gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

sır kapısı eski mısırda hamilelik testi

Konu, 'Gebelik testi - hesaplama' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

hamilelikte cinsiyet belirleme hamilelikte cinsiyet hesaplama mısırın sırları testi hamilelik testi için kullanılan hayvan Eski Mısır'da hamiLeLik testi Mısır’da 1898 yılında Sir Flinder Petrie adlı bilim adamının ortaya çıkarttığı Kahoun Papirüsü ile 1862 yılında bulunan Smith Papirüsü ve 1873 yılında bulunan Ebers Papirüsü’nde gebelik, idrar hastalıkları, varisler ve gebelik testleriyle ilgili bilgiler yer alıyor. Müzelerde sergilenen papirüslerde yer alan bilgilere göre, hamile şüphesi olan bir kadın her gün sabah idrarıyla biri buğday, diğeri arpa dolu iki torbayı sularmış. Hamilelik şüphesi olmayan bir başka kadın da yine ayrı ayrı buğday ve arpa torbalarını idrarıyla sularmış. Hamilelik şüphesi olan kadının idrarla suladığı buğday ve arpa dolu torbalar, diğer kadının suladığı torbalardan daha önce çimlenirse, hamile olduğu anlaşılırmış. İki kadının suladığı buğday ve arpalar aynı anda çimlenirse hamilelik olmadığı ortaya çıkarmış. Hamile olan kadınların sabah idrarlarında aşırı miktarda hormon bulunduğu için, buğday ve arpa torbaları diğer normal idrarlarla sulananlardan çok daha önce yeşerirmiş. Günümüzde meyve ve sebzenin daha erken sürede yetiştirilmesi için hormon kullanılması da aynı yöntemin bir benzeridir.
    Bebeğin Cinsiyeti
    Mısırlıların kullandığı yöntemde, doğacak bebeğin cinsiyeti de önceden tesbit edilebiliyordu. Hamile kadının idrarıyla sulanan tohumlardan, buğday taneleri daha önce filizlenirse bebeğin erkek, arpa taneleri daha önce filizlenirse bebeğin kız olacağı anlaşılıyordu.

Prof. Julias Manger, 1933 yılında laboratuvarda kutuların içerisinde kurutma kağıtları üzerine yerleştirdiği buğday ve arpa tanelerini, idrarla sulayıp, Mısırlıların kullandığı gebelik ve cinsiyet belirleme yönteminin doğruluğunu ispat etmiştir. Günümüzde kullanılan gebelik testleri de, kadının idrarındaki hormon sayısının yoğunluğuna göre sonuç verir ve aynı esaslara göre uygulanır.

Prof. Dr. Hulusi Köker de, Mısırlıların kullandığı gebelik testi yönteminin bilimsel olarak doğrulandığını ve hatta bebeğin cinsiyetinin de aynı yöntemle belirlenebildiğini onaylıyor.

tugce01 bunu beğendi.
  2. esra

esra Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: sır kapısı eski mısırda hamilelik testi
    Vay bee çok ilginç bir bilgi böyle bir şeyi araştırmak bile aklıma gelmezdi çok teşekkürler

3. mervem

mervem Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

ewet esracım gercekten guzeldı ben cok sasırdım artı bıde mısırlılara cok merakım oldugundan fazlasıyla ılgımı cektı tesekkurler ruyam devamını dılerım...

4. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0

hmm ilginc

5. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48
    gerçekten çok ilginç şaşırdım

6. nazlıkız

nazlıkız Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok ilginçmiş gerçektende. Teşekkürler *****

7. sssofu

sssofu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
sır kapısı eski mısırda hamilelik testi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Eski Mısır Tarihi

Eski Mısır Tarihi

Dil "Gizemli, bilinmeyenli çizgiler, resimler, taslaklar, işaretler, şifreler, insanlar, hayvanlar, masal yaratıkları,bitkiler, meyveler,araçlar,elbise parçaları,örgüler,silahlar,geometrik şekiller,dalgalı çizgiler ve alevler.Bunlar Tahta üzerinde,taş üzerinde ve sayısız papirüsler üzerinde bulunurlar.Tapınak duvarlarında,mezar odalarında,anı levhalarında,tabutların, çekmecelerin üzerinde...
  2. Eski Mısırlılar’da Gebelik Testi

Eski Mısırlılar’da Gebelik Testi

Arkeo-mitoloji Mısır’da 1898 yılında Sir Flinder Petrie adlı bilim adamının ortaya çıkarttığı Kahoun Papirüsü ile 1862 yılında bulunan Smith Papirüsü ve 1873 yılında bulunan Ebers Papirüsü’nde gebelik, idrar hastalıkları, varisler ve gebelik testleriyle ilgili bilgiler yer alıyor. Müzelerde sergilenen papirüslerde yer alan bilgilere göre, hamile şüphesi olan bir kadın her gün sabah idrarıyla...
  3. mısır piramitlerinin sırları!!!!!!!!!

mısır piramitlerinin sırları!!!!!!!!!

Mısır Piramitlerinin Sırları Binlerce yıl önce yapılan piramitlerde bugün bile hala binlerce sır yatmaktadır. İşte piramitlerin şaşırtan özellikleri: - Büyük Piramitin açıları, Nil'in delta yöresini iki eşit parçaya böler. - Gize'deki üç piramit aralarında bir Pitagor üçgeni olacak şekilde düzenlenmişlerdir. Bu üçgenin kenarlarının birbirlerine göre oranı 3:4:5'dir. - Büyük Piramitin...
  4. Hamilelik testi

Hamilelik testi

24Eylülde adet olduktan sonra 5kasımda adet oldum. Adetim 12.günü gecikmeli olarak geldi ve normal seyrinde idi. Ancak adetimden 2gün önce sol kasık ağrısı ve akıntıda artma yaşadım adetim olunca herşey eskiye döndü normalim ama aklıma takıldığı için 2gün önce miratech gebelik testi yaptım ve sonuç negatifti buna rağmen hala gebelik mümkün müdür ?
  5. hamilelik testi

hamilelik testi

hamilelik testi yapıp 6-7 dakika bekledim. C ve T noktaları ortasında tek bir çizgi meydana geldi. Cye daha yakın görünse de emin olamıyorum. sizce sonuç nedir?

Sayfayı Paylaş