gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113

Şiveler

Konu, 'Memleketim' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

şiveler marmara bölgesinin şivesi marmara şivesi bölgesi mersin arkadaşlar burda herkes kendi memleketinin şivesindne bişeyler yazsın hem yöre şivelerini tanımış oluruz hemde eğleniriz herkesin katılımını bekliyorum:D

2. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Şiveler
    valla ben marmara bölgesinde izmitte oturuyorum ( her nekadar şuan ç.kale de bulunsamda sebep okul :) ) izmitin de yerlisi değilim orada doğdum ve bir şive konuşulmaz orda.. ama ben aslen dedemlerden artvin borçkalıyım ve gürcüyüm .. gürcücede bilirim.. :D

yanii tamamen yabancı bir dil gibi konuşmam lazım odaa anlaşılmaz olur ama size güzel bir sözz :D

şeni mikvars (seni seviyorum )

3. sule

sule Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Şiveler

bende izmitliyim arkadasinda dedigi gibi oralarda sive yok ...ama buranin sivesine yazayim size...{ ik mis jou}seni ozledim

Şiveler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Elazığ Şivesiyle Burç Yorumları...

Elazığ Şivesiyle Burç Yorumları...

Goyunun Herifi (KOÇ) Şansız döni, işler yoluna giri... Ekonomiz birezim düzelecek... Tosun (BOĞA) Siz siz olun galp gırmayın... Galp gırmah golaydır ama yapmah çoh zordur... Çütüzler (İKİZLER) Ne gadar sevünsez azdur... Aşk da, iş de yolunda...Bayram etsez yeridir... Çayan (YENGEÇ) Size uzun bi yol görüni... Tatil zamanı del, ama gine siz bilirsiz... Orman Ağası (ASLAN) Çoh...
  2. Türk Lehçe ve Şiveleri Hakkında Bilgi

Türk Lehçe ve Şiveleri Hakkında Bilgi

Türk Lehçe ve Şiveleri Türk Lehçe ve Şiveleri Türk Milletinin Dili Reşid Rahmeti ARAT Milli bağ olarak Türk dilinin oynadığı rolü belki diğer dillerin hiçbiri oynamamıştır, denilebilir. Bir dereceye kadar belki Arap dili bu hususta Türk dili ile mukayese edilebilir. Fakat bu dilin rolü de gerek yayılış sahası ve gerek türlü şive şekilleri bakımından, Türk Dili yanında çok silik...
  3. Elazığ Şivesiyle Burç Yorumu Nasıl Olur?

Elazığ Şivesiyle Burç Yorumu Nasıl Olur?

Goyunun Herifi (KOÇ) Şansız döni, işler yoluna giri... Ekonomiz birezim düzelecek... Heç merak etmayın.. Tosun (BOĞA) Siz siz olun galp gırmayın... Galp gırmah golaydır ama yapmah çoh zordur... Çütüzler (İKİZLER) Ne gadar sevünsez azdur... Aşk da, iş de yolunda...Bayram etsez yeridir... Bi dügün görinii..... Çayan (YENGEÇ) Size uzun bi yol görüni... Tatil zamanı del, ama...
  4. Elazığ Şivesiyle Burç Yorumu....

Elazığ Şivesiyle Burç Yorumu....

elazığ şakaları doğu şivesi video elazig sakalari elazığ şivesi videolar Biz bayanlar burçlara pek düşkünüzdür.Hatta birçoğumuz günlük burç yorumun takip eder. Ama hep aynı tekdüze şekilde gider bu e biraz farklılık olsun demi :) O yüzden bende size Elazığ şivesiyle sunmaya karar verdim :D:D Pasi bak bundan sonra günlükk burç yorumlarını böyle istiyorum :m.c: :D:D:D Goyunun Herifi...
  5. yöresel şivemiz

yöresel şivemiz

Hadi melekler herkes memletine has olan kelimeleri yazsın hangi yörelerin ne gibi ne anlama gelen sözleri varmış paylaşalım eğlenelim :f040: Pasika hadi canım katıl sende :pasi: hemşommm :kiss: İlk ben başlamak istiyorum Sinop Boyabat'lıyım bizim oralara özgü en meşhur sası kelimesi vardır manası da saçma sapan konuşan ve tabiri caizse salak anlamın çok sık kullanılan bir kelimedir :)

Sayfayı Paylaş