gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Sinemayı Kim Buldu

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Sinemayı Kim Buldu arkadaşlar bana sinemanın icadı hakkında bilgi lazımda

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Sinema Ne zaman kim tarafından bulundu
    Günümüzde insanların zamanlarını değerlendirmek için sıkça gerçekleştirdiği bir aktivite sinemaya gitmek.
    Sinema ilk olarak 1894 senesinde Thomas Edison’un kinetoskop’u geliştirmesiyle başlamıştır. 1895 senesinde ise Paris’te Lumiére’nin sinematografi’yi bulmasıyla görüntüler daha tatminkar bir duruma girdi. Sinemanın başlangıcı esasen 1824 senesinde laboratuar çalışmaları şeklinde Londra’da Peter Mark Roget’in, çizgi resimlerin bir disk üzerine yapıştırılarak döndürülmesiyle başlamış, bunu 1860 senesinde fotoğraflı disk ve bunu da 1890 senesinde selülozik film şeridi takip etmiştir. İlk basit sinematoskopu 1861 senesinde Phladelphialı mühendis Coleman Sellers yapmıştır. Bu makinayı Thomas Edison ve Thomas Armat geliştirdiler.

Sinemanın sanat ve ticaret ortamına girişi 1903 senesinde Büyük Soygun (The Great Train Robbery) filmiyle başlar.

Sinemayı Kim Buldu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. mıknatısı kim buldu nasıl buldu?

mıknatısı kim buldu nasıl buldu?

selam arkadaşalr mıknatısı kim buldu nasıl buldu? bu konuda bilgi istiyorum
  2. Hapishaneyi Kim Buldu

Hapishaneyi Kim Buldu

Hapishaneyi Kim Buldu ? Hiç merak etmiyormusunuz Hapishaneyi Kim Buldu diye ben dün gece bir filmi izledim ve aklıma geldi dünyada hapishaneler var ama bunları kim buldu kimin aklına geldi ?
  3. Yılbaşı Ağacını Kim Buldu

Yılbaşı Ağacını Kim Buldu

Yılbaşı Ağacını Kim Buldu arkadaşlar sorumun cevabını verin lütfen yaA
  4. Mikrodalga Fırını Kim Buldu

Mikrodalga Fırını Kim Buldu

Mikrodalga Fırını Kim Buldu arkadaşlar bana Mikrodalga Fırınının icadı hakkında bilgi veriniz lütfen!
  5. Yılbaşını Kim Buldu

Yılbaşını Kim Buldu

Yılbaşını Kim Buldu kızlar merak ettim kim buldu da tüm dünyaya yayıldı bu yılbaşı kutlamaları :)

Sayfayı Paylaş