gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

sivilceler için bal ve tarçın

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

balın sivilceye faydası tarçın bal sivilce bal tarçın sivilce ve tarçının cilde faydaları ve tarcın Bu maske sayenizde cildiniz derinlemesine temizlenirken, sivilceler kuruyacak ve cildiniz canlanacaktır.

Malzemeler,

• 1 çay kaşığı süzme bal
    • 1 çay kaşığı tarçın

Hazırlanışı ve Uygulaması,

• Bal ve tarçını cam bir kâsede karıştırın.
    • Göz altı hariç tüm yüzünüze uygulayın.
    • 1 saat bekleyin.
    • Sürenin sonunda ılık su ile yüzünüzü durulayın.
    • Havluyla yumuşak hareketlerle kurulayın.

Notlar,

• Bal ve tarçın maskesini her gün uygulayabilirsiniz.
    • Özellikle gece yatmadan önce sürüp uyursanız daha etkili olacaktır. Sebebi ise cilt hücreleri geceleri kendini yeniler. Bal ve tarçın maskesi sayesinde daha hızlı yenileme olur.
    • Daha fazla miktarda maskeye ihtiyaç duyarsanız aynı ölçüde artırın. Yani 2 çay kaşığı bal 2 çay kaşığı gibi.

2. SEVİL&İ

SEVİL&İ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Emegine saglık canım bende bir ara balla tarçının faydalarını araştırmıştım çok fazla faydaları var çok eskilere dayanıyor balla tarçını karıştırıp hergün yemek geba kalmayıda kolaylaştırıyormuş

3. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    bal ve tarçın gerçekten şifa
    yenmesi de sürülmesi de mucizeler yaratıyor

4. SEVDAARSLAN

SEVDAARSLAN Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ya tamam deneyeceğimde akşam uyuma işine aklım sarmadı akşam yüzümüzde uyuduk diyelim sonuçta bal yapışkan bişe kurumazda yapış yapış neyapacağız nasıl uyuyacağız uykudayken hareketlerimizi kontrol edemiyoruzki :)))) bi akıl ver pelinsuuuu nasıl yapalım ben bugünden itibaren deneyeceğim

5. mehtap bulut

mehtap bulut Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bal bir çok konuda faydalı fakat sivilceleri arttırdığını duydum bu konuda tereddütte kaldım ayrıca cildimde gözenekler var ve cilt elastikiyetini kaybetmiş durumda. bir takım cilt ürünleri kullanıyorum ayrıca ballı yumurtalı maskelerden denesem ters etki yaparmı bu konuda ne yapmalıyım

6. mehtap bulut

mehtap bulut Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok zor biliyorum fakat bebek gibi duru cildimi yeniden kazanmak istiyorum

7. esma-yurtkul

esma-yurtkul Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bal zaten her şeye deva ama tarçınla karışımını ilk defa duydum

8. SEVDAARSLAN

SEVDAARSLAN Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben denedim işe yaırıyor internetten araştırmasında yaptım her akşam uyguluyorum çok güzel oluyor yüz maskesi bandı bulursamda bütün yüzme süreceğim 1 kaçgün yaptım akşam yatarken sorun oluyordu oyüzden sadece sivilce izlerime yapıyorum
    Bal sivilceyi arttırmaz cilde canlılık verir vitamin veririr eğer aktif sivilceniz varsa yani cildinizde sürekli sivilce çıkmaya devam ediyorsa bir dermotoloğa görünün ilaç kullanın sonrasında sivilce izleri için bu maskeyi deneyebilirsiniz sonuç sizi memnun edecektir.

9. Onurlu_Deniz

Onurlu_Deniz Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    dün akşam bal polen ve yumurta sarısı karıştırdım yüzüme sürdüm yarım saat sonra yıkadım yumuşacık oldu devam etmeyi düşünüyorum

10. SEVDAARSLAN

SEVDAARSLAN Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yumurta sarısı kuru ciltler için ama bilgin olsun yağlı ciltler için yumurtanın beyazı kullanılıyor maskeyi doğru kullanırsak cildimiz güzelleşir

11. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0
    annem uyguluyo bunu bakalım nasıl sonuç verecek...

12. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

sivilce

wlla hiç birşey sürmeyin kendi kendine gidiyo :p

13. selambenjelibon

selambenjelibon Forum Okuru

Bende bu maskeyi kullandım gerçekten etkisi var.Benim yüzüm sivilce ve leke doluydu ama bu maske sayesinde geçtiiiii=)

14. CATERSEA

CATERSEA Forum Okuru

valla benimde çok kötü biri yardım etsin biri bal sivilceyi azdırır diyor biri geçirir diyor ben şimdilerde isvirçre iksiri dedikleri kremi kullandım ama sanırım faydası olmuyor 5 gündür bir işe yaramadı hatta azdı sivilcelerim acaba artıp sonramı sönecek :(((

15. secilselen

secilselen Forum Okuru

Valla bence kimse yapmasın iki defa yaptım bu tarifi. Yüzümde leke olan yere. Kabarık kabarık pütür pütür isilik gibi oldu leke olan yer. Çok kötü oldu hayatımda hiç bu kadar kötü olmamıştı ne yapıcam bilmiyorum

sivilceler için bal ve tarçın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bal Ve Tarçin

Bal Ve Tarçin

Bal Ve Tarçinla Gelen şifa Bal ve Tarçın karışımı birçok hastalığa iyi gelmektedir. Eski Yunan tıbbında olduğu kadar Ayurvedik tıpta da Bal, asırlarca hayati ilaç olarak kullanılmıştır. Bugünün bilim adamları birçok hastalıkların tedavisinde Balı çok etkili bir ilaç olarak kabul etmişlerdir. Bal her türlü hastalıkta herhangi bir yan etkiye sebep olmaksızın kullanılabilmektedir. Bugünün tıp...
  2. Bal ve Tarçınla Güzelleşin

Bal ve Tarçınla Güzelleşin

Ben deneyecem valla umarım işe yarar :ang: Tarçın ve bal maskesi cildinizi derinlemesine temizlerken, ergenlik dönemi ve strese bağlı olarak çıkan sivilceleri tedavi ediyor. Günlük kullanıma uygun bal ve tarçın maskesinin hazırlaması ve uygulaması basit, sonuç ise muhteşem! Mutfağınızda kullandığınız malzemelerden doğal ve etkili bir güzellik maskesi yaratacaksınız. Cilt hücreleri geceleri...
  3. Bal ve Tarçın Mucizesi

Bal ve Tarçın Mucizesi

bal tarçın mucizesi tarçınlı su içmek Bal ve tarçın hepimizde mutfağında bulunur..Bu süper ikili yorgunluktan, şişmanlığa bazı kanser türlerinden kolestrole kadar çoğu hastalığa derman... Şimdi size bal ve tarçını hangi hastalığı hangi şekilde kullanmanız gerektiği hakkında bilgiler veriyorum kızlar :tik: Kanada da yayımlanan ünlü Weekly World News dergisinin 17 OCAK 1995 tarihli...
  4. Sivilce ve siyah noktalar için bal ve tarçın!

Sivilce ve siyah noktalar için bal ve tarçın!

balın sivilceye faydası bal tarçın sivilce balın sivilcelere faydaları bal sivilce ve tarcın Sivilceler ve siyah nokta gibi sorunlarınız varsa sizlere bal ve tarçın karışımı bitkisel formülü öneriyorum Formülün uygulanışı bilgileri ise şöyle Tarçın ve bal karışımı ile elde edeceğiniz maske cildinizi temizleyecek aynı zamanda çeşitli nedenlerle oluşan sivilcelerinizi de tedavi edecektir. Son...
  5. Bal ve Tarçınla Gelen Şifa

Bal ve Tarçınla Gelen Şifa

bal,bal ve tarçın.tarçın ve bal karışımın özellikleri,balın yararları,tarçının yararları,bal ve tarçınla gelen şifa,. Bal ve Tarçın karışımı birçok hastalığa iyi gelmektedir. Eski Yunan tıbbında olduğu kadar Ayurvedik tıpta da Bal, asırlarca hayati ilaç olarak kullanılmıştır. Bugünün bilim adamları birçok hastalıkların tedavisinde Balı çok etkili bir ilaç olarak kabul etmişlerdir. Bal...

Sayfayı Paylaş