gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Şırınganın icadı

Konu, 'icatlar ve buluşlar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Şırıngayı Kim İcat Etti Şırınganın mucidi kimdir
    Merhaba arkadaşlar hiç düşündünüz mü şırıngayı kim icat etti kim keşfetti diye? Bir misafirimiz düşünmüş ve haliyel merak etmiş ve bizden bu konuda yardım istemiş :) İşte size şırınganın icadı arkadaşalrım;

Şırıngayı ilk kez kullanan hekim olarak Fransız cerrahı Charles Gabriel Pravaz kabul edilir. 1853 yılında Charles Gabriel Pravaz, kullandığı bu şırınga ile, hastaya deri altından verdiği ilacın, ağızdan alınan ilaçlara oranla çok daha çabuk kana karıştığım ve daha etkin olduğunu anlamıştı.

Şırınganın icadı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Şırınga’ nın icadı

Şırınga’ nın icadı

şırıngayı kim icat etti şırınga kim icat etti şırıngayı buldu etmiştir 1853’ te Charles Pravaz, şırıngayı icat etti. Kan damarlarına ve kasların içine ilaç enjekte etmekte kullanılan deri altı şırıngası, tıp açısından büyük bir yenilikti. 1987’ de bir başka doktor Jean-Louis Brunet, kan örneği alınırken enjektöre takılan bir başka aletin patentini aldı. Alet, şırınga hastadan çıkarılır...
  2. Şırıngayı kim buldu, Şiringa ne zaman bulundu

Şırıngayı kim buldu, Şiringa ne zaman bulundu

şırıngayı kim icat etti şırınganın icadı şırınga kim icat etti şırıngayı buldu şırınga buldu Şırıngayı kim buldu, Şiringa ne zaman bulundu, Şırınga nasıl bulundu, Şırıngayı ilk kim buldu, Şiringa ne zaman bulundu merak ettiğiniz herşey bu yazımızda! Sevgili Melek'ler, şırınga hangi tarihte kim tarafından icad edildi diye hiç düşündünüz mü? O halde, şimdi düşündünüz ve buyrunuz :) Şırınga...
  3. Şırıngayı İlk Kim Buldu

Şırıngayı İlk Kim Buldu

Şırıngayı İlk Kim Buldu ? Arkadaşlar merhaba Şırıngayı İlk Kim Buldu bu konuda cevap verirmisiniz
  4. Diyabet hastalarına müjde!İğnesiz şırınga üretildi

Diyabet hastalarına müjde!İğnesiz şırınga üretildi

bu konu;iğnesiz şırınga,şeker hastalığında kullanılan iğne hakkında bilgiler vermektedir Şeker hastalığı olanlara müjde ,iğnesiz şırınga üretildi.Her gün düzenli iğne yaptırmak zorunda olan başta şeker hastası olanlar,tüm hastalar iğneden çekinmenize gerek kalmadı Hayatınızı kolaylaştıracak iğnesiz şırınga ile ilgili bilgi vermek gerekirse,iğnesiz şırınganın bulunduğu cihazda güçlü bir...
  5. Vajınusmus şırıngayla hamıle kalanlar ??

Vajınusmus şırıngayla hamıle kalanlar ??

Arkadaslar ben vajınusmus hastasıyım bır yıldır esımle ılıskıye goremıyorum tabı daha farklı sekılleree rahatlama oluyor . Ama bebegımızın olmasını esım benden daha cok fazla ıstıyor artık kavga falan etmeye basladık bu ay bı yontem oğrendım ne kadar dogru bılemıyorum Beyza yanımada yazdım fakat daha msjımı gormedı . Anlatayım bu yontemı sadece vajınusmus olanlar degıl herkes kullanıyormuş...

Sayfayı Paylaş