Sınavda Başarılı Olmak İçin Hangi Dualar Okunmalı?

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.148
    Ödül Puanları:
    113
    bu konu sınavda başarılı olmak için okunması gereken dualara yer vermektedir.

Sınava girerken başarılı olmak için okunması gereken dualar arıyorsanız sizlere yer gök dua üzerine diyerek öncelikle sınavınızda başarılar dileyerek, sınav öncesi hahgi duaları okumanız gerektiğine dair bilgileri sunuyoruz.

< Resme gitmek için tıklayın >

İmtihana (Sınava girerken şu dua okunur (İsra Suresi;80)

رَّبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَلِّي مِن لَّدُنكَ سُلْطَانًا نَّصِيرًا

“Rabbi edhılnî müdhalen sıdkin ve ahricni muhrace sıdkin ve’c’al li min ledünke sultânen nasîrâ.”

Anlamı

”Ya Rabbi!,Beni doğru bir giriş ile girdir ve yine doğru bir çıkış ile çikar.Katından bana yardım sdici bir kuvvet ihsan eyle.”

Sınav için sıraya oturunca şu âyet okunur;

رَبِّ اشْرَحْ لِي صَدْرِي وَيَسِّرْ لِي أَمْرِي وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِي يَفْقَهُوا قَوْلِي

“Rabb’şrah li Sadri ve yessir li emri,va’hlül ukdeten min lisani,yefkahü kavlî.”

Anlamı

”Ya Rabbi!,Göğsümü ve gönlümü genişlet,işimi kolaylaştır,Dilimin bağını çöz,sözümü anlaşılır eyle.”

Sınav Başlayınca da şu dua okunur:

ياَحَيُّ ياَقَيّوُمُ بِرَ حْمَتِكَ أَسْتَغِيثُ

“Ya Hayyu Yâ KayyûM, Bi Rahmetike esteğisû.”

Anlamı

”Ey Hayy ve Kayyum olan Allah’ım, Senin Rahmetine Sığınıyorum.”

Sınavda Başarılı Olmak İçin Hangi Dualar Okunmalı? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. sınavlarda başarılı olmak için dua

sınavda başarılı olmak için dua sınavda başarı duası sınavlarda başarılı olmak için dua olma duası rabbişrahli sadri veyesirli emri vahlul ukdeten minnisani yefkahu kavli
  2. bebek sahibi olmak için hangi dualar okunmalı

selam hanımlar eşimle yıllardır bebek sahibi olmak için uğraşıyoruz. Yer gök dua üzerine demişler acaba bebek olması için okunacak dualar hangileri yazarsanız sevinirim
  3. üniversite sınavında başarılı olmak için neler yapmalıyım

Bu sene ders notlarım kötü başladı. Gerçi şehir değiştirdiğimizden okuluma da henüz alışamadım ama . Bu yıl üniversite sınavlarına da gireceğim. Nasıl çalışmalıyım, sınavlarda nasıl başarılı olabilirim ?
  4. Hangi dualar hergün okunmalı ?

Yer gök dua ile durur derdi anneannem. Çok doğru.Ben de sizden öğrenmek istiyorum bana da cevap verin lütfen.Hangi dualar hergün okunmalı ?
  5. Derslerde Başarılı Olmak İçin Okunacak Dua

bu konu derslerde başarılı olmak isteyenlerin okuması gereken dualara yer vermektedir. Şimdi ki dua bilgilerimiz okula giden ve derslerin de başırılı olmak isteyenler için okuması gereken dua bilgilerini içeriyor. İnanarak ve temiz bir kalple duaları okuduğunuz da ilim arttırıcı olan duaların etkisini göreceksiniz. Herkesin hakkın da hayırlı olan dualırının kabul olması dileklerimizle......

Sayfayı Paylaş