gebe
  1. ŞIPIDIK

ŞIPIDIK Ayın En Güzel Ojeli Üyesi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.073
    Ödül Puanları:
    113

ŞIPIDIK'ın ayranlı çorbası

Konu, 'Çorbalar' kısmında ŞIPIDIK tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Ayranlı Çorba tarifi, Ayranlı çorba nasıl yapılır, yarma...

Çok severek içtiğim ayranlı çorba tarifim.

Malzemeler
    • 1 su bardağı yarma (buğday, dövme olarakta bilinir)
    • 2 su bardağı süzme yoğurt.
    • 1 kaşık un
    • 1 yumurta
    • Üzeri için pulbiber ve nane- 1 kaşık tereyağı veya sıvı yağ.
    • (İsteğe göre yarım su bardağı haşlanmış nohut ve kuru fasulyede eklenebilir)
    Yarma iyice pişene kadar haşlanır. Biraz soğuyunca süzme yoğurt, 1 yumurta ve 1 kaşık un karıştırılır. İçine soğuk su eklenerek kaynayıncaya kadar karıştırılır. İsteyenler yarım su bardağı olacak şekilde haşlanmış nohut ve kuru fasulyede ekleyebilir ben ekliyorum. Kıvamını zevkinize göre ayarlayıp bir taşım kaynattıktan sonra altını kapatın.
    Servis yapmadan önce 1 kaşık tereyağ veya sıvı yağı eritip içine pulbiber ve naneyi ekleyip kızdırdıktan sonra çorbalara servis yapabilirsiniz.

Afiyet olsun

ecosum bunu beğendi.
  2. esennruzgar

esennruzgar Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    748
    Ödül Puanları:
    0
    ellerine sağlık cnm

ŞIPIDIK bunu beğendi.
  3. ŞIPIDIK

ŞIPIDIK Ayın En Güzel Ojeli Üyesi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.073
    Ödül Puanları:
    113
  4. ecosum

ecosum Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    25
    Ödül Puanları:
    18
    canım çekti tarif arıyordum teşekkürler

5. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    698
    Ödül Puanları:
    113
    ımmmm süper görünüyo ellerine sağlıkkk

ŞIPIDIK'ın ayranlı çorbası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kafkas çorbası

Kafkas çorbası

Geçen gün chatte bir arkadaşımız kafkas çorbası nasıl olur diye sormuştu bilmeyenler için güzel bir tarif meleklerim yapılışıda kolaya benziyor yapınca haber verin gelcem hahaha Ölçüleri : -1/2 Bardak aşure buğdayı -1 Yumurta kadar yağ -1 Bardak süt -2 Büyükçe baş soğan -9-10 Bardak et suyu -3 Yumurta sarısı -1 Küçük baş pancar -1 Küçük baş kereviz -1/4 Baş havuç, tuz...
  2. Borç Çorbası

Borç Çorbası

borç çorbası, tarifi, malzemeleri, reçetesi, resimleri, ile ilgili bilgiler burada melekler Malzemeler: 2 orta boy pancar, soyulup rendelenmiş Yarım kilo (orta boy) ince doğranmış lahana 2 diş sarımsak 1 demet maydonoz, ince doğranmış 1 orta boy patates 1 büyük havuç, temizlenip rendelenmiş 2 orta boy kuru soğan 2 adet defne yaprağı 2 orta boy domates...
  3. ŞIPIDIK'In resimli gavurdağı salatası :)

ŞIPIDIK'In resimli gavurdağı salatası :)

gavurdağı salatası tarifi, gavurdağı salatası nasıl yapılır? Bu konuda size yardımcı olmak için bu konuyu açıyorum kızlar. Bakın de güzel salata yaptım Malzemeler 4. Domates 1. Sivri Biber 1. Salatalık 1. Kırmızı biber Paprika 1. Kırmızı Soğan 2. tane yeşil taze soğan Bir tutam maydonoz 1. Küçük Nar 1 küçük Havuç Göz kararı ceviz Sosu için. Çeyrek çay bardağı nar ekşisi (zevke göre...
  4. ŞIPIDIK'ın aşure tarifi...

ŞIPIDIK'ın aşure tarifi...

Aşure nasıl yapılır Aşure tarifi. Melekler size annemle birlikte yaptığımız aşurenin resmini ve tarifini ekliyorum. Şimdiden afiyet olsun :) MALZEMELER Yarım kilo buğday 750 gr toz şeker (tatlı sevenler arttırabilirsiniz) 150 gr nohut 150 gr kuru fasulye 1 kahve fincanı pirinç 150 gr kuru incir 150 gr kuru üzüm 150 gr kuru kayısı 1 portakal 1 ayva 4 adet karanfil Bir fiske tuz 50 gr...
  5. Helle Çorbası

Helle Çorbası

çorba çeşitleri helle çorbası Sevgili melekler, sürekli dön dolaş aynı çorbaları pişirmekten sıkılanlar için harika bir yöresel çorba tarifi vermek istiyorum; Amasya'nın meşhur Helle Çorbası. Özellikle ramazan ayında çorbasız sofralara oturmadığımızdan çorba çeşitlerinden bir süre tıkanıp kalıyoruz. Biz de bu zamanlar için pek fazla bilinmeyen lezzetleri sizlere tanıtmış oluyorz. İşte güzel...

Sayfayı Paylaş