gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

sıtma ağacıyla ilgili bilgi var mı

Konu, 'Çöplük' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Ben de ilk defa duydum ve adı sebebiyle ilgimi çekti, sıtma ağacı hakkında bilgisi olan var mı

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Okaliptus (sitma agaci) : Mersingiller familyasindan; Anavatani Avusturalya olan, her zaman yesil bir agaç cinsidir. Bazilarinin boyu 150 m’ye ulasir. Ender olarak agaçcik seklinde bulunur. Çiçekleri beyaz-sari veya kirmizi renktedir. Meyvesi tepeden 4-5 yarikla açilan kapsüldür. Odunu sert ve reçinelidir. Yapraklarinda uçucu yag, reçineler, aci madde ve tanen vardir. Uçucu yagi çok miktarda sineol tasir. Yurdumuzda Güneydogu Anadolu’da yetistirilir. 160′dan fazla türü vardir.

Faydaları : Öksürügü keser. Solunum yollari hastaliklarinda faydalidir. Bogaz ve burun iltihaplarini giderir. Gögsü yumusatir. Nezlede faydalidir. Atesi düsürür. Vücudu kuvvetlendirir. Bronsite ve diger solunum yollari hastaliklarinda faydalidir. Idrar yollarini temizler. Astim ve Veremde faydalidir. Sitmanin önünü alir. Basur memelerinden kaynaklanan sikayetleri giderir.

sıtma ağacıyla ilgili bilgi var mı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ağaçlarla ilgili bilgiler

Ağaçlarla ilgili bilgiler

ağaçlarla ilgili bilgiler ağaçlarla ilgili yazı yazılar bilgi ağaçla yazı Toprak hazırlama kullanılacak malzemeler Doğal organik maddeler: torf, çeşitli ağaçların kabukları, lif veya talaşları, yaprak çürüntüleri, şehir veya tarıma dayalı endüstri atıkları (saman, şaraphane ve mantar kompost atıkları) hayvan gübresi Doğal inorganik maddeler: kum, çakıl, granit parçaları, ponza, perlit,...
  2. Canlıların geçirdikleri başkalaşım la ilgili bilgi var mı

Canlıların geçirdikleri başkalaşım la ilgili bilgi var mı

Canlıların geçirdikleri başkalışımla ilgili konu var mı yada açaıklayıcı bilgiler var mı merak ediyürum teşekkür ediyorum sağolun.
  3. Nagehan Kaşıkçı ile ilgili bilgi var mı ?

Nagehan Kaşıkçı ile ilgili bilgi var mı ?

Polat Alemdar evlenmiş diye duyduk.Gelinin adı Nagehan Kaşıkçıymış. Kim bu hanım, ilk kez duyduk adını da ..
  4. ağaç sakızı ile ilgili bilgi

ağaç sakızı ile ilgili bilgi

Ağaç sakızı çişğnenir mi ya da şöyle sorayım çiğnediğimiz sakızın ana maddesi ağaç sakızı mı ? Nedir buy ağaç sakızı yahu ? :S
  5. e-reçete ile ilgili bilgi var mı

e-reçete ile ilgili bilgi var mı

Bu sabah tvde artık kağıt reçete kullanılmayacağını e-reçete kullanılacağını duydum. Nedir bu haberin içeriği, bilginiz var mı ?

Sayfayı Paylaş