gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Siteye kızdı üyelerin kart bilgilerini çaldı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Bir arkadaşlık sitesi üyesi olan 17 yaşındaki Emin K., site üyelerinden yaklaşık 60 bin kişinin kredi kartı bilgilerini çaldığı iddiasıyla gözaltına alındı. Kart bilgilerini 'hacker'larla paylaşan K.'nın ifadesinde, "Sitedekilerin hepsinin erkek olduğunu anlayınca onlara bir ders vermek istedim" dediği öğrenildi. Yüzbinlerce üyeye sahip bir arkadaşlık sitesi yöneticilerinin, üyelerine ait kredi kartı bilgilerinin çalındığını polise ihbar etmesi üzerine Bilişim Suçları Büro Amirliği ekipleri harekete geçti. Türk Telekom ile ortak çalışma başlatan ekipler, 1 ay süren sanal takip sonunda 17 yaşındaki Emin K.'ya ulaştı. K., yaşadığı adrese yapılan operasyonla gözaltına alınırken, bilgisayarına da incelenmek üzere el konuldu. Çocukları Koruma Şube Müdürlüğüne götürülen Emin K.'nın bilgi hırsızlığını kendi bilgisayarından gerçekleştirdiği belirlendi.

K.'nın ifadesinde "İnternet sitesinin güvenlik duvarını yıktıktan sonra kullanıcı profillerini incelediğimde büyük bölümünün erkeklerden oluştuğunu gördüğüm. Oysa sitenin reklamlarında üyeler arasında çok sayıda kadın olduğu söyleniyordu. İnsanları kandırdıklarını anlayınca onlara bir ders vermek istedim. Bu nedenle bir dosya içinde bulunan kullanıcılara ait kredi kartı bilgilerini çaldım" dediği öğrenildi. Çıkarıldığı adliyede savcılık tarafından yaklaşık 4 saat boyunca sorgulanan K, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Yetkililer, sitelerin üyelerine ait kart bilgilerini bir kere kullandıktan sonra yok etmesi gerektiğini söyledi.

Siteye kızdı üyelerin kart bilgilerini çaldı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yüzbinlerce öğretmenin bilgileri çalındı

Yüzbinlerce öğretmenin bilgileri çalındı

Yüzbinlerce öğretmenin okul ile T.C. Kimlik numaraları bilgileri çalınarak paylaşım sitelerine yüklendi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın MEBBİS kapsamında uygulamaya koyduğu ve eğitim alanındaki birçok hizmetin sanal ortama taşınmasını sağlayan İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Yönetim Bilgi Sistemi’ndeki (İLSİS) tüm verilerin; ünlü paylaşım sitesi Rapidshare’de paylaşıma açıldığı ortaya çıktı....
  2. Kimlik bilgileriniz çalınmış olabilir!

Kimlik bilgileriniz çalınmış olabilir!

kimlik bilgilerim Geçenlerde haberlerde izlediğim bir haver beni şok etti çünkü bir çete Türkiye'deki milyonlarca insanın kimlik bilgilerini ele geçirmiş.Acaba bu iş bu kadar basit olabilir mi? İşimiz Allah'a kalmış arkadaşlar .Olayla ilgili detaylı bilgileri sizler için aktarıyorum TC kimlik numaralarının sanıldığından çok daha basit bir algoritmaya sahip olduğu ortaya çıktı. İstanbul...
  3. Türkcell Avantaj Kart hakkında bilgi

Türkcell Avantaj Kart hakkında bilgi

Türkcell Avantaj Kart hakkında bilgi Türkcell Avantaj Kart nedir Merhaba Sevgili Melek'ler bu yazımızda Türkcell Avantaj Kart hakkında merak edilen tüm sorulara yanıt veriyor ve Türkcell Avantaj Kart ile ilgili bilgileri aktarıyoruz. AVANTAJ KART/30 TL (Süper Tarife) 50 kr/5 dk 30 TL yüklediğinizde her yöne 5 dakikası 50 kuruşa konuşabilirsiniz. 5 dakikası 50 kuruş ücreti ile diğer...
  4. kızlar hafıza kartını nasıl biçimlendirebilirim

kızlar hafıza kartını nasıl biçimlendirebilirim

Bana da yardım ederseniz çok sevinecem. Ben hafıza kartımı pcye takıyorum biçimlendir diyorum ama hata veriyor. Ne yapacam şimdi ?

Sayfayı Paylaş