gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Sinava Gireceklerin Tespiti

Konu, 'Çöplük' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Madde 29 - (Mülga madde: 30/01/1979 - 2178/8 md.; Yeniden düzenlenen madde: 02/05/2001 - 4667/18. md.)

Sınava girecek olanlara, stajyer listesinde yazılı oldukları baro yönetim kurulunca sınav başvuru belgesi verilir ve bunların listesi Türkiye Barolar Birliğine bildirilir.

Avukatlık sınavında altı defa başarısızlığa uğrayan stajyer bir daha sınava giremez.

Stajyer, haklı ve geçerli bir mazereti olduğunun Türkiye Barolar Birliğince kabulü dışında staj bitim belgesinin verildiği tarihten itibaren dört yıl içinde sınava giriş haklarının tamamını kullanmak zorundadır.

Sinava Gireceklerin Tespiti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ehlİyet Sinavi

Ehlİyet Sinavi

Ehliyet Sinavi Aşağıda ehliyet sınavlarında bugüne kadar sorulmuş en ilginç soruları bulacaksınız. Maalesef tüm sorular gerçektir. Bakın da gülün ağlanacak halimize. 1 - Aşağıdaki işlemlerden hangisi ilkyardımdır? a) Yaralanan kişiyi dövmek b) İtfaiye çağırmak c) Komşuları yardıma çağırmak d) Kanamayı durdurmak 2 - İlkyardım çantası aracın neresinde bulunmalıdır? a) Arka sağ...
  2. Sinav Sonuçlari

Sinav Sonuçlari

Madde 31 - ( Mülga madde: 30/01/1979 - 2178/8 md.; Yeniden düzenlenen madde: 02/05/2001 - 4667/20. md.) Sınav sonuçları, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından Türkiye Barolar Birliğine, ilgilinin barosuna ve stajyerlere bildirilir.
  3. Sinav

Sinav

Madde 28 - (Mülga madde: 30/01/1979 - 2178/8 md.; Yeniden düzenlenen madde: 02/05/2001 - 4667/17. md.) Avukatlık sınavı Türkiye Barolar Birliğince, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezine yaptırılır. Staj bitim belgesi almamış olanlar sınava kabul edilmezler
  4. KPSS Sinavini böyle olsaydi

KPSS Sinavini böyle olsaydi

Kamu Personeli Delirtme Sınavı (KPDS) Bu sınav, ÖSYM, ÖrSeLeMe, TİCCO, İBDA-Q, DİSKO, OMLET ve OPEC’in ortak çalışmaları sonucu hazırlanmıştır. * Üçüncü soru hariç, istediğiniz sorudan başlayabilirsiniz. * Her soru için cevap süresi 3.5 yıldır. Bu süre sonucu hala cevaplamayla uğraşan olursa, kendisine dallamalık beratı ve 3 saat ek süre verilecektir. Bu süre sonunda da doğru cevap...
  5. sinav komiklikleri

sinav komiklikleri

Çılgın felsefe hocasi 100 puanlik tek soruyuyanindaki sandalyeyi gostererek sorar: bana bu sandalyenin varolmadigini kanitlayin!" 100 puan alan tek kişinin cevabi ise sadece şudur: hangi sandalye " ilkokul 3. sınıf..soru: ormanların faydalarını sayınız. cevap: ormanların faydaları saymakla bitmez. sonuç: tam not ************************* seviye:üniversite...

Sayfayı Paylaş