gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

!!Silopi'de DTP-PKK Mitingi!!

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

ŞIRNAK'ın Silopi İlçesi'nde DTP’nin düzenlediği ‘Barış ve Kardeşlik Mitingi', terör örgütü PKK gösterisine dönüştü. Teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın posterleri ve terör örgütünü simgeleyen flamaların taşındığı mitingte konuşan kapatılan DEP'in eski milletvekili Selim Sadak, “Barış için PKK ve Öcalan’ı muhatap almak zorundasınız, başka çare yok'' dedi. DTP'nin Şırnak’ın Silopi İlçesi'nde düzenlediği, mitinge DTP Genel Başkan Vekili Sema Irmak, Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, kapatılan DEP'in eski milletvekili Selim Sadak, bölgedeki bazı belediye başkanıları ve partililer ile birlikte yaklaşık 5 bin kişi katıldı.

Mitinge katılanlar ölen PKK'lılar için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunurken, ‘zafer işareti' yaptı. Mitingte, teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın bir gazetede ‘Yeter artık tecrit ve zehir' yazısı ile tam sayfa yayınlanan fotoğrafları, terör örgütünü simgeleyen flamalar ile ‘Demokratik birlik için, demokratik özerlik', ‘Bütün Kürtler kardeştir', ‘Savaşa hayır', ‘Çözüme demokratik anayasa gereklidir', ‘Gençlik her şeye hazırdır', ‘Ya gerçek demokrasi, ya da hiç', ‘Savaşa karşıyız, sonucuna hazırız' pankartları taşınırken, sık sık ‘PKK halktır, halk burada', ‘Başkan Apo' sloganları atıldı.

Mitingte ilk konuşmayı Türkçe ve Kürtçe yapan DTP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, TBMM'de savaş isteyenlere, Çanakkale'de birlikte savaşan Kürt kardeşine bayrak çekenlere seslediğini söyledi. Kaplan, “Tarihin kardeşliğe mahkum ettiği Kürt ve Türk halkını birbirine kırdıran, haindir, bölücüdür, ırkçıdır. Musul ve Kerkük'te aynı meclisteydik o zaman niye onlara silah ve namlu uzatıyoruz ? Türk ve Kürt halkı arasındaki savaş, yüzyıla yansıyacak bir savaş felaket demektir. Üçüncü dünya savaşının kışkırtıcılığını bırakın, halklar kardeştir. Bütün dünyanın kabul gördüğü Talabani'yi niye görmüyorsunuz. Kürt olduğu için mi? F-16'lar, Sikorsyler, Kobralar kendi çocuklarının üzerine bomba yağdırmasın'' dedi.

ONURUNUZA SAHİP ÇIKIN

Kürtçe konuan DTP Genel Başkan Vekili Sema Irmak, çarenin operasyonda olmadığını mecliste olduğunu belirterek. Kürtler'in iradesine kulak verilmesini istedi. Irmak, “Kürtler'e sesleniyorum, haysiyet ve onurunuza sahip çıkın, nankör olmayın. Kim ne derse desin yolunuza devam edin. Dostluğu ve kardeşliği istemeyenler haindir. Ya demokrasi ya hiç, ya özgürlük ya hiç. Bir daha sesleniyorum, halka özgürlük, biz özgürlük barış istiyoruz'' dedi.

Konuşmasının büyük bölümünü Kürtçe yapan Selim Sadak ise, barış için PKK ve Öcalan'ın muhatap alınmasının zorunlu olduğunu başka bir çarenin de bulunmadığını öne sürdü. Kaplan, şöyle devam etti:

SÖYLEMLERİMİZDEN ANLAMAYANLAR ÇOK PİŞMAN OLACAK’

“Dostluk ve barış sohbetine, Mehmet Uzun'un sohbetine, Abdullah Öcalan'ın mücadelesi ve sohbetine hoş geldiniz. Bu sohbet yüzü akların sohbetidir. Yüzyıldır özgürlük istiyoruz, kardeşlik istiyorsunuz, kendini Türkiye'nin sahibi zannedenler bize yaptıklarını anlayamıyoruz. Ant içerim ki, söylemlerimizden anlamazlarsa, çok pişman olacaklardır. Biz namusumuzu, onurumuzu terk etmeyeceğiz. Başbakan Erdoğan'ın ‘sözün bittiği yer’, Dışişleri Bakanı Babacan, ‘aksiyon’ diyor. Sözün bittiği yerde macera ve felaket başlar. Sözün bittiği yeri söyleyen sözün bittiği yerde her şey var. O yüzden sözü bitirmek doğru değil, söz biterse insanlık dışı her şey olabilir.

Sayın bakan Türkiye'yi bir felakete sürüklüyorsun, altından kalkamazsın. Eğer aksiyondan kastettiğiniz operasyonsa bununla bugüne kadar hiç bir şey elde edemezsiniz. Güney Kürdistan'ı (Kuzey Irak'ı kastediyor) operasyon adı altında işgal etmek felaket demektir. Ali Babaca'ın bu aksiyonu Kürdistan'ı yıkma çabasıysa bu sonuçsuz kalacaktır. Bu milletin iradesi için barış ve demokrasi için PKK ve Öcalan'ı muhatap almaları gerekir. Başka çare yok. 8 askerin teslim edileceğine inanıyorum. Çünkü onlar anaların acılarını iyi bilirler. Barış için PKK ve Öcalan'ı muhatap almak zorundasınız, başka çaresi yok.'' Miting nedeniyle çok sıkı güvenlik önlemleri alan polise, çevre il ve ilçelerden de takviye yapıldı.

Milliyet

2. Bilge Gökçen

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: !!Silopi'de DTP-PKK Mitingi!!
    Kırmızıyla yazılan yerleri ben vurguladım arkadaşlar. Kanım beynime sıçradı haberi okurken, çıldırdım resmen... Söyleyecek söz bulamıyorum.

Şehit cenazesinde bakan geçecek diye gençleri coplayan polisler, güvenlik görevlileri buna niye müdahale etmez de susturmaz bu adamları bilemiyorum.

Bir binayı düşünün, bırakılmış, terk edilmiş. Uzun süre bakılmamış, kendi haline bırakılmış. Biri geliyor, bir cama taş atıyor. Kırılıyor o cam. Bir iki gün kırık kalıyor, gelen geçen herkes görüyor. Bir ay sonra bir bakıyorsunuz binanın tüm camları kırılmış... Ses çıkaran olmayınca...

Demokrasi, insan hakları diye diye kendi ülkemde benim askerimi haince şehit eden şerefsiz bir örgütün mensupları çıkıp pkk apo diye bağırıyor, benim toprağımda benim bakanıma laf ediyor, benim devletimi tehdit ediyor ve bunu gayet güzel herkes izliyor...

Daha çook camlar kırılır bu ülkede... Bu hale geleceğimiz daha önceden belliydi. Kim sesini çıkardı Ahmet Türk, Leyla Zana, Osman Baydemir denen hainlere, vatansızlara? En fazla göstermelik soruşturmalar açıldı... Açıldı da ne oldu? Adam yorumladı bunu en güzelinden: "Soruşturmalara alışkınız". Meali ne, yani vız gelir tırıs gider. Sonuç yok.

Hadi gidin de İngiltere'de bir kırsalda IRA hakkında propaganda yapın, hadi gidin de İspanya'da ETA'yı kullanarak bağımsızlık özgürlük diye bağırın. Bağırın da ne oluyor görün. Size insan hakları demokrasi yaşasın kardeşlik mi diyecekler sanıyorsunuz? Bu şekilde devletin bütünlüğüne herhangi bir kast halinde başınıza gelecekleri hiçkimse gazetelerden okuyamıyor.

Biz ne yapıyoruz? Yaşasın insan hakları... Hadi canım sen de.... Gel sen bunu canları oğulları toprağın altında yatan yüreği yanık annelere anlat. Yüreğin yeterse...

Bilge

3. Bilge Gökçen

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: !!Silopi'de DTP-PKK Mitingi!!

Bir de dayanamadığım nokta "ant içerim ki ... çok pişman olacaklardır" kısmı... Dilbilimciyim bu bir tehdit değildir de nedir? Artık benim ülkemde benim devletimi tehdit eder hale geldiler. Yazıklar olsun...

Yüzü akların sohbetiymiş, gözü gönlü kara, vatansız hainlerin sohbeti!!!

!!Silopi'de DTP-PKK Mitingi!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Miting

Miting

Rüyada miting görmek, çok karisik bir is içinde bulundugunuza, islerinizin düzgün bir hale girmesi için sabirli olmaniz gerekecegine isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada bir mitinge katildigini gören kimse isyankar ve hirçin birisi olduguna isarettir
  2. Şırnak Silopi'de Çatışma

Şırnak Silopi'de Çatışma

şırnak silopide çatışma silopide çatışma silopideki silopi olayları silopi olayları video Şırnak'ın Silopi ilçesinde PKK terör örgütü ile girilen çatışmada Piyade Çavuş Zekeriya Demirkaya şehit düştü. sabah.com
  3. Silopi'de kazılar yeniden başladı

Silopi'de kazılar yeniden başladı

Faili meçhul cinayetleri aydınlatmak üzere Şırnak'ın Silopi ilçesinde kazı çalışmaları yeniden başladı. Silopi Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma kapsamında bir süre önce kazının yapıldığı kuyuların olduğu bölgeye bu sabah erken saatlerinde iş makineleri getirilerek kazılara başlandı. Silopi Cumhuriyet Başsavcısı Atilla Öztürk ile Şırnak Baro Başkanı Nuşirevan Elçi de kazı...
  4. Cenaze DTP mitingine dönüştü

Cenaze DTP mitingine dönüştü

Şanlıurfa'da çıkan olaylarda yaşamını yitiren gencin cenazesi toprağa verildi İmralı'da tutuklu bulunan Abdullah Öcalan'ın doğum gününü kutlamak için Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesine bağlı Ömerli köyüne gitmek isterken dün çıkan olaylarda yaşamını yitiren iki kişiden 21 yaşındaki Mahsun Karaoğlan'ın cenazesi Diyarbakır'ın Ergani ilçesine bağlı Yayvantepe köyünde toprağa verildi. Esnaf kepenk...
  5. DTP kapatıldı

DTP kapatıldı

DTP kapatıldı Anayasa Mahkemesi DTP hakkındaki kapatma davasının 4. günkü görüşmelerini tamamladı. Görüşme sonrası açıklama yapan Başkan Kılıç DTP'nin kapatıldığını açıkladı DTP'nin kapatılması talebiyle açılan davayı Anayasa Mahkemesi karara bağladı. Yaklaşık 8 saat süren 4. gün görüşmelerinin ardından basının karşısına geçen Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç "DTP'nin terör...

Sayfayı Paylaş