gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113

Sivri Sinek Isırığına Ne İyi Gelir

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

sivrisinek kaşıntısına ne iyi gelir sinek ısırıklarına ne iyi gelir sinek ısırığına sivri sinek sokması, ısırığı, ısırması, neler yapılır, ne iyi gelir ? hakkında bilgiler Yaz aylarında çoğalan sivrisinekler gece uyurken bir şekilde bizleri ısırır ve sivilce şeklinde kızarıklıklar oluştururlar. Bu kızarıklıkları ve kaşıntıları nasıl önlerim diyorsanız bu makalemi okumalısınız meleklerim...

Sivrisinek Isırığına iyi gelen yöntemler;
    1.) Bardağın içerisine az miktarda su koyun ve içerisine bol miktarda tuz ekleyin. Eklediğiniz tuzu eriterek sivri sineğin ısırdığı yere sürün.
    2.) Ufak ısırıklarda, ısırılan bölgenin üzerine lavanta yağı sürerek tedavi edilebilir.
    3.) Bir soğanı ortadan keserek, ısırılan bölgeye katın ve güzelce ovun. Soğanın suyu panzehir etkisi yaratacağından yaradan kolayca kurtulabilirsiniz.
    4.) Isırılan yeri hanımeli yağı ile ovun. Ya da cildi önce ıslatıp, üzerine bildiğimiz sofra tuzunu serpin. Bir paça diş macunu da aynı etkiyi gösterecektir. Sivrisinekleri uzak tutmak içinse B vitamini veya soğan sarımsak takviyesi öneriyoruz; vücudun salgıladığı kokular bu küçük yaratıkları kaçırmaya yetecektir.
    5.) Aspirini ezerek toz haline getirin, daha sonra bunu soğuk su ile karıştırın. Bu karışımı sivrisineğin ısırdığı bölgeye sürün.
    6.) Karpuz suyu ile ısırılan alanı temizleyebilir, kaşıntılardan kurtulabilirsiniz. Karpuz suyu içerisinde bulunan asit kaşıntıyı giderebilir.
    7.) Sivrisineğin ısırdığı bölgede kaşıntıyı gidermek amacıyla diş macunu sürülebilir, bu sayede bir rahatlama hissedebilirsiniz.
    Ayrıca Sivri sinek ısırdıktan sonra da kesinlikle kaşımayın. Evet müthiş bir şekilde kaşıntı yapar sivrisinek ısırıkları ama sürekli kaşıyarak kaşıntı olayının devamlı sürmesine sebep olabilirsiniz. O nasıl oluyor diyorsanız, şöyle ki sivrisinekler ısırdıkları yerlerde deri altına bir sıvı bırakırlar. Bu sıvı sebebiyle kaşıntı meydana gelir, sizler de kaşıyarak bu sıvıyı daha çok yayarsınız ve böylece kaşıntı duracağı yerde daha da çok çoğalır.

*jellibon* bunu beğendi.
  2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Beni geçtiğimiz akşam ıssırmıştı, ayağımın derisini soydum valla :D:D:D:D Geç kalmış sayılmam, nasıl olsa bende bu tatlı kan ve sevimlilik olduğu sürece, yine tadıma bakmaya gelecekler o mahluklar, o zaman denerim bunları :A:A Sağolasın Sadmincan:D:D:D:D

*jellibon* ve SadmiN bunu beğendi.
  3. uzakbiryerde

uzakbiryerde Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    en çok ağırıma giden koca evde bir tek beni ısırmaları :( :D

*jellibon* bunu beğendi.
  4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Bni tam 5 kez ısırdı adi sinek! Ve biri yuvarlak yaklaşık 4cm kadar (abartısız) ve bunların hpsini de denesem o büyük ısırığa ii gelecegini düşünmüyorum.

*jellibon* bunu beğendi.
  5. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    Beni normalde hiç sivri sinek ısırmazdı.. Hatta sivri sinek dolu mekanlarda uyudugumu bilirimde bi tanesi cürett edip yanıma yanaşmazdı... Ama hamilelikten olsa geçenler de bide baktımki benii göbüşümden ısırmış.. Ay ne zormus sivrisineği ısırığı... Acayip kaşınıyooo deli oldum....

*jellibon* bunu beğendi.
  6. Kayıtsız Üyetutsak

Kayıtsız Üyetutsak Forum Okuru

beni ısıran ölüğü için öle bi sorunum yok :)

7. Sarımsaksever

Sarımsaksever Forum Okuru

Beni de ısırırlardı ancak akşamdan sarımsak yediğimde geceyi sakin atlattığımı farkettim. Tavsiye ederim :)

*jellibon* bunu beğendi.
  8. Sinek katilii

Sinek katilii Forum Okuru

Yaa beni tam 13 yerimden ısırmışlar hepsi büyük büyük ama bunların hepsini denedim tuz geçiriyor kaşıntıyı ama şişkinliği almıyor mal sinek uçamıyordu kandan bı buldum geçirdim terliği ve soğanda güzel o kırmızılığı aldı bende

*jellibon* bunu beğendi.
  9. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Sende çok abartmışsın sineğin ısırdığı yer 4cm olan kişi :)Ahkih koh koh koh!

10. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48
    hmmm bebişler ve çocuklar için faydalı bilgiler teşekkürler sadmin

11. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

şu diş macunu olayını bi denedim ama umarım geçer. kaç gündür uyuyamıyorum yaa. bi yerin kaşıntısı bitiyor diğeri başlıyor.

12. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Lanet olsun sivrisineklere

allah belemı versinki tam 20cm çok kaşıdım ve 20cm oldu

13. adminsss

adminsss Forum Okuru

adminsss

haklısın admin koca evde bitek beni ısırmadılar ..... :) Gücüme gidryor yoksa benim kanım tatsızmı ?? :O

14. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

:(

Aynen . tek beni ısırıyolar dün 1 sinek 6 yerimden ısırdı çok kaşınıyor :'(

15. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bence abartı değil benm el kadar şişti ancak iğne ile geçti

ayla89 bunu beğendi.
Sivri Sinek Isırığına Ne İyi Gelir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Arı, sivri sinek sokmalarına karşı

Arı, sivri sinek sokmalarına karşı

Kesme şekeri hafif ıslatın sokulan kısmın üzerine hafifçe bastırın zehir'i alır ve kaşınmayı şişmeyi önler.
  2. sivri sinek!....

sivri sinek!....

Sivrisineklerin, güneşin doğuşu ve batışı sırasında daha fazla aktif olduğu, dolunay dönemlerinde aktivitelerinde 500 kattan fazla artış gerçekleştiği bildirildi. Sivrisinek kovucu ürünler üreten bir firmanın hazırladığı broşüre göre, 30 milyon yıldan fazla süredir var olan sivrisinekler, bu süre içinde insanları bulup ısırma konusunda ’’uzmanlaştı’’. Asıl kuşları, kemirgenleri ve büyük...
  3. Sinek ısırığına ne iyi gelir?

Sinek ısırığına ne iyi gelir?

sinek ısırığı nasıl geçer,sinek ısırığı kaşıntısı nasıl geçer,sinek ısırığı kaşıntısı ne kadar sürer,sivrisinek ısırığı ve tedavisi hakkında bilgiler Çift kanaltlıların altı ayaklı böceklerinden olan sivrisinekler yaşamlarında yumurta, larva, pupa ve erişkin canlı olmak üzere 4 evre geçirirler. Üreyebilmek için başka canlıların kanlarına ihtiyaç duyan sivrisinekler özellikle...
  4. Sinek ısırmasına ne iyi gelir?

Sinek ısırmasına ne iyi gelir?

Sivrisinek ısırığının ne kadar kaşıntırdığını bilmeyeniniz yoktur herhalde. İnsan kaşıntıdan deliye dönecek seviyeye ulaşabilir hele birde uykuda iseniz Aşağıda paylaştığımız yöntemler her ne kadar doğal ve bitkisel yöntemler olsalar da her insanın vücut yapısı, alerjik durumu nedeniyle vb sebeplerle çeşitli tepkiler ve farklılıklar gösterebilir. Bu nedenle oluşabilecek farklı durumlarda...
  5. Sivrisinek kaşıntısına ne iyi gelir?

Sivrisinek kaşıntısına ne iyi gelir?

Sivrisinekler tarafından ısırılma sonrasında meydana gelen kaşıntı gerçekten çok can sıkıcı bir durumdur.Kişilerin alerjik durumları varsa bu kaşıntı çok şiddetli olabilir.İşte sizi kaşıntı kabusundan kurtaracak yöntemler.. Yetişkinlerde ise sivrisinek kaşıntısı daha kısa sürmektedir. Bu durumda çoğu kişinin bulduğu çözüm kolonya sürmektir. Eğer kaşıntı çok şiddetliyse kaşıntı giderici...

Sayfayı Paylaş