gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sindirime Yardım Eden Besinler Neler?

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

sindirime yardımcı besinler, nelerdir, faydaları, hangileri, öneriler, ile ilgili bilgiler burada melekler

Sevgili melekler,
    Sindirim çeşitli sebeplerle pek çok insanın yaşadığı bir sorundur.Çok rahatsızlık vericidir bilirsiniz.Bazen insan nefes alamaz olur.

Şimdi sıralayacağımız besinlerse sindirim yapmanıza yardımcı olabilecek besinler.Tüketmekte fayda var.Tabi kararında..

Pirinç

Rafine edilmemiş pirinçteki lif oranı çok yüksektir. İshal, mide bulantısı ve mide ekşimesi gibi sorunları olan kişilerin pirinç içeren besinler yemesi önerilmektedir. Pirincin kaynatıldığı suyun içilmesi de ishale çözüm olacaktır.

Karahindiba yeşili

C vitamini açısından oldukça zengin olan bu bitki kanı temizleyici ve sindirime yardımcı bir besin maddesidir

Ayçiçeği

Ayçiçeği protein, fosfor, potasyum ve Omega-6 değerleriyle adından söz ettiren bir bitkidir.

Keten yağı

Keten tohumu ve keten yağı bağışıklık sistemini güçlendirir, kolesterolü ve tansiyonu düzenler. Bağırsakların temizlenmesine yardımcı olan keten besinlerin daha hızlı sindirilmesine yardımcı olur.

Sarımsak

Çin tıbbında sarımsak enfeksiyona bağlı ishal, kronik öksürük, astım, sindirim bozuklukları, cilt kızarıklıkları ve mide şişkinliğine karşı kullanılan bir bitkidir.

Hint safranı

Hint safranının antiseptik ve antitoksin özelliğiyle bağırsakların normal işleyişine dönmesine yardımcı olur.

Muz

İshal şikâyeti olan kişilerde muz oldukça etkilidir. Ayrıca bağırsaklardaki yararlı bakteriler içinde yardımcı bir besin maddesidir. Düzenli bir şekilde tüketilen muz kanser riskini yarı yarıya azaltmaktadır. Muzun felç riskini de aza indirgediğine inanılmaktadır.

Fesleğen

Enfeksiyonlara karşı oldukça etkili olan fesleğenin yatıştırıcı etkisi de vardır. soğuk algınlığı, grip, öksürük, ishal, arterit, stres ve besin zehirlenmesi durumlarında fesleğen önerilmektedir.

Sindirime Yardım Eden Besinler Neler? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sindirimi En Zor Besinler

Sindirimi En Zor Besinler

sindirimi zor besinler sindirimi zor yiyecekler hazmı yiyecekler hazmı besinler kolay olan Bazı besinler zor sindirilip midemi rahatsız eder ve hatta kilo almamıza bile sebep olabilirler...Sindirimi en zor 10 besin nelermiş bakalım arkadaşlarım :tik: Çikolata Bu lezzetin ardından ortaya çıkan kötü sonuçların çoğu sadece çikolata yemekten kaynaklanmaz. Çikolatayı aşırı tüketmekten...
  2. E vitamini bulunan besinler

E vitamini bulunan besinler

E Vitamini Olan besinler E Vitamini Olan yiyecekler Sağlığımız açısından oldukça faydalı ve büyük etkileri olan E Vitamini içeren besinlere yer veriyor ve E vitamini hangi yiyeceklerde var gibi soruların yanıtını buradan veriyoruz Melek'ler. E vitamini bulunan besinler: -marul -soya -yerfıstığı -kabak çekirdeği -badem -susam -ceviz -zeytinyağı -ayçiçek yağı -mısırözü yağı -pamukyağı...
  3. engellilere yardım  eden kurluşlar nelerdi?

engellilere yardım eden kurluşlar nelerdi?

eski tarihte engellilere yardım ettiği söylenen kuşlar var arkadaşlar ya bu kuşların ismi nedir hangileridir bilen var mı ? engellilere yardım eden kuruluşlar nelerdi?
  4. Ayran Sindirime Yardım Ediyor

Ayran Sindirime Yardım Ediyor

ayranın faydaları, ayranın yararları, sindirime yardımcı besinler Sevgili melekler, milli içeceğimiz ayranın pek çok faydaları olduğu muhakkak. Serinletirken, vücudun ihtiyacı olan mineralleri, kalsiyumu içinde bulunduran ve dengeli beslenmede önemli bir yeri olan yoğurt türevi ayranın sindirimde de önemli bir yeri var. Sinbiyotik bir besin olan yoğurdun hem probiyotik hem de prebiyotik...
  5. E Vitamini Eksikliği Nasıl Giderilir?

E Vitamini Eksikliği Nasıl Giderilir?

Antioksidan özelliği ile vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlayan E vitamini, bağışıklık sistemini güçlendirir. Göz ve cilt sağlığı için faydalıdır. Vücudun cinsel gelişimi açısından da oldukça önemlidir. E vitamini eksikliğinde vücutta ödem oluşur. Kansızlık, halsizlik ve göz rahatsızlıkları meydana gelir. Ergenlik döneminde çocukların cinsel gelişimi sağlıklı bir şekilde gerçekleşmez....

Sayfayı Paylaş