gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Simav Bu Gece Yine Sallandı!

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

kütahya, simav, deprem oldu, 28 haziran 2011, sallandı, ile ilgili bilgiler burada melekler

Sevgili melekler,
    Kütahya-Simv ilçesi bu gece 00:13 civarında tekrar sallandı!

Kütahya'nın Simav ilçesinde, 19 Mayıs'taki 5,9 büyüklüğündeki depremin yaraları sarılmaya çalışılırken, saat 00.13'te meydana gelen 4,9 büyüklüğündeki en büyük artçı sarsıntı, bölgedeki vatandaşları tedirgin etti.
    Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre, saat 00.13'te merkez üssü Simav ilçesi olan 4,9 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Deprem, Kütahya il merkezi ve Tavşanlı, Emet, Hisarcık, Şaphane, Pazarlar, Gediz ilçelerinde de hissedildi.

10,4 kilometre derinlikte oluştuğu belirlenen deprem, Simav'da özellikle çadır kentlerde yaşayan vatandaşları tedirgin etti.

Simav ve çevre ilçelerde az hasarlı ve hasarsız binalarda kalan vatandaşlar ise depremi hissettikten sonra sokaklara çıktı. Bazıları telaşla cep telefonlarıyla yakınlarından haber almaya çalışırken, kimilerinin ağladığı gözlendi.

Deprem, ilk belirlemelere göre, Simav'da mevcudun dışında herhangi bir hasara yol açmadı.
    19 Mayıs'tan sonraki en büyük artçı sarsıntı, 5,0 büyüklüğünde 28 Mayıs'ta oluşmuştu.

Simav Bu Gece Yine Sallandı! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bu gece yine ağladım yokluğuna

Bu gece yine ağladım yokluğuna

Bu gece yine ağladım yokluğuna.. Gözyaşı damlalalarım sızarken dudaklarıma doğru, tuzu dilimdeki yarayı yaktı biraz daha... Bu gece yine ağladım sensiz şarkılarla... hayatı ezmek yok etmek istedim son bir kez daha ... neden bilmiyorum ama yine ağladım sabaha kadar... sitem etmek istedim içimden bişeylere bağıra çağıra ... Belkide gözyaşlarım benim yerime tüm hakaretleyi bağırmıştır avazı...
  2. İtalya 5,2 büyüklüğünde yine sallandı

İtalya 5,2 büyüklüğünde yine sallandı

İtalya'da 272 kişinin hayatına mal olan şiddetli depremin ardından, sabaha karşı en büyüğü 5,2 olan bir dizi artçı sarsıntı meydana geldi. ABD Yer Bilimleri Araştırmalar Merkezi USGS, yerel saatle 02.53'te (TSİ 03.53) meydana gelen depremin Richter ölçeğine göre 5,2 büyüklüğünde olduğunu duyurdu. Geçen depremde büyük zarar gören L'Aquila ve civar köyleri sarsan son depremin, başkent...
  3. İtalya 4,9'la yine sallandı

İtalya 4,9'la yine sallandı

Deprem felaketi ile zor günler geçiren İtalya'da Abruzzo bölgesinde gece yarısından hemen sonra 4,9 büyüklüğünde bir artçı sarsıntı daha yaşandı. İtalya'nın Abruzzo bölgesinde geçen pazartesi günü meydana gelen 5,8 büyüklüğündeki depremin ardından, gece yarısından hemen sonra 4,9 büyüklüğünde bir artçı sarsıntı daha yaşandı. Artçı sarsıntı, büyük depremin şokunu halen üzerinden atamayan...
  4. Bu gece yine ağladım...

Bu gece yine ağladım...

Bu gece yine ağladım... Bu gece yine ağladım yokluğuna.. Gözyaşı damlalalarım sızarken dudaklarıma doğru, tuzu dilimdeki yarayı yaktı biraz daha... Bu gece yine ağladım sensiz şarkılarla... hayatı ezmek yok etmek istedim son bir kez daha ... neden bilmiyorum ama yine ağladım sabaha kadar... sitem etmek istedim içimden bişeylere bağıra çağıra ... Belkide gözyaşlarım benim yerime tüm...

Sayfayı Paylaş