gebe
  1. Onurlu_Deniz

Onurlu_Deniz Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Simitin ve peynirin kalorisi

Konu, '* Diyet Özel Menü' kısmında Onurlu_Deniz tarafından paylaşıldı.

simit kalori simitin kalorisi simit kaç kalori simitte kaç var bir Simitin ve peynirin kalorisi

Diyet programlarında genelde bir kibrit kutusu peynir lafı çok geçer. 30 gr yani ortalama bir kibrit kutusu peynir ne kadar kalori içerir? Bu sorunun cevabı hangi peynir olduğuna göre değişiyor.
    BRİE: 96 kalori, CAMEMBERT: 89 kalori, PARMESAN : 136 kalori, SÜZME PEYNİR : 29 kalori, KAŞAR PEYNİRİ : 124 kalori, MOZARELLA : 90 kalori, RİCOTTA : 56 kalori, KEÇİ PEYNİRİ : 59 kalori, BEYAZ PEYNİR : 75 kalori içeriyor.
    Zayıflamak isteyenler tarafından en çok tüketilen simit ise aslında kalori açısından pek fakir sayılmaz. Ama çok küçük miktarda tüketildiği için ve bazen bir öğün yerine geçtiğinden dolayı tercih ediliyor. Her bir simidin hamuru 60 gramdır, pişerken 20 gram fire verir ve 40 gram gelir. Bu 40 gr simitin kalorisi yaklaşık olarak 240-260 kaloridir. Bazı diyetisyenlere göre bu 300 kaloriyi bile bulabilmektedir.

2. beyzanin_gulleri

beyzanin_gulleri Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ama en sevdiğim şeydir peynir simit:(

3. Huri

Huri Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet ama simitsiz bir yaşam da düşünemiyorum

4. vera85

vera85 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    paylaşım için teşekkürler...

5. minaa

minaa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kuzenim 1 ay boyunca günde 3 simit ve bol ayran içti 1 saatte koşu yaptı 10 kilo falan vermişti.

6. ceyda28

ceyda28 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    simitin kalorisini merak ediyordum ee biraz fazlaymıs tskler.

7. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    öğle yemeğimde yiyorum ben sadece.

Simitin ve peynirin kalorisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. simit

simit

Malzeme 1 kg un 1 kibrit kutusu kadar yaş maya (30gr) 3 çorba kaşığı pekmez 1 su bardağı susam 1 çorba kaşığı tuz 2 su bardağı ılık su 1 su bardağı süt Hazırlanma Şekli *Bir su bardağı ılık suya 1 çay kaşığı şeker, mayayı katın eritin. Kabarması için 2-3 saat ılık bir yerde 10-15 dakika bekletin. *Unu hamur yoğurma kabına alın. Ortasını havuz gibi açıp eritilmiş maya ve tuzu ilave edin....
  2. Diş ve Peynir :)

Diş ve Peynir :)

Ah ah çok çektim çokkkkk :) Buyrun :) Diş çürükleri, ağzımızda bulunan bakterilerin şeker ve türevlerini fermente etmesi sonucu diş dokusunda oluşturdukları bir harabiyettir. Günümüzde diş çürüklerinden korunmada birçok etkili yöntem bulunmaktadır. Bunlar; diş fırçalama, diş ipi kullanımı, diyet kontrolü ve düzenli diş hekimi kontrolleri şeklinde sıralanabilir. Yapılan çalışmalar, diş...
  3. Çay ve Simit severler

Çay ve Simit severler

simit cafe açmak çay "Çay ve simit benim harika ikilim. Tok karnına bile insanı baştan çıkarır simit... " Meleklerim Çay ve Simit, yanındada varsa peynir doyulmaz 3lü bence.... Açta olsam tokta olsam her zaman için yiyeceğim bir nimettirler.... Özelliklede ankara simidi yani esmer renge sahip olan simidimiz... MMmmmiisss gibi taze fırından çıkmış kokusu 100metre ilerden...
  4. Nohutun Faydaları ve Kalorisi Hakkında Bilgiler

Nohutun Faydaları ve Kalorisi Hakkında Bilgiler

Bu konu nohutun faydaları ve kalorisi hakkında bilgilere yer vermektedir. Sofralarımızın vazgeçilmez demirbaşlarından olan nohut, pilavların içine kullandığımız gibi yahni ve yemeğine kadar faydalandığımız bakliyatların başında geliyor. Nohutun faydaları ve kalorisi hakkın da bilgi edinmek isteyen üyelerimiz ve ziyaretçilerimiz için detay bilgiler sizlerle... Nohut Tarihçesi; Nohut ilk...

Sayfayı Paylaş