Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

T

TİTAN

Forum Okuru
Sivilce İzleri Nasıl Geçer?
sivilce izleri, nasıl geçer, neler yapılmalı, tedaviler, önlemler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz

sivilce-2a8.jpg

Sevgili melekler,
Cildiniz en güzel giysiniz denirdi bir reklamda,çok doğru..Ama ne kadar dikkat edilse bazen cildimiz sivilcelenir,elimiz durmaz sıkarız,izi kalır.Peki bu izlerden nasıl kurtuluruz?

Cilt şekli, stres gibi birçok faktörden oluşan sivilcelerin iz bırakıp bırakmayacağı sivilcenin şekline bağlı bir konudur. Sivilce derin ve büyük olduğu zaman iz tamamiyle geçmeyebilir.

Sivilceyle oynamak, o bölgeyi sıkmak iz kalmasına sebep olur. Aynı bölgede peş peşe sivilce çıkması da dokuda tahribata sebep olarak iz bırakır.

Sivilcelerin iz bırakmasını engellemek için erken dönemde tedaviye geçmek oldukça faydalıdır. Sivilce izlerini geçirebilmek için ağızdan alınan yada cilde sürülen ilaçlar kullanılabilir. İz tedavisinde kullanılacak yöntem sivilce izinin türüne bağlı olarak belirlenir.

Yüzeye yakın olan sivilce izleri kimyasal ve bitkisel peelingle cilde yapılan tedavi amaçlı ilaçlar ekili olabilmektedir.

Sivilce çukur şeklinde içe gidiyorsa bu tarz sivilcelerin izi için derin peelingle beraber lazer tedavisi de yapılabilir. Sivilce izleri için lazer tedavisinde 2 tane ana yöntem vardır. Lazerle soyma ve yeni nesil lazer tedavileri.

Lazerle soyarak tedavi güneşin etkisinin en az olduğu kış mevsiminde yapılır. İnsan 3 hafta kadar işinden uzaklaşma durumunda kalabilir. Lazer tedavisi sivilce izlerinin yok olması için kalıcı bir tedavi imkanı sunar.

selam

sivilce izleri geçmez dediler ama benimkiler bi hal aldı ki sormayın düzeldim resmen cildim yumuşacık oldu vişneçekirdekyağlı krem kullanıyorum artıkı bu krem benim kremim oldu google ye sorun ordan bulun..

Geri