gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113

Şırınga’ nın icadı

Konu, 'icatlar ve buluşlar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

şırıngayı kim icat etti şırınga kim icat etti şırıngayı buldu etmiştir 1853’ te Charles Pravaz, şırıngayı icat etti. Kan damarlarına ve kasların içine ilaç enjekte etmekte kullanılan deri altı şırıngası, tıp açısından büyük bir yenilikti. 1987’ de bir başka doktor Jean-Louis Brunet, kan örneği alınırken enjektöre takılan bir başka aletin patentini aldı. Alet, şırınga hastadan çıkarılır çıkarılmaz şırınganın ağzını tıkıyordu. Böylece doktor ve hemşireler mikroplu kanla temas etmemiş oluyorlardı.

2. alkalam47

alkalam47 Forum Okuru

şırınga
    o şırınga ne kadar antika bir şırıngaymış; resmini görebilme imkanımız var mı acaba?

3. alkalam47

alkalam47 Forum Okuru

hastalık ve şırınga

şimdiki zamandaki hastalıklara bakılırsa o zaman icat edilen bu şırınga süper bi şey;-)

Şırınga’ nın icadı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Morse Telgrafı2 nın icadı

Morse Telgrafı2 nın icadı

1793′te Convention Meclisi, Claude Chappe’inkini resmen tanıdı diye öteki mucitlerin kabuklarına çekildiklerini ve kendilerini yenilmiş saydıklarını sanmamalıyız. Mucit her şeyden önce inançlı kişidir. Dehasına çılgın bir güven vardır ve hatta bir rakibin başarısı bile kendisinin yanlış yolda olduğuna inanması için yeterli değildir. Öyle ki, Chappe şebekesi kurulup işletilmeye başlandığı...
  2. Şırıngayı kim buldu, Şiringa ne zaman bulundu

Şırıngayı kim buldu, Şiringa ne zaman bulundu

şırıngayı kim icat etti şırınganın icadı şırınga kim icat etti şırıngayı buldu şırınga buldu Şırıngayı kim buldu, Şiringa ne zaman bulundu, Şırınga nasıl bulundu, Şırıngayı ilk kim buldu, Şiringa ne zaman bulundu merak ettiğiniz herşey bu yazımızda! Sevgili Melek'ler, şırınga hangi tarihte kim tarafından icad edildi diye hiç düşündünüz mü? O halde, şimdi düşündünüz ve buyrunuz :) Şırınga...
  3. Şırıngayı İlk Kim Buldu

Şırıngayı İlk Kim Buldu

Şırıngayı İlk Kim Buldu ? Arkadaşlar merhaba Şırıngayı İlk Kim Buldu bu konuda cevap verirmisiniz
  4. Şırınganın icadı

Şırınganın icadı

Şırıngayı Kim İcat Etti Şırınganın mucidi kimdir Merhaba arkadaşlar hiç düşündünüz mü şırıngayı kim icat etti kim keşfetti diye? Bir misafirimiz düşünmüş ve haliyel merak etmiş ve bizden bu konuda yardım istemiş :) İşte size şırınganın icadı arkadaşalrım; Şırıngayı ilk kez kullanan hekim olarak Fransız cerrahı Charles Gabriel Pravaz kabul edilir. 1853 yılında Charles Gabriel Pravaz,...
  5. Vajınusmus şırıngayla hamıle kalanlar ??

Vajınusmus şırıngayla hamıle kalanlar ??

Arkadaslar ben vajınusmus hastasıyım bır yıldır esımle ılıskıye goremıyorum tabı daha farklı sekılleree rahatlama oluyor . Ama bebegımızın olmasını esım benden daha cok fazla ıstıyor artık kavga falan etmeye basladık bu ay bı yontem oğrendım ne kadar dogru bılemıyorum Beyza yanımada yazdım fakat daha msjımı gormedı . Anlatayım bu yontemı sadece vajınusmus olanlar degıl herkes kullanıyormuş...

Sayfayı Paylaş