gebe
  1. Sivilcelerle başınız dertte mi?

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında BabyPink tarafından paylaşıldı.

acıyan sivilceler Çoğumuzun yakındığı bir problem Sivilceler..
    öncelikle bazı şeylerin sivilceler üzerindeki etkisini yazacağım :)

1.Soğuk.

Biz buz parçasını çıkmakta Olan sivilcenin üzerinde bir dakika kadar bekletip bunu 15 dakikada veya yarım saatte bir tekrar ederseniz sivilcenin yok oluğunu göreceksiniz.
    yüzünüzü yıkamadan önce bir buz parçasını suratınızda iyice gezdirmek gözeneklerin gerilmesine neden olur ardından yıkadığınzda daha gözeneklere kadar temizlenmiş olucaksınız.

2. Diş Macunu.
    Kocaman ve acıyan bir sivilceniz var sıkmak çildinize zarar verir.
    sivilce iyice büyümüşse dışını kaplayacak kadar üzerine diş macunu sürün ve bekleyin biraz yakacak ancak bir saat sonra sivilce bütün içindekini dışa atmış olucak bir saat sonra atmazsa tekrar sürüp bekleyin .

3.Gül suyu.
    Buzdolabında bekletilmiş gül suyunu pamuğa döküp suratınızı sildiğinizde gördüğünüz kire inanamıyacaksınız..!! harika ve doğal bir tonik yalnız dikkat etin gül suyunuz hakiki olsun.

4.Limon

Limon,limon suyu cildi derinlemesine temizleye bilir hatta en etkilisidir.
    Ancak cildi kurutabilir ve yakabilir. Yaglı ciltlerde kullanıldığında daha az yağlanmasını sağlar ama cildinizi limonla yıkadıktan sonra güzel bir nemlendirici kullanırsanız bir zararı olacağını düşünmüyorum.

5.Bal
    Acı veren bir sivilceyle karşı karşıyasanız bir yara bandına birazcık bal sürüp yatın. sabah kalktığınızda sizilce yumuşamış hatta yok olmuş olacaktır.

6.Sıcak.
    tencerede su kaynatın kaynayan suyu tencereyle alın bir yere koyun yüzünüzü üzerine getirip kafanızada havlu örtün yarım saat buharda kalın bu biraz sıcak ve bunaltıcı olucak ama yarım saat sonra bütün sivilceleriniz dokunmanızla patlayacaklar gözenekleriniz kocaman olucak.
    Sivilceleri temiz doktor eldivenleri ile sıkıp ardından bir tonik ile temizleyin ve sivilceyi önleyen gece kremi gibi şeylerden sürünün kızarıklıklar geçtiğinde zorladınız sivilceler biraz kızarık olucak ama eskiinden daha iyi olduklarına emin olabilirsiniz Bence içi yağ sıvı ve toz dolu olan sivilceler yerine küçük kızarıklıklar daha temiz duracaktır.

benden Bu kadar :) Hepsini enedim bende işe yarıyorlar.
    :)

2. miss angel

miss angel Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    çok yararlı bilgiler olmuş emeğine sğlık canım....

3. esma-yurtkul

esma-yurtkul Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzel öneriler canım emeğine sağlık

4. swetla

swetla Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    çikolata maskesinden sonra cildimdeki sivilceler yüzeye çıktı şimdi onları toparlama zamanı emeğine sağlık canım

5. Saharalı

Saharalı Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    limon kompresi yapmak istiyorum cildim sivilcelendi

6. eda_guzel

eda_guzel Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    buz koymayı hiç denemedim ama denemek istiyorum faydalı olacaksa

Sivilcelerle başınız dertte mi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sivilcelerle başınız dertte mi?

sivilcelerle başınız dertte mi?

Yağ bezlerinin fazla çalışmasının sebep olduğu küçük çıbanlara sivilce denir. Sivilce kesinlikle sıkılmamalıdır. Aksi taktirde ciltte iz kalabilir. Ayrıca çok yağlı ve baharatlı yiyecekler yememek gerekir. Bir su bardağı ekşi nar suyuna yarım su bardağı sirke karıştırn. Bu suya bir parça pamğu batırıp sivilce üzerine kompres yapın. 2 su bardağı suya 2 çorba kaşığı ıhlamur koyup 20 dakika...
  2. Bir Arkadaşıyla Başı Dertteyse

Bir Arkadaşıyla Başı Dertteyse

Bir Arkadaşıyla Başı DertteDoç. Dr. Nilüfer Darıca Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Bir insanın herhangi bir olaya ya da bireye karsı geliştirdiği tutumlar, onun kişiliği doğrultusunda şekillenir. Kişilik ise insanı başkalarından ayıran tutum ve davranış örüntülerini içeren tüm ruhsal özelliklerden oluşur. Diğer bir deyişle, bir insanın tüm İlgilerini,...
  3. Siyah Noktalarla Başınız Dertte mi?

Siyah Noktalarla Başınız Dertte mi?

elmasırkesının faydaları noktalarla isim yazma Siyah Noktalarla Başınız Dertte mi? Kaç yaşına geldiniz ama siyah noktalarınızla hala başınız dertte mi?Bazı kadınların ciltlerindeki siyah lekeler kozmetik ürün kullanımına rağmen geçmez. İşte size mucizevi öneri: Elma sirkesi. Yarım su bardağı suya, 3 çorba kaşığı kadar elma sirkesi ekleyip iyice kaynatın. Daha sonra ateşi kısın ve başınıza bir...
  4. CHP'nin başı dertte

CHP'nin başı dertte

CHP'nin başı bu kez Almanya'dan alındığı iddia edilen yardım parasıyla dertte! Başsavcılık bu konuda inceleme başlattı. CHP'nin bir Alman vakfından para aldığı iddiaları üzerine harekete geçen Başsavcı Yalçınkaya, Nazizm ve Almanya uzmanı Talip Doğan Karlıbel'den belge istedi. Almanya ve Nazizm uzmanı Talip Doğan Karlıbel, Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın,...
  5. eşimle başım dertte

eşimle başım dertte

selam kızlar siteye yeni üye oldum eşimle başım dertte beni deli ediyo bazen ağzı biraz bozuk son zamanlarda kız kardeşi boşanmaya karar werdi 5 aydır ona bakıyo. maddi manevi çok yıprattı bizi. eşim eniştesine küfür ederken bole bir alışkanlık kazandı. bana da lan diye hitap etmeye baçladı. çok cnmı sıkıyo. yapma dedikçe yapıyo. deli olucam. ona nasıl davranmam gerektiğine karar weremiyorum....

Sayfayı Paylaş