözleri sizler için bu yazımız da paylaşıyoruz. Her bir sözünün anlamının ve değerinin paha biçilemez olduğu Atatürk sözleri sizlerle... Biz Türkler, bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklâle timsal olmuş bir milletiz. Ne kadar zengin ve...

Sayfayı Paylaş