gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Şişmanlatmadan Serinleten Buz Gibi İçecek Tarifleri!

Konu, 'İçki - İçecekler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

serinleten içecekler, şişmanlatmayan içecekler, yazlık içecek tarifleri

Sevgili melekler, havalar ısınıyor, sıcakların da artmasıyla birlikte bol bol serinletici içecekleri tüketeceğiz. Kolaydı gazozdu, bunlar sağlıksız biliyoruz ama serinletiyor diye içiyoruz. İşlte bu içecekler yerine sizlere bu sayfamızda faydalı ve de şişmanlatmayan iki süper içecek tarifi veriyoruz...

lassi.jpg

Lassi (Tatlı ayran)

Malzemeler:
    1/4 çay kaşığı kakule. 1 tutam safran. 3 çorba kaşığı sıcak su. 2 su bardağı yoğurt. 2 su bardağı soğuk su. 2 çorba kaşığı şeker. 1/4 su bardağı krema ve birkaç damla gülsuyu.

Hazırlanışı: Kakule, safran ve sıcak suyu mikserle karıştırın. Soğuk su, şeker ve yoğurdu ilave edin. Karışımın tadı keskin gelirse isteğe göre krema ilave edebilirsiniz. Birkaç damla gülsuyu aşırı sıcak etkiyi dengeler.

Buzlu-kavunlu çay

Malzemeler:
    1.5 litre temiz içme suyu. 6-7 adet orta büyüklükte taze nanenin yaprakları. Yarım tatlı kaşığı yeşil çay. Yarım tatlı kaşığı yasemin. Yarım tatlı kaşığı melisa. 1 orta boy gülün yaprakları. 2 çorba kaşığı esmer şeker.4-5 kaşık veya 1 ince dilim olgun kavun ve yarım limon.

Hazırlanışı: Suyu kaynatın, içine nane, yeşil çay, yasemin, melisa ve gül yapraklarını atın. 5 dakika demlensin. Sonra süzün ve içine limon suyunu sıkın. Esmer şekeri, kavunu katıp mikserden geçirin. Bol buz ekleyin. İçeceğiniz zaman taze nane yaprakları, limon dilimleri ile süsleyin ve gün içinde bol bol için. İsteyenler ayranı veya buzlu çayı su dışında maden sodası kullanarak da yapabilirler. Özellikle aşrı terleyen veya yazın tansiyonu düşen kişiler için bu daha bile iyi olabilir.

Şişmanlatmadan Serinleten Buz Gibi İçecek Tarifleri! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. yokluğun buz gibi

yokluğun buz gibi

Uzaklardan bir ses olmanı isterdim, bir selam, bir nefes... "Üşüme" diye seslenmeni isterdim... Bir el olmanı isterdim, bir kol... "Özledim" deyip sarılmanı... En karanlık yerinde düşlerimin çıkıp gelmeni isterdim. Kınalı bir bahar gibi, umut ışığı olmanı isterdim hayatıma... Gelseydin ve yaslasaydım başımı omuzuna, ağlasaydım doya doya ... Geçerdi üşümesi yüreğimin,...
  2. Serinleten lezzetli şerbetler ve tarifleri

Serinleten lezzetli şerbetler ve tarifleri

şerbet, kültürü, tarihi, tarifleri ve dahası burada arkadaşlar Biz Türk'ler için şerbetin yeri bir farklıdır. Geçmişten bu güne serinlemek için içtiğimiz şerbet içeceğinin tarihçesini ve tariflerini, sizler için bu makalemizde topladık Melek'lerim:A İçin için serinleyin:A Şerbet kültürü: Şekerin bal, gül, çeşitli baharat ve meyvelerle kaynatılıp su ile sulandırılmış şekline şerbet denir....
  3. Nane Yapraklı Buz Gibi Limonata Tarifi

Nane Yapraklı Buz Gibi Limonata Tarifi

limonata tarifi limonata nasıl yapılır Sıcaklardan deyim yerindeyse yanıyoruz melekler :) Haliyle en çok tükettiğimiz gıdalar da su başta olmak üzere soğuk içecekler. Siz siz olun bolca su tüketin, gazlı içeceklere yönelmeyin. Bunun yanında evde hijyenik koşullarda kendi ellerinizle yapacağınız limonata ile de serinleyebilir, misafirlerinizi ağırlayabilirsiniz. Yaz günleri için en makbul...
  4. Evde Hazırlayabileceğiniz Buz Gibi Limonata Tarifi

Evde Hazırlayabileceğiniz Buz Gibi Limonata Tarifi

Evde Nasıl Limonata Yapılır Evde Limonata Yapılışı Yazın bu sıcak günlerinde içinizi serinletecek harika bir limonata tarifi ile daha karşınızdayız melekler :) Daha diyoruz çünkü bir önce ki konumuzda da nane yapraklı limonata tarifi paylaşmıştık sizlerle. Hepsi birbirinden leziz tarifler içinde evde nasıl limonata yapılır diyenlere işte tarifimiz... :) Evde limonata yapmak istiyorsanız...
  5. Mango İçeceği Tarifi istiyorum

Mango İçeceği Tarifi istiyorum

Selam hanımlar aranızda acaba Mango İçeceği Tarifini bilen var mı eğer Mango İçeceği Tarifini bilen varsa bana lütfen Mango İçeceği Tarifini versin.

Sayfayı Paylaş