gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Sivilce: Estetik bir sorun değil, hastalık!

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Genellikle ergenlik döneminin sorunu olarak bilinen sivilceler günümüzde yetişkin insanlarda da sıklıkla görülüyor. Araştırmalar her 100 kişiden 85�inin yaşamının bir döneminde sivilce sorununu yaşadığını gösteriyor. Hem özel hem de sosyal yaşamı olumsuz etkileyen, ruhsal sorunlara yol açabilen sivilceler bilimsel yöntemlerle tedavi edilebiliyor.

Hemen her yaşta görülebilen bir sorun olan sivilce iyi tedavi edilemediğinde birçok ruhsal soruna neden oluyor. Sivilcenin oluşumunda ciltteki yağ bezlerinin faaliyetinin bozulması birinci derecede rol oynuyor.

Akne ergenlik çağında yağ bezlerinin çalışmasıyla birlikte ortaya çıkan ve yaklaşık 8-12 gün kadar devam eden bir hastalık, estetik bir sorun değil. Yani akne, yağ bezlerinin anormal çalışmasına bağlı olarak gelişen bir hastalık olarak kabul ediliyor.

Uzmanlara göre sivilce estetik bir sorun değil, hastalık. Ancak yapılan araştırmalar sivilce tedavisi için öncelikle hekime başvurulmadığını gösteriyor.

İlk başvuru evde dişmacunundan başlayıp gelişen birtakım geleneksel uygulamalar oluyor. Biraz daha maddi durumu iyiler ise hekime değil güzellik salonlarına gitmeyi tercih ediyorlar.

Annede veya babada sivilce olması, çocuklarda görülme sıklığını artırıyor. Terleme, adet düzensizliği ve hormonal bozukluklar da sivilce artışından sorumlu tutuluyor.

Yalnızca yüzde değil ayrıca göğüs sırt gibi alanlarda da görülebilen sivilce uzun süreli tedavilere mutlaka yanıt veriyor.

Hekimler takibi süresince gerekirse antibiyotiklerden, (hekimin seçtiği) ve hem yerel tedavilere cevap vermeyen, hem de çok yaygın kistik lezyonlarla gelen çok abartılı vakalarda retinoikleri tercih ediyorlar.

Uzmanlara göre başarılı bir sonuç elde edilebilmesi için sivilce tedavisinin en az 3 ay sürdürülmesi gerekiyor.

2. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48
    Ce: Sivilce: Estetik bir sorun değil, hastalık!
    emeğine sağlık adminimm

Sivilce: Estetik bir sorun değil, hastalık! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sivilce sorununuz varsa

sivilce sorununuz varsa

sivilcelerden bıktıysanız dediklerimi uygulamakta fayda var ilk olarak kendi toniğinizi kendiniz yapın malzemeler 1)bir şişe sade soda 2) 3 tane limon sadece iki ürünle süper çözüm ***yapılışı*** sade sodanın gazı gittikten sonra 3 limonu bi güzel içine sıkın buzdolabında bir gün beklektikten sonra kullanmaya hazır hale gelir ancak kullanmadan önce gözenekleri açmanız lazım bu nedenle...
  2. Soruna Değil Çözüme Odaklanın

Soruna Değil Çözüme Odaklanın

SORUNA DEĞİL, ÇÖZÜME ODAKLANIN! Yazan: Erkan Şenol Doğru soruyu sor ve beyninin hayatını yönlendirecek cevabı bulmasına izin ver. Kişinin nasıl hissettiğini ve ne yaptığını saptayan, yani eylemlerini yönlendiren, yaşamını şekillendiren, olaylar değil yaşam deneyimlerini kendi kendine nasıl değerlendirdiği ve yorumladığıdır. Düşünmek dediğimiz şey aslında bir dizi soru sorup...
  3. Uykusuzluk geçici bir durum değil, bir hastalıkmış!..

Uykusuzluk geçici bir durum değil, bir hastalıkmış!..

UYKUSUZLUK GEÇİCİ BİR DURUM DEĞİL, BİR HASTALIKMIŞ!.. Uykusuzluğun birçok kez geçici bir durum olmadığı, bir tür hastalık olduğunu söyleyen uzmanlar, bundan kurtulmak için bakın neler öneriyorlar: Uykusuzluğun birçok kez geçici bir durum olmadığı, bir tür hastalık olduğu bildirildi. Yeterince uyumamak ve iyi uyuyamamak insanı yoruyor. Günlük yaşam stresi ya da iş saatlerindeki...
  4. Dert değil soru....

Dert değil soru....

Arkadaşlar benim bi erkek arkadaşım var onla buluşmaya çekiniyorum gereğinden fazla utanıyorum bunun için ne yapabilirim onu çok özlüyorum çok görmke istiyorum ama bazen düşünüyorumda onun yanında çok utanıyorum sanki ona biraz soğuk davranıyorum bu durumda ne yapabilirim ??? :shootout:
  5. Sivil toplum kuruluşları hakkında soru

Sivil toplum kuruluşları hakkında soru

Sivil toplum kuruluşları hangi amaçla kurulmuştur bilgi rica ediyorum teşekkürler.

Sayfayı Paylaş