gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Sinan Aygün helallik istedi

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Sinan Aygün 15 gün sonra ATO'da kahraman gibi karşılandı. Peki kimden helallik istedi? Neden utandı? Sinan Aygün Ankara Ticaret Odası'na dönüşü muhteşem oldu.. Heyecanlı olduğu gözlenen Aygün, kürsüye çıkarken üyeler tarafından uzun süre alkışladı.

Devletten helallik istedi. Haksız yere 14 gün devletin ekmeğini yediği için devlete borçlu hissetiğini iddia etti. Aygün ayrıca ilk defa hakim karşısına çıktığı için utandığını söyledi..

İşte Aygün'ün ATO'daki konuşmasından önemli bölümler:

HİÇ DÜŞMANIM YOKMUŞ

"Bugün 15. gün. Aranızda olmak beni fazlasıyla mutlu etti. Sizlerden ayrı kaldık. Gerçekten bu ülkeye bir şeyler yaptığıma şahit oldum. Tanıdığım dostları çok daha iyi tanıdım. Hiç bir tane düşmanım yokmuş. Kimi duasıyla kimi mektubuyla kimi ziyaretiyle destek verdi. Gerçekten sizlerle kazanmayı bilmişim.

DEMOKRASİ VE HUKUKTAN YANAYIM

Demokratik düzenin ülkenin tek seçenek olduğuna inanan bir başkanım. Demokrasiden ve hukuktan hiç ayrılmadım. Mevcut yasalar çerçevesinde işleri yürüttüm.

AKLANACAĞIMDAM KUŞKUM YOK

Yargı sürecinde aydınlığa çıkaracağından mahkeme kararıyla aklanacağıma hiç kuşku duşmuyorum. Türk yargısına sonuna kadar güveniyorum. Hakimlerimizin titiz bir inceleme yapıp adil bir karar vereceğine inanıyorum. Darbecilik darbe benim lügatimde yok. Türk iş alemine zarar verdiğinin bilincinde olan bir insanım. 12 Eylül'den sonra kesintileri gördük, yaşadık. Ama yapanlara birşey olmadı

HAK ETMEDEN 14 GÜN EKMEĞİNİ YEDİM

Gerek İstanbul ve Ankara Emniyet Müdürlüğü günde 3 öğün yemek verdiler. Ayağına kadar yemek geitrdiler. Metris'te ve Kandıra'da devletimiz bize baktı. 14 gün ekmeğini yedim. Hak etmeden yedim. Devletten helallik istiyorum. Bu borcumu ödemek istiyorum. 11 yıl süre içinde kimsenin boynunu eğdirmedim. Hakkımda yalan haberden iftiradan dava açılmadı.

İLK DEFA HAKİM KARŞISINA ÇIKINCA UTANDIM

İlk defa savcı ve hakim karşısına çıktım, utandım. Yargının doğruyu bulacağına inancımı yitirmedim. Yargıya dilekçe hazırladık. Üst mahkeme bizi dün akşam serbest bıraktı. Tahliye haberini televizyondan alt yazı geçti. İnfaz koruma memurlarına söyledim. Yok böyle bir şey dediler. Bize bir şey gelmedi.

DARBECİ OLMADIM

10 dakika sonra müdüriyete çıktı geri gelip yok böyle bir şey dedi. Daha sonra gelip "gözün aydın faks geldi" dedi. Saat 19.00'da başlayan süreç 21.00'de bitti. Ben nasıl gideceğim diye merak ettim. Kafamda taksi çağırmak vardı. Dışarı çıktığında 9-10 araç beni bekliyordu. 2.5 saatteki yolu 5 saatte geldik. Hepinize teşekkür ediyorum.

Tutuksuz sanık olarak karşınızda duruyorum. Hiçbir zaman darbeci olmadım. Sonuna kadar karşı oldum. Sosyal hukuk devleti olması için elimden geleni yapacağım.

internethaber.com

Sinan Aygün helallik istedi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sinan Aygün cezaevinden çıktı

Sinan Aygün cezaevinden çıktı

Ergenekon soruşturması kapsamında 1 Temmuz'da gözaltına alınan ve daha sonra tutuklanan Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün, saat 22.00 sıralarında serbest bırakıldı. ATO Başkanı Aygün, tahliye edildikten sonra havaalanında zaman kaybetmek yerine karayolunu tercih etti. Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde aile yakınları ve sevenleri tarafından karşılanan Aygün, küçük bir konvoyla Ankara'ya...
  2. Helallik.. !!!!

Helallik.. !!!!

Meleklerim insanlar yaşlandıkca ölmekten korkar... Bu da Yaşlı teyzemizin helalleşme tarzı..... Helallik Tatile giden, hayat dolu yaşlı teyzemiz güya helalleşiyor. "Hadi çocuğum, hakkınızı helal edin, hayat bu;:laugh: siz ölürsünüz ben göremem, veya siz kör olursunuz beni göremezsiniz..." :piha:
  3. helallik istemeden gitmek istemiyorum

helallik istemeden gitmek istemiyorum

helallik mesajları ruyada helallik istemek rüyada istemek rüyada almak istenmesi işyerinden bir arkadaşla kırgınlığım vardı sebebi ise beni şikayet eden arkadaşlar vardı oda var diye biliyodum ama sonra o arkadaşlara yemin etmişki ben şikayet etmedim şakaydı falan diye o konuşmadı benimle bende konuşmadım ben kimseye kin tutmam ama ondan bir adım beklerdim ..o izne ayrılmıştı giderken...
  4. Sinan Akçıl Aygün Kazımova İkinci Sen Şarkı Sözü yazın

Sinan Akçıl Aygün Kazımova İkinci Sen Şarkı Sözü yazın

Sinan Akçıl Aygün Kazımova İkinci Sen Şarkı Sözü için yazıyorum size bana Sinan Akçıl Aygün Kazımova İkinci Sen Şarkı Sözlerini yazarsanız çok sevinirim.
  5. İşte Sizlere Sinan Akçıl-Aygün Kazım

İşte Sizlere Sinan Akçıl-Aygün Kazım

Sinan Akçıl-Aygün Kazımova Sinan Akçıl-Aygün Kazımova İkinci Sen Şarkı Sözü Sinan Akçıl Ve Aygün Kazımova ile düet parçası İkinci Sen Sözlerini sizlerle paylaşıyorum meleklerim...Biliyorsunuz ki Azerbaycan Eurovision şarkısının sözlerini Hande Yener yazmıştı o haberi tekrar sizinle paylaşıyorum... Sinan Akçıl Aygün Kazımova İkinci Sen şarkısı sözü Ne hayattan vazgeçtim Ne de bu...

Sayfayı Paylaş