gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113

Sınıf - Entre Les Murs filmi tanıtımı

Konu, 'film afişleri ve resimleri' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Tür : Dram
    Gösterim Tarihi : 31 Ekim 2008
    Yönetmen : Laurent Cantet
    Senaryo : François Bégaudeau , Robin Campillo , Laurent Cantet , François Bégaudeau (Kitap)
    Yapım : 2008, Fransa , 128 dk.

Oyuncular

François Bégaudeau , Burak Özyılmaz
    François kötü olayların çok yaşandığı bir semtin lisesinde öğretmenlik yapıyordur. O ve diğer öğretmen arkadaşları yeni eğitim-öğretim yılında, şartların zor olduğu bu yerde öğrencilerin iyi bir eğitim almaları için herşeye rağmen herşeyi yapacakları konusunda kararlıdırlar.

Kültürel farklılıkların çok olduğu ergenlik dönemindeki öğrenciler çatışmalarıyla, zaten düşük maaşlarla çalışan öğretmenleri sonunda yıldırır.Ama aralarından François, öğrenciler ve öğretmenler arasında iyi ilişkilerin kurulduğu ve öğrencilerin ilerleyebildiği bir okul ortamını sağlamak için savaşır.

2008 Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye kazanan Sınıf'ın oyuncu kadrosunda bir Türk de yer almıştır.

Sınıf - Entre Les Murs filmi tanıtımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. O... Çocukları Filmi tanıtımı

O... Çocukları Filmi tanıtımı

Senaryosunu Beynelmilel ile tanınan Sırrı Süreyya Önder’in kaleme aldığı filmin Altan Erkekli, Demet Akbağ, Özgü Namal, Sarp Apak, İpek Tuzcuoğlu, Sezin Akbaşoğulları, Gökhan Atalay’ın da aralarında bulunduğu zengin bir oyuncu kadrosu var. O… Çocukları’nın öyküsü ise oldukça ilginç: 12 Eylül 1980 ihtilalinden sonra siyasi suçlu olarak aranan bir karı koca, yurtdışına kaçmadan önce...
  2. Changeling filmi tanıtımı

Changeling filmi tanıtımı

changeling filmi changeling film konusu film the filmi filminin konusu Tür : Dram / Biyografi / Suç / Gizem Gösterim Tarihi : 30 Ocak 2009 Yapım : 2008, ABD , 140 dk. Oyuncular Angelina Jolie ( Christine Collins) , Gattlin Griffith (Walter Collins) , Michelle Martin (Sandy) , Jan Devereaux ( Operatör 1) , Erica Grant ( Operatör 2) , Antonia Bennett (Operatör 3) , Kerri Randles...
  3. Fırtına  filmi tanıtımı

Fırtına filmi tanıtımı

cahit gök Gösterim Tarihi : 14 Kasım 2008 Yönetmen : Kazım Öz Senaryo : Kazım Öz Yapım : 2008, Türkiye Oyuncular Cahit Gök , Havin Funda Saç , Selim Akgül , Asiye Dinçsoy , Ali Geçimli , Kadim Yaşar , Bertan Dirikolu , Engin Emre Değer 1990'larda, taşrada yaşayan Cemal, üniversite sınavını kazanıp İstanbul’a gelir. Geldiği ilk zamanlarda yalnızlık çekerken sistem karşıtı devrimci bir gruba...
  4. Nefes Filminin Tanıtım Fragmanı

Nefes Filminin Tanıtım Fragmanı

nefes filmi komutanın konuşması nefes komutanın konuşması filmindeki 40 asker nefes kesti Nefes filmi izleyiciyi koltuğa çivileyecek. 40 askerin mücadelesi anlatılıyor. İçtima sahnesindeki diyaloglar inanılmaz. Bir yandan Kürt açılımı bir yandan da şehit haberleri.. İşte bu atsomferde 16 Ekim'de ayında vizyona girecek "Nefes" filmi çok konuşulacak.. Irak sınırında görevli...
  5. Incir çekirdeği filmi tanıtım

Incir çekirdeği filmi tanıtım

GERCEK BİR İKAYEDEN ALINMIŞ OLMASI DİKKAT CEKİCİ YERLERİNDEN BİRİ FİLMİN Yönetmen :Selda Çiçek Oyuncular : Özgü Namal, Derya Durmaz, Sevinç Erol, Nalan Başaran Tür : Dram Yapım : Türkiye, 2009 Günümüzden yedi yıl önce, ailenin tek oğlu Celil, askerden gelecektir. Evde telaşlı bir bekleyiş vardır. Celil'in ablası Delal'in Nazif'le evlenmiş ve ondan bir kız bebek...

Sayfayı Paylaş