gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

sivilcelerle başınız dertte mi?

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Yağ bezlerinin fazla çalışmasının sebep olduğu küçük çıbanlara sivilce denir. Sivilce kesinlikle sıkılmamalıdır. Aksi taktirde ciltte iz kalabilir. Ayrıca çok yağlı ve baharatlı yiyecekler yememek gerekir.

Bir su bardağı ekşi nar suyuna yarım su bardağı sirke karıştırn. Bu suya bir parça pamğu batırıp sivilce üzerine kompres yapın.

2 su bardağı suya 2 çorba kaşığı ıhlamur koyup 20 dakika kaynatın. Daha sonra temiz bir tülbentten geçirerek süzün. Bu suya batırdığınız yumuşak bir havlu ile sivilce üzerine kompres yapın.

Önce yüzünüzü güzelce yıkayın. Sonra nemlendirici kremle 10 dakika kadar masaj yapın. 6 bardak suyun içine 1 avuç kuru papatya koyup 10 dakika kaynatın ve temiz ince bir tülbentten geçirerek süzün. Biraz soğuduktan sonra yumuşak bir havluyu ılıklaştırdığınız bu suyun içine batırıp yüzünüze koyun. Havlu soğuyunca işlemi tekrarlayın. Sonra temiz bir parça pamukla yüzünüzü silin.

Bir bardak sirkenin içine bir avuç kuru erik koyup 10 dakika kadar bekletin. Sonra erikleri sirkenin içinden çıkartıp sivilce üzerine sürün.
    Yüzünüzü iyice yıkadıktan sonra sivilce üzerini alkolle ovun ve kuruduktan sonnra cildinizi pudralayın.

Yarım su bardığı limon kolonyasının içine bir avuç adaçayı koyup 2 gün bekletin. Sivilce kuruyana kadar küçük bir parça pamukla her gün sadece sivilce üzerine sürün. Akşamları yüzünüzü yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile silerseniz cildinizdeki lekelerede faydası olduğunu göreceksiniz.

2. Saharalı

Saharalı Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    direkt olarak limonu sürmek de iyi geliyor bilginize

3. DєRiи яocк

DєRiи яocк Forum Okuru

admin sagol bu sivilceler bitirdi beni ne yapıcagımı şaşırdım artık sagol deniyicem ama papatya nerden bulurum orası bilinmiyor

4. dilegimm

dilegimm Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    papatya cilde yumuşaklık ve renk tonunu da düzene girmesini sağlıyor bilginize

sivilcelerle başınız dertte mi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bir Arkadaşıyla Başı Dertteyse

Bir Arkadaşıyla Başı Dertteyse

Bir Arkadaşıyla Başı DertteDoç. Dr. Nilüfer Darıca Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Bir insanın herhangi bir olaya ya da bireye karsı geliştirdiği tutumlar, onun kişiliği doğrultusunda şekillenir. Kişilik ise insanı başkalarından ayıran tutum ve davranış örüntülerini içeren tüm ruhsal özelliklerden oluşur. Diğer bir deyişle, bir insanın tüm İlgilerini,...
  2. Siyah Noktalarla Başınız Dertte mi?

Siyah Noktalarla Başınız Dertte mi?

elmasırkesının faydaları noktalarla isim yazma Siyah Noktalarla Başınız Dertte mi? Kaç yaşına geldiniz ama siyah noktalarınızla hala başınız dertte mi?Bazı kadınların ciltlerindeki siyah lekeler kozmetik ürün kullanımına rağmen geçmez. İşte size mucizevi öneri: Elma sirkesi. Yarım su bardağı suya, 3 çorba kaşığı kadar elma sirkesi ekleyip iyice kaynatın. Daha sonra ateşi kısın ve başınıza bir...
  3. CHP'nin başı dertte

CHP'nin başı dertte

CHP'nin başı bu kez Almanya'dan alındığı iddia edilen yardım parasıyla dertte! Başsavcılık bu konuda inceleme başlattı. CHP'nin bir Alman vakfından para aldığı iddiaları üzerine harekete geçen Başsavcı Yalçınkaya, Nazizm ve Almanya uzmanı Talip Doğan Karlıbel'den belge istedi. Almanya ve Nazizm uzmanı Talip Doğan Karlıbel, Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın,...
  4. Sivilcelerle başınız dertte mi?

Sivilcelerle başınız dertte mi?

acıyan sivilceler Çoğumuzun yakındığı bir problem Sivilceler.. öncelikle bazı şeylerin sivilceler üzerindeki etkisini yazacağım :) 1.Soğuk. Biz buz parçasını çıkmakta Olan sivilcenin üzerinde bir dakika kadar bekletip bunu 15 dakikada veya yarım saatte bir tekrar ederseniz sivilcenin yok oluğunu göreceksiniz. yüzünüzü yıkamadan önce bir buz parçasını suratınızda iyice gezdirmek...
  5. eşimle başım dertte

eşimle başım dertte

selam kızlar siteye yeni üye oldum eşimle başım dertte beni deli ediyo bazen ağzı biraz bozuk son zamanlarda kız kardeşi boşanmaya karar werdi 5 aydır ona bakıyo. maddi manevi çok yıprattı bizi. eşim eniştesine küfür ederken bole bir alışkanlık kazandı. bana da lan diye hitap etmeye baçladı. çok cnmı sıkıyo. yapma dedikçe yapıyo. deli olucam. ona nasıl davranmam gerektiğine karar weremiyorum....

Sayfayı Paylaş