gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

sinemi P-A-R-E

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

Saadet sarayına varabilseydim Sohbeti Resulu bulabilseydim Dostum cemalini görebilseydim
    Sinemi pare pare kılardım elbet
    Gayb alemini görebilseydim
    Gördüğümü aklımda derebilseydim
    Mana denizine dalabilseydim
    Lülü mercanı bulurdum elbet
    Hidayeti Rabbani halıktan olsun
    Aşık maşukunu manada görsün
    Bir kadeh doldurup kendisi versin
    İçseydim bayılıp düşerdim elbet
    Aşığın aşkı perdedir göze
    Allah'ı sevenler geldiler bize
    Aşkı olmayan benzer kanatsız kuşa
    Aşkım olsa bende uçardım elbet
    Susuz yerlerde balık yaşar mı
    Sel suları ile deniz taşar mı
    Mücahit aşkı olmayan derviş pişer mi
    Aşkım olsa bende pişerdim elbet

sinemi P-A-R-E konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. T r a n c e

T r a n c e

Temelde Drum Machine, Sampler ve Synthesizer gibi inorganik enstrümanların kullanımına dayanan müzik türüne Elektronik Müzik denir. daha sonra daha da gelişerek tekno müziki oluşturdu. Başlıca Türleri : Genel başlıklar altında 39 türü vardır; 1)Ambient: 2)Abstract: 3)Acid Jazz: 4)Breakbeat: 4/4 vuruşluk house ve benzeri tarzlara alternatif olarak ortaya çıkan Breakbeat’in kökenleri hip hop’a...
  2. M e s a j l a R

M e s a j l a R

Umuda Kursun Siksada Unutma Umuda Kursun Islemez... Belki Anlamadigim Bi His,belki Sana Kizamadigimin Belgesi, Belkide Samimiyeti Yanlis Zamanda Yanlis Insanda Aramanin Caresiz Anlatilisi Idi... Seni Birakiyorum Bir Elveda Bile Diyemeden, Seni Seviyorum, Seni Bile Goremeden... Nezaman Sagir Bir Ressam Kiristal Bir Zemin Uzerine Dusen Gulun Cikardigi Sesin Resmini Yaparsa Iste O Zaman Ben...
  3. Türk Tiyatrocularımız - P-R

Türk Tiyatrocularımız - P-R

Pekcan Koşar, 1935 yılında İstanbul'da doğdu. Güzel Sanatlar Akademisi’ni bitirdi. Tiyatroya Güzel Sanatlar Akademisi’nde amatör olarak başladı. Küçük Sahne’de 1955 yılında “Çayhane” oyunuyla profesyonelliğe adımını attı. 1958 yılında Oda Tiyatrosu’na girdi; “Misafir”, “Gökteki kaldırımlar”, “Öteki”, “Tapılacak kadın”, “Tersine dönen şemsiye” adlı piyeslerde oynadı. Lale Oraloğlu Tiyatrosu'nun...
  4. Şifalı Bitkiler (P-R)

Şifalı Bitkiler (P-R)

Şifalı Bitkiler (P-R) • Pancar: Karaciğerin düzenli çalışmasını sağlar. kansızlığı giderir. Şeker hastalığı ve vereme karşı korur. Mide ve barsakları kuvvetlendirir. Sinirleri yatıştırır. • Papatya: Çiçek durumu başları, çiçek açmadan önce toplanarak gölgede kurutulur.Çay hâlinde sabahları aç karnına bir bardak içilebilir. İdrar çoğaltıcı, iştah açıcı, yatıştırıcı ve gaz söktürücü etkilere...

Sayfayı Paylaş