gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Sinameki Çayı İçmek Zayıflatır mı?

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

sinameki çayının faydaları, sinamekinin faydaları, sinemaki zayıflatır mı
    Sevgili melekler, kabızlığın bir numaralı bitkisel ilacı olan sinameki, bunun yanında çdem attırıyor ve iştahı kesmesi sebebiyle de zayıflamaya yardımcı oluyor. 400'ü aşkın türü olan sinameki bitkisinin müshil etkisi bulunduğunu söyleyen Uzman Diyetisyen Gizem Şanlı Ak, bu bitkinin sağlığa faydalarını sıraladı ve nasıl tüketilmesi gerektiğini anlattı.

sinameki.jpg

Gizem Şanlı Ak 'Özellikle geçici süreli olarak, kabızlık ile ilgili problem yaşayanlarda kullanılabilmektedir. Uzun süreli kullanımı tavsiye edilmez çünkü bağırsak tembelliğine yol açabilmektedir' dedi.

İşte sinameki otunun faydaları...

- Zayıflamaya direkt bir etkisi olmamakla birlikte ödem atımına yardımcı olmaktadır.

- Kabızlığa karşı etkili bir müshil olarak kullanılır.

- İştah kesici etki gösterebilmektedir.

- İdrar söktürücü ve şişkinlik azaltıcı olarak diğer bitkiler ile karışım olarak kullanılır.

- Basur, fistül, anal ve bağırsak ameliyatından sonra kullanımıyla sindirimi kolaylaştırır.

- Midede ülsere sebep olan bakterilerin üremesine engel olabilmektedir.

- İdrar yollarındaki bakteri ve mantar enfeksiyonlarına karşı kullanılmaktadır.

Sinameki otunun yan etkileri var mıdır

- Uzun süreli kullanımı bağırsakların normal fonksiyonunu etkileyebilir ve sindirim sisteminde tembelliğe yol açabilir.

- Mide ağrısı, mide bulantısı ve uzun süreli ishale neden olabilir.

- Kolit ve Irritabıl bağırsak sendromu olan bireyler sinameki çayını kullanmamalıdır.

- Müsil etkisi nedeniyle, potasyum, kalsiyum, çinko ve fosfor, bazı vitaminlerin bağırsaklar tarafından emilimini engelleyebilir.

- Gebelik ve emziklilik döneminde ve 12 yaş altı çocuklarda kullanımı önerilmemektedir.

- Kalp damar hastalığı, tansiyon ve sindirim problemleri için düzenli ilaç kullananlar sinameki kullanmadan önce mutlaka hekimlerine danışmalıdır.

Sinameki otu nasıl tüketilmeli

Sinameki yapraklarından veya meyvelerinden iki çay kaşığı demliğe konur ve üzerine 300 ml kaynar su ilave edilip, 5-10 dakika demlenmeye bırakıldıktan sonra içilir. Çok fazla miktarda kullanıldığında mide ve bağırsaklarda sancıya sebep olabilir. Bu etkinin önüne geçebilmek için rezene ve nane gibi diğer bitkilerle karıştırarak tüketilebilir. ,

Sinameki Çayı İçmek Zayıflatır mı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sinameki

sinameki

(Sennakassie / Séné / Cassia) Afrika, Hindistan ve Arabistan’in yari çöl ve daglik bölgelerinde yetisen, 50-150 cm boylarinda, sari renkli çiçekler açan çali tipinde agaççiklar. Yapraklar yaprakçik seklinde ikiye parçalanmistir. Sinamekinin en çok C. acutifolia ve C. angustifolia türleri bilinmekte ve kullanilmaktadir. C.fistulosa türü ise ceviz agacina benzeyen büyük agaçlardir. Meyveleri...
  2. çay içmek zayıflatır mı kansızlık yapar mı

çay içmek zayıflatır mı kansızlık yapar mı

Kızlar selam ben çay içmeyi çok seviyorum. Acaba çay içmek gerçekten bizi zayıflatır mı ? Yada kansızlık yapar mı bu husus hakkında bilgisi olan arkadaşlarımdan yardım rica ediyorum.
  3. İftarda Çok Su İçmek zararlı mı ya da zayıflatır mı

İftarda Çok Su İçmek zararlı mı ya da zayıflatır mı

Selam arkadaşlar diyet yapmak isteyen biri olarak ramazan ayında İftarda Çok Su İçip zayıflamayı düşünüyorum ama İftarda Çok Su İçmek zararlı mı diye de merak ettim sizce zararlı olabilir mi?
  4. Sabahları Limonlu Su İçmek Zayıflatır mı?

Sabahları Limonlu Su İçmek Zayıflatır mı?

limonlu suyun faydaları,limonlu suyla zayıflamak mümkünmü,limonlu suyla zayıflayan varmı,limonlu suyla nasıl kilo verilir,limonlu su ve zayıflama hakkında bilgiler Beslenme uzmanları tarafından C vitamini kaynağı olarak önerilen limon suyu, aynı zamanda toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı oluyor. Sık sık sorulan “limonlu su zayıflatır mı” ve “limon suyu diyeti işe yarar mı”...
  5. sinameki

sinameki

arkadaşlar kabızlık yaşıyorum buna sinamekinin iyi geldiğini duydum ama hiç denemedim nasıl kullanıldığını ne sürede etki ettiğini bilmiyorum bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa eğer çok sevinirim şimdiden tşkler.

Sayfayı Paylaş