gebe
  1. melegim

melegim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Sivrisinekler niye beni ısırıyor?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında melegim tarafından paylaşıldı.

Sivrisinekler niye beni ısırıyor? Sivrisineklerin neden bazı insanları ısırıp diğerlerine dokunmadığı ortaya çıktı! Beden kokusunda 'karbondioksit ve oktenol' bulunanlar, sivrisineklerin öncelikli hedefi oluyor
    Bilim adamları, sivrisineklerin beslenmek için neden bazı insanları tercih edip bazılarına dokunmadığını sonunda buldu! ABD'nin Nashville kentindeki Vanderbilt Üniversitesi'nde yapılan araştırmanın sonuçlarına göre, üç organdan oluşan sivrisineklerin burnunda bulunan bazı hücreler insan bedeninin kokusunu oluşturan farklı kimyasalları tanımlayabiliyor. Bazı insanların ter kokusu sivrisinekleri daha fazla cezbediyor. Kokusunda "karbondioksit, oktenol ve diğer bazı maddeler bulunan insanlar" sivrisineklerin öncelikli hedefi oluyor.

Sıtma tarih olabilir!
    Bilim adamları, bu bulgu sayesinde 5-10 yıl içinde sivrisineklerin burunlarını bloke edip, beslenecek insan bulmalarını imkânsız hale getirecek yeni nesil bir sinek ilacı geliştirilebileceğini umut ediyor.
    Yapılacak yeni çalışmalar sayesinde sivrisineklerin yaydığı en öldürücü hastalık olan sıtmanın da tarih olacağı düşünülüyor. Çoğunluğu Afrika'da "Sahraaltı" bölgesinde olmak üzere yılda 650 milyon kişi sıtmaya yakalanıyor, çoğu çocuk 1-3 milyon kişi bu hastalıktan ölüyor. Vanderbilt Üniversitesi'ndeki araştırma da sıtmanın en büyük sorumlusu olan sivrisinek türü "Anopheles gambiae " üzerinde yapıldı.

2. HİDOŞ

HİDOŞ Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    38
    Ce: Sivrisinekler niye beni ısırıyor?
    teşekkürler meleyim bende hep merak ediyordum neden eşimi deyilde hep beni sokuyolar diye:18:

3. ramsess

ramsess Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Sivrisinekler niye beni ısırıyor?

verdiğin bilgi için teşekkürler tatlım birde geceleri sinekler termal kamera gibi olan algılayıcılarıyla yaydığımız ısıdan bizi bulup kanımızı emiyorlar bunu biliyormuydunuz

Sivrisinekler niye beni ısırıyor? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sivrisinekler neden hep beni ısırıyor

Sivrisinekler neden hep beni ısırıyor

sivrisinek kimi ısırır sivrisinekler kimi ısırır sivrisinek kimleri sivrisinekler kimleri daha çok Sivrisineklerin de damak tatları ve tercihleri var; bazılarının kanını diğerlerinden daha çok seviyorlar. Her on kişiden biri sivrisinekler tarafından daha çok tercih ediliyor. Bazı insanlar sivrisinekler için oldukça popülerken bazı insanlar sineklere hiç de çekici gelmiyor, ama neden?...
  2. Beden Kitle İndeksi nedir ?, Niye Kullanılır ?

Beden Kitle İndeksi nedir ?, Niye Kullanılır ?

kitle indeksi nedir beden kitle indeksi nedir bedensel endeksi hesaplama bedensel endeksi Beden Kitle İndeksi nedir ?, Niye Kullanılır ? Bir kişinin şişman olup olmadığının belirlenmesinin en iyi yolu, Beden Kitle İndeksi (BKİ) veya Body Mass Index (BMI) olarak bilinen ve kolaylıkla hesaplanan bir yöntemin kullanılmasıdır. Beden Kitle İndeksi Nasıl Hesaplanır ? Vücut ağırlığının (kg olarak),...
  3. niye benim yanımda değilsin ki...?

niye benim yanımda değilsin ki...?

Eskiden kimi şarkıların ne kadar anlamlı olduğunu düşünürken, şimdi ayrılığın ardından çalınan her şarkı umutsuzluğumu ve sevgimi anlatıyormuş gibi geliyor. Sevdiğim ne çok şarkı varmış, bunu senin gidişin gösterdi bana. Her şarkıda sen varsın, her yerde, her gördüğüm insanda, denizde, gecede, uykumda...Nasıl beceriyorsun her yerde olabilmeyi. Bu bir marifetse eğer, niye benim yanımda değilsin...
  4. oh be sonunda oldu ev-le-ni-yo-rum :D

oh be sonunda oldu ev-le-ni-yo-rum :D

İnanmıyormusunuz yoksa? Dooğru yere yazmayı düşündüm ama inanmazdınız belki.. o yüzden buraya yazdım melekler:D Artık bende evliler kervanına katılıyorum yupppiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:n028: İşte almayı düşündüğüm ev. sizle paylaşayım dedim. Hayal ediyorum belki alırım diye.....:dil::laugh::piha:
  5. Cihan Ünal "Hande beni ısırıyor, ben de onu ısırıyorum" dedi!

Cihan Ünal "Hande beni ısırıyor, ben de onu ısırıyorum" dedi!

hande ataizi cihan ünal sevişme sahnesi cihan ünal hande ataizi sevişme cihan ünal, hande ataizi, özel hayatlar oyunu, Bu haberi okuyunca şok oldum diyebilirim Melek'ler. Sonrasın da da "iyiymiş, kolay gelsin" diye de söylendim kendi kendime :D:D:D:D Cihan Ünal ve Hande Ataizi ikilisi "Özel Hayatlar" adlı oyunda birlikte oynuyorlar. Zira sevişme sahnelerinde Hande,...

Sayfayı Paylaş