gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

şimdi çocuk olmak vardı....

Konu, 'Hayat Bilgisi' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

Omuzlarımızda taşıdığımız kırıklıkların acısına merhem sürecek dostlardan ters yüz edilmenin yangınına ağlayamamaktansa ; parçalanan bez bebeğimize , patlayan balonumuza , yere düşürdüğümüz elma şekerine ağlamak vardı ... Şimdi çocuk olmak vardı...

Sadece parıltılı sözcüklerle giydirilmiş tümcelerde tanımlanan DOST kelimesini , cam bir vazoda kokusunu bilmeden izleyen söz adamı devlere burkacağımıza yüreğimizi ; oyuna çağırmayan arkadaşlarımıza , bu yüzden yalnız kalışımıza burkulmak vardı ...

Şimdi çocuk olmak vardı ...

Kara kararsızlıklardan sonra , acılar duyularak verilen kararlara , sonlara ...hala pare pare acıtmasaktansa yüreği; küçücükken yanağına kondurulan bir tokatın acısına sızlanmak vardı ....

İç acısını bilmemek ve acıların sadece düştüğünde parçalanan dizlerden olduğunu sanmak vardı ....

Ya şimdi çocuk olmak vardı ,
    Ya hep çocuk kalmak .
    Büyümüş bir bedende
    Çocuk kalmaksa
    Gerçeği ıskalamak ....

Bedenle birlikte hisleri de büyütmek lazımmış demek ki ...Hatta acımasızlıklara karşı biraz da köreltmek ... Belki de sil baştan başlamak gerek bazen , hayatı sıfırlamak... Şebnem Ferah'ın şarkısındaki gibi ...

Düşüncelerin , duyguların çeşitliliğinde katılımlarınızla güzelleşecek konu başlığımız sevgili meleklerim, buyrun .....

Şimdi çocuk olmak vardı
    ....

2. LAMİYA

LAMİYA Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    38
    canım benim çok sağol çocukluğum dendiğindede aklıma ilk gelen dostluğum geliyo dostum geliyo
    arkadaşım vardı annesiz ben ona acıdığım için değil gerçekten sevdiğim için arkadaştım onunla bir birimizin kapısına mektup yazar atardık
    ne güzel günlerdi babası bana derdiki kızım siz birbirinize emanetsiniz siz arkadaş değilsiniz kardeşsiniz o seni bıraksada sen onu bırakma derdi hep
    yıllar geçti aradan eşimle ziyaretede gitmiştik elini öptük ama şimdi yaşamıyor

arkadaşımda evlendi çocuğuda var ama sadece telde görüşüyoruz oda çok sık değil ama kopmadık
    hala dostum göremesemde ....

3. Şevvall

Şevvall Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım paylaşım için çok sağol öncelikle...benimde çocukluğum denince aklıma ilk gelen şey dostluğum oluyo eskiden dostluklarda arkadaşlıklarda çok güzeldi en önemlisi acıma duygusu vardı bizim çocukluğumuzda şimdi bakıyorumda büyüklerle yarışıyo çocuklar acımasızlık konusunda benim çocukluğumuda ne olursa olsun herşeyini paylaşmak vardı sırrını muhafaza etmek vardı güven vardı en ufak bişeyden birbirine küssende kin duymamak vardı.ben çocukluktaki dostlarımla malesef çok sık görüşemiyorum ama telefonlada olsa aramaya çalışıyorum aslında yanlış daha fazla vakit ayırmak gerekiyo ama malesef hayat...

4. gamselim

gamselim Mekanın en şık Meleği Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Ödül Puanları:
    63

aynen öle şimdi cocuk olmak vardıı o temiz saf dostlukları özledimm ....

şimdi çocuk olmak vardı.... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kaç çocuğunuz var/Kaç çocuk sahibi olmak istiyorsunuz?

Kaç çocuğunuz var/Kaç çocuk sahibi olmak istiyorsunuz?

Melekler kaç çocuk sahibisiniz ya da kaç tane çocuk sahibi olmak istiyorsunuz?
  2. Teknoloji Olmadan Çocuk Olmak

Teknoloji Olmadan Çocuk Olmak

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Yok Olmak Anıdır Şimdi..

Yok Olmak Anıdır Şimdi..

yok olmak anıdır şimdi yok olma zamanı şimdi olmak zamanı olma anıdır ile ilgili sözler Serdar Ortaç - Hadi Git Gecenin yarısı düş mü yoksa gerçek mi Yine geldin yanıma hadi git Bırak sen beni yeni rüyalarıma Melekler gibi ol hadi git... Günahların benim olsun Sevaplarım senin olsun Paylaştık işte herşeyi hadi git... Hadi git, hadi git beni terkedip uzaklara Hadi git, hadi git...
  4. Gelmesende beklemek var olmaktır

Gelmesende beklemek var olmaktır

Deniz kıyısında bir kayayım ben. Taştan yapıldığım için sert derler vücuduma... Yorgun başımı gömdüm sularına... Ve sesin içimdeki cehennemin alevlerine yağan sağanak gibiydi. Kaptırdım varlığına taştan bedenimi... Lodos ile başladı her şey ve meltem ile bitiyor. Bitince sesin gidiyor kıyılarımdan. Hastayım. Taştan alnımda bulamayınca ellerini, sabahlarıma ağlıyorum. Doludizgin...
  5. Yanında olmak vardı şimdi

Yanında olmak vardı şimdi

Melekler bu şiir özlediklerimiz için gelsin Yanında olmak vardı şimdi Yattığın yatağın dağınıklığına sebep olmak Sırılsıklam olmak terinle Ve teninle birleşmek tek nefeste Yanında olmak vardı şimdi ... Mutfağında seninle oturmak Tüm yaşanmışlıkların üstüne Bir cigara yakmak sessizce Yanında olmak ve sana sarılmak vardı şimdi Tutmak elini Bakmak gözlerine ve akmak yüreğinin en...

Sayfayı Paylaş