gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

sirri gültekin 84 yasinda öldü

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

Yönetmen, senaryo yazarı, yapımcı ve oyuncu Sırrı Gültekin (84), İstanbul'da öldü.
    Sırrı Gültekin'in cenazesi, 9 Şubat Cumartesi günü Teşvikiye Camii'nde öğle namazının ardından kılınacak cenaze namazı sonrası Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verilecek.
    Sırrı Gültekin, 1924 yılında Bakırköy'de doğdu. 1939 yılında Bakırköy Halkevi'nde tiyatro çalışmalarına başlayan Gültekin 1947 yılında İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatrosu'na girdi.
    ''Tebeşir Dairesi'', ''Don Juan'', ''İhtiras Tramvayı'', ''Kadıköy İskelesi'', ''Sokakta'', ''Halamın Mirası'' oyunlarında oynayan Gültekin, 1949 yılında Sami Ayanoğlu'nun asistanı olarak sinemaya geçti.
    Daha sonraki yıllarda Lütfi Akad'ın asistanlığını yapan Gültekin, 1953 ile 1958 arası ''Zehir Kaçakçıları'', ''Dertli Gönül'', ''Allı Yemeni'' dahil birçok filmde oynadı.
    1953'te ''Aramızda Yaşayamazsın'' filmiyle yönetmenliğe başlayan Gültekin'in filmlerinden bazıları ''Şekerli misin Vay Vay'', ''İzmir'in Kavakları'', ''Atlı Karınca Dönüyor'', ''Karagözlüm Efkarlanma'', ''Kendim Ettim Kendim Buldum'', ''O Ağacın Altında'' ve ''Çalınan Hayat''.
    Gültekin, 1979'da Tarık Buğra'nın ''İbiş'in Rüyası'', 1990'da ''Bir Yabancı Konuk'', 1991'de ''Bir Ömre Bedel'' adlı TV dizilerini de yönetti.
    Film Yönetmenleri Derneği üyesi de olan Sırrı Gültekin, 2001 yılında, 38. Antalya Film Festivali'nde sinemaya hizmetlerinden ötürü onur ödülüne layık görüldü.

sirri gültekin 84 yasinda öldü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mutlulugun Sirri

Mutlulugun Sirri

Toplanın, mutluluğun sırrını veriyorum! Bir kere şu ortaya çıktı: Para, mutluluk getirmiyor kardeşim! Modern dünya, sadece ’daha zenginlerin’, ’daha az zenginlerden’ biraz daha mesut olduğunu, bu saadetin de ’üstünlük’ hissinden kaynaklandığını ve uzun sürmediğini keşfetti! Psikologlar ’mutluluk’ konusuna takmış durumdalar. Temel ihtiyaçları karşılandığı sürece, daha fazla para ekstra bir...
  2. Lades KemİĞİnİn Sirri

Lades KemİĞİnİn Sirri

ladesi nasıl kazanırım lades kemiği nerede bulunur lades nasıl yapılır LADES KEMİĞİNİN SIRRI Bizim, oyun olarak bildiğimiz ladesin kökeni Etrüsk kahinlerine dayanıyor. Bu kahinler, geleceği öğrenmek için tavukları kullanırlarmış. Etrüsk kahinleri bir daire çizip içine tavuk yemi serpiştirerek öğreniyorlarmış geleceği. Çünkü tavuğun yemi yerken, gagasıyla çizdiği harfler, gelecekten haber...
  3. 84 yıllık yasa değişiyor

84 yıllık yasa değişiyor

84 yıllık yasa değişiyor TBMM'de grubu bulunan siyasi partilerin Ocak ayında yasalaşması konusunda uzlaşmaya vardığı “Borçlar Kanunu Tasarısı” önemli düzenlemeleri içeriyor. Tasarının bazı düzenlemeleri özetle şöyle: -Ismarlanmayan bir şeyi posta kutusunda veya kapısının önünde bulan ya da başka bir yolla alan kişi, söz...
  4. Sultanin Sirri

Sultanin Sirri

sultanın sırrı Sultanın Sırrı, II Abdülhamit'e ait bir sırrın peşinde koşan Amerikan Ajanlarının mücadelesini anlatıyor. İstanbul'un yeraltında geçen filmde 1200 yıllık dokusu bozulmamış, girilmeyen dehlizler kullanılıyor.
  5. Huzurun sirri

Huzurun sirri

huzur, mutlu evlilik, kadin ve erkek, sirlar, yuva kurmak, ile ilgili tüm bilgileri burada bulabilirsiniz Hiçbir zaman ikiniz de aynı anda sinirlenmeyin. Ev yanmadıkça birbirinize bağırmayın. Kılık kıyafet almakla ilgili kendiniz ve eşiniz arasında seçim yapmak zorunda kalırsanız, eşinizi tercih edin. Tenkitlerinizi onu sevdiğinizi hissettirerek söyleyin. Geçmişteki hatalarını...

Sayfayı Paylaş