gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Sitem etmek

Konu, 'R-S' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Birinin sitemine maruz kalmak, onun rica ile yalvarmasına, Haklı bir gerekçeyle sitem ettiğini görmek ilahi yardım görmeye delalet eder.Kirmani'ye (RA) göre: rüyada bir kimsenin sitem ettigini gören o kimseye söz geçiremez. Rüyada sitem edilen kisi sitem edenden üstün olur. Kendisine sitem eden kimseye karsilik olarak sitem ettigini gören, fenaliga fenalik ile karsilik vermis olur. Bir devlet büyügünün kendisine sitem ettigini görmek o kimse tarafindan bir iyilik görecegine delalet eder. Büyük küçüge yapilan sitem. Onu azarlamasi demektir. Bir baska rivayete görede: Bir kimse rüyada kendisineBirçok yönlerdenBirisi tarafindan sitem edildigini görse, sitem edene raci olur ve sitem edilen de bunu görerek muzaffer olur.Sitem, dünya ve onun ikbaline isarettir, ancak akibeti için iyi sayilmaz. Rüyayi gören sitem eden kimse ise rüyada kendisine zulmedildigini görene Allah tarafindan yardim edilir.

Sitem etmek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sitem

Sitem

beni özlüyormuşsun öyle diyorlar kıs kıs gülüyormuş tuzak kuranlar sense besleyerek yalnızlığını kabul ediyormuşsun aldattığını beni soracak olursan hayli kırgınım kırgınlık bir yana bir de şaşkınım tek tek anlayarak hatalarımı sevmeye çalışıyorum yalnızlığımı işte ben böyle bir hal içindeyim aslında derin keder içindeyim bazen bilmeyerek ne yaptığımı iyi kötü güzel çirkin her biçimdeyim...
  2. intizar etmek

intizar etmek

Ibn-i Sirin (RA) demistir ki: Bir seye intizar edildigini görmek, keder ve gamdir, îyi bir seye intizar edildigini görmekte beis yoktur. Fena bir seye intizar hayir degildir. Bazi rüya tabircileri, bir ise intizar eyledigini gören, uzun emel sahibi olur, demislerdir
  3. Dans etmek

Dans etmek

Rüyada dans etmek, mutluluğun habercisidir. Bu rüya, hiç ummadığınız bir yerden para elde edeceğiniz anlamına da gelir.Rüyada dans ettigini görmek, genellikle islerinin ters gidecegine delildir.
  4. sitenin rengi

sitenin rengi

açıkcası eleştirmeye hakkm varmı bilmiyorum ama sitenin bundan önceki hali daha güzeldi bence.. svmedim bu tasarımı ve konuların başlıklar altında gizlenmesini hepsi ana sayfada açık açık yazyorken daha hoştu bence kapalı olmuş bu biraz :(:(

Sayfayı Paylaş