gebe
  1. elmalı kurabiye

elmalı kurabiye Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    13
    Ödül Puanları:
    0

Sinameki otu nedir neye yarar

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında elmalı kurabiye tarafından paylaşıldı.

sinameki sinameki otu otu saç sinameke fiyatı
    BELKİDE ADINI HİÇ DUYMADINIZ BELKİ BİLİYORSUNUZ BEN BİLİYORUM VE ÇAY OLARAKTA KULLANDIM FAKAT FAZLA KULLANMANIN ZARARLI OLABİLECEGİNİ DUYDUM VE BIRAKTIM DİKKATLİ VE DOZUNDA KULLANMAK GEREKİYORMUŞ YARDIMCI OLABİLCEK BİRKAÇ BİLGİ BULDM UMARIM FAYDALANIRSINIZ

Sinameki nedir ve sinameki faydaları nelerdir? Sinameki otu güçlü müshil etkisiyle tanınan bir bitkidir. Kullanılan kısmı yaprak ve meyvesidir. Sinameki bitkisi ilaç sektöründe de kullanılmaktadır. FDA nın onayladığı bitkisel ilaçlardan biridir.

Sıcak bölgelerde yetişir. Yüzlerce çeşidi olmasına rağmen genel olarak birkaç çeşidi kullanılır.
    Kabızlık sorunu için kullanılan sinamekinin en fazla bilinen türleri C. acutifolia ve C. angustifolia ‘dır.
    Yalanci sinameki (Colutea arborescens) ise yaprakları müshil özelliği taşımasına rağmen tohumları zehirlidir.
    Sinameki yararları : Kabızlık sorununa karşı kullanılan müshil özelliği olan bir bitkidir. Bağırsakları uyarır.Bağırsağın peristaltik hareketlerini artırıcı etkisi vardır

Sinameki Nasıl Kullanılılır?
    Sinameki kullanımı : 3 gr sinameki yaprağı soğuk suda bir ya da iki saat bekletilerek içilir.
    Eczanelerde tablet olarak da satılmaktadır.
    Kabızlık sorunu yaşayanların kısa süreli kullanımı tavsiye edilen bitkidir. Bir haftadan fazla kullanılması önerilmez.
    Sinamekinin içeriğinde bulunan sennozit adlı madde bağırsağı uyarıcı etkisiyle boşaltım sistemini harekete geçirici etkinliktedir. Bu maddenin yüksek miktarda alınması ise sorunlara yol açar.

Sinameki Zararları varmıdır?
    Barsak mukozasını tahriş eder.
    Bağırsak tembelliğine yol açabilir.
    Kolit ve spastik kabızlık durumunda kullanımı uygun değildir.
    İlaçların emilimini olumsuz yönde etkileyebilir.
    Sinamekinin fazla şekilde kullanılması potasyumu azaltarak kalp kaslarını olumsuz yönde etkileyebilir.
    Sinameki bitkisi düşük yapma riski içerdiğinden hamilelikte sinameki kullanılmamalıdır.
    Sinameki zayıflama çaylarının içerisinde de yer alır. Bu yüzden bu tür çay karışımlarını içmeden önce içinde hangi bitkilerin bulunduğunu kontrol ediniz.
    Görüldüğü üzere sinameki otu rastgele kullanılıcak bir bitki değil dr tavsiyesi ile kullanılması gereken bir bitkidir.

KAYNAK BESLENME DESTEGİ

Sinameki otu nedir neye yarar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Altın Otu Yaprağının Yararları Nelerdir ?

Altın Otu Yaprağının Yararları Nelerdir ?

Altınotu Yaprağı, Altınotu Yaprağının Faydaları, Altınotu Yaprağı Yararları nelerdir Alternatif tıp tedavisinde kullanılan altın otu yaprağı bitkisinin faydaları hakkında tüm bilgiyi aşağıda ki makalede bulabilirsiniz melekler :) İdrar söktürücü, safra ve pankreas salgısını ve mide suyunu arttırıcı ve idrar yollarındaki taşları düşürmeye yardımcıdır. Mesane, prostat ve idrar yolu...
  2. Isırgan Otunun yararları nelerdir

Isırgan Otunun yararları nelerdir

Isırgan Otunun Faydaları ısırgan otunun faydaları ısırgan otu ve faydaları Alternatif tıp tedavilerinde kullanılan şifalı bitkilerden ısırgan otu bitkisi ve faydaları ile ilgili bilgilerimiz şöyle melekler :) Bağışıklık sistemini güçlendirici ve kanı temizleyici özelliği vardır. Böbrek kumlarını dökmeye yardım eder. Balgam söktürücüdür. Boğaz ağrılarına iyi gelir. Kan yapıcıdır,...
  3. Hamam Otu Yağı Nedir? Ne İşe Yarar?

Hamam Otu Yağı Nedir? Ne İşe Yarar?

hamam otu yağı, hamam otu yağı nedir, hamam otu yağı faydaları Sevgili melekler, hamam otunu bazılarınız mutlaka duymuştur. Eskiden hamamlarda kadınların tüy dökmek için kullandıkları bu ot günümüzde yağ haline getirilmiş ve çeşitli isimler altında satılmakta. Osmanlı döneminde özellikle cariyelerin kullandıkları söylenen hamam otunun yağ versiyonu Hürrem Hamam Otu Yağı hakkında bilmeniz...
  4. Semiz otunun bilinmeyen faydaları

Semiz otunun bilinmeyen faydaları

Latince adı Portulaca oleracea olan bu şifalı bitki ülkemizdeki birçok yörede farklı isimler ile adlandırılır. Gaziantep yöresinde pirpirim adı ile anılırken, purslane, semizebe gibi farklı isimler ile de anılır. Ayrıca semiz otu olarak yazan kişiler de vardır. Kalorisi çok düşüktür. Omega 3 yağ asidi içerir. Yaprakları salatalarda kullanılır. Aynı zamanda ıspanak yada ebegümeci gibi...
  5. Hayıt tohumu ne için kullanılır ?

Hayıt tohumu ne için kullanılır ?

Hayıt tohumu bir çoğunuz bu bitkiyi yakın dan tanıyor.Özellikle de kısırlık tedavisi görenler.Hayıt tohumu kadınlarda hipofiz hormonunu düzenlemeye yardımcı bir bitkidir.Yumurtlama bozuklarına iyi gelen hayıt tohumu kadınlık hormonu üzerinde etkilidir.Hayıt tohumunun üreme üzerinde olumlu şifa etkisi var.Şifa etkisi gibi zararları da mevcut .Hayıt tohumu hakkın da tüm detayları yazımızın...

Sayfayı Paylaş