gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Sınav öncesi okunacak dualar

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

sınav duaları sınav heyecanını yenmek için dua öncesi okunacak dua sınavdan önce okunacak dualar için dualar Sınav hazırlıkları yapan Melek'lerimize ve sınav öncesi heyecanı olan misafirlerimize, sınav öncesi okunacak dualara yer veriyoruz bu yazımızda...

Allahümme rabbizitni ilmen ve fehmen ve imanen
    anlamı:Allahım zihnimi aç, ilmimi artır ,fehmimi aç, imanımı genişlet ....

sınava girecek olanlar için küçük bir dua
    21 adet kuru üzüme besmele ile her bir tanesine fatihayı okuyorsunuz.sınav öncesi aç karna o taneleri yiyoruz. allah a dua ediyoruz inşallah başarılı oluyoruz.birde ashabı keyf in isimlerini bir kağıda yazıp üzerimizde girersek sınava önce allahın izniyle bildiğiniz tüm bilgiler aklımızda canlanır İnşallah..

Ayrıca Ya Fettah ve Ya Mukaddim Esma-i Şerif'leri Ebced değerleri kadar okumanızı tavsiye ederim sınavdan önce. Başarılar.

İmtihana (Sınava girerken şu dua okunurisra suresi;80)
    رَّبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَلِّي مِن لَّدُنكَ سُلْطَانًا نَّصِيرًا
    “Rabbi edhılnî müdhalen sıdkin ve ahricni muhrace sıdkin ve’c’al li min ledünke sultânen nasîrâ.”

ANLAMI:”Ya Rabbi!,Beni doğru bir giriş ile girdir ve yine doğru bir çıkış ile çikar.Katından bana yardım sdici bir kuvvet ihsan eyle.”

Sınav için sıraya oturunca şu âyet okunur;

رَبِّ اشْرَحْ لِي صَدْرِي وَيَسِّرْ لِي أَمْرِي وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِي يَفْقَهُوا قَوْلِي
    “Rabb’şrah li Sadri ve yessir li emri,va’hlül ukdeten min lisani,yefkahü kavlî.”

ANLAMI:”Ya Rabbi!,Göğsümü ve gönlümü genişlet,işimi kolaylaştır,Dilimin bağını çöz,sözümü anlaşılır eyle.”

Sınav Başlayınca da şu dua okunur:

ياَحَيُّ ياَقَيّوُمُ بِرَ حْمَتِكَ أَسْتَغِيثُ
    "Ya Hayyu Yâ KayyûM, Bi Rahmetike esteğisû."

ANLAMI:”Ey Hayy ve Kayyum olan Allah'ım, Senin Rahmetine Sığınıyorum."

19bjk03 bunu beğendi.
  2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    Bu güzel paylaşım için teşekkürler.Bir çok öğrencinin işine yarıycak dualar.

3. gamselim

gamselim Mekanın en şık Meleği Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Ödül Puanları:
    63
    cok sagol inan bana cok yardımcı olduuu cok sagol :)) allahımın izniyle emeklerimin karşılıgını alacam :))

4. AşkaimtisaL

AşkaimtisaL Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkür ederim paylaşım için,emeğine sağlık..

5. 19bjk03

19bjk03 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    tsk..güzel duallar...
    benden de kolay bir dua basit ama faydali özelikle minik ögrencilere akilarinda kolay tutabilecekleri bir dua..
    "Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bi'l-hayr"

6. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Sınav öncesinde okunacak duaları tam olarak bilmiyordum. Yani biliyordumda buda ekstradan oldu. Sonsuz teşekkürler !

7. hürem 1697

hürem 1697 Forum Okuru

allah size yardım etsin .......... HAPİMİZE

8. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

çok teşekkürler çok yardımcı oldunuz Allah Sizden Razı Olsun!!! İnş. Allahta Bana Sınavlarda Yardımcı Olur BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM...

9. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Dualar için teşekkürler

10. matematik sıavı=100

matematik sıavı=100 Forum Okuru

sınavım yarın yalvarırım dua edin

11. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

allahim bizlere yardimci ol..

12. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

13. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

vala çok saol kardes ya çok yardımcı oldun allah gonlundekını nasıp ettsın

14. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Allah senden razı olsun işin rast gelsin

15. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Allah hepimize sbs de yardımcı olsun saol paylasım için

Sınav öncesi okunacak dualar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sabah uyanınca okunacak Dua

sabah uyanınca okunacak Dua

Selam arkadaşlar. sabah uyanınca okunacak Dua arıyorum bilen var mı hangi dua
  2. Günlük Okunacak Dualar

Günlük Okunacak Dualar

Günlük Dua Örnekleri Günlük Yapılacak Dualar günlük okunacak dualar Sevgili melekler, dualar manevi hayatımızda büyük önem taşır, bizleri rahatlatır ve ferahlatır :) Aşağıda vereceğimiz bazı dualar da gün içinde tekrarlayabileceğimiz dualardır.. :) Sabah-akşam 7 defa “Allahümme ecirnî minennâr” diyen cehennemden kurtulur. (Ebu Davud) Sabah-akşam, 3 defa, “Bismillâhillezî lâ yedurru...
  3. Kabeyi Görünce Okunacak Dua

Kabeyi Görünce Okunacak Dua

Kabeyi Görünce Okunacak Dua hangi duadır lütfen yazın kabeye gidecek olan bizler için çok faydalı olacaksınız
  4. Çaresizlikte Okunacak Dua

Çaresizlikte Okunacak Dua

caresizler icin dua, caresizlik duasi Meleklerim bizim için mutlaka hayırlı olduğuna inandığımız Sabır, bütün Peygamberlerin ortak sıfatıdır Allahın dinini tebliğ ederken hepsi çeşitli sıkıntılara uğramış, kendilerine eziyet edilmiş, yurtlarından çıkarılmış Hükümdarlar tarafından zindana atılmış ama onlar daima sabretmişlerdi Kuran-ı Kerimde peygamberlerin sabrını dile getiren pek çok ayet-i...
  5. Çözümsüz durumlarda okunacak dualar

Çözümsüz durumlarda okunacak dualar

sıkıntılı anlarda okunacak dua,kederli zamanda okunucak dua,şerden koruyan dualar,görünmeyen belalardan koruyan dualar hakkında bilgiler Okunuşu: Bismillahirrahmanirrahim. İlahi bi-ahassi sıfatike ve bi-izzi celalike ve bi-a'zami esma'ike ve bi-ısmeti enbiyaike ve bi-nuri evliyoike ve bi-demi şuhedaike es'eluke ziyadeten fi'l-ilmi ve tevbeten kable'l-mevti ve rahaten inde'l-mevti ve...

Sayfayı Paylaş